credeam ca a castigat geoana..

Raspunsuri - Pagina 59

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


si (pt mine) unul dintre cele mai mizerabile momente ale acestei campanii electorale.. ca io n-am stat s-ascult spalarea pe creier de la Realitatea&Antene:

Sambata dimineata tot Kiseleff-ul, tot Aviatorilor, tot Maresal Prezan.. toata zona de langa parcul Herastrau era intesata cu bannere la stalpii de iluminat.

Erau puzderie.. Peste tot vedeai ROSU; aveau si o imagine cu niste ardei iuti.. si cu un text gen:

"Te-ai saturat de B si clica lui?"

"ARDE-L pe Basescu"


Azi dimineata nu mai era unul singur.




Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ieri am primit si noi un SMS de la Geoana!In care ne indeamna sa mergem la vot, si sa-l votam!
A mai primit cineva?

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Tatal meu a primit o scrisoare cu titlu personal de la domnul Goana, spunand ca el stie ce inseamna sa fii fiu de ofiter, ca a cunoscut viata ofiterilor pe vremea lu'raposatu'si ce grea viata era si este....si ca il roaga sa voteze pt el din aceste considerente plus ca il asigura ca ii va mari pensia si ca Base i-o va fura. Da'eu c-am fost fiica de ofiter de ce opincile mele, nu am aceeasi trauma?

Parerea mea este ca Romanii nu au inteles principiile economiei internationale/capitaliste. In occident cam la 4 sau 5 ani vine 0 "criza" mai mica sau mai mare...Eu de 20 de ani de cand traiesc in Occident am trecut prin cel putin 2 crize serioase. Somaj enorm, taxe care cresc de la un guvernt la altul, indiferent cine-i ales. Situatia pe timp de criza acum in Olanda a fost: somjaul technic obligatoriu (50% in somaj, 50% inca servici) ca sa te mai tina angajatul pe pay-roll, reorganizari in firme cu consencinta concedieri in masa pe motiv de pierderi financiare, blocaj pe piata muncii, stat cu frica in san ca vine o reorganizare la locul de munca si ca urmare sa nu mai poti sa-ti platesti ipoteca pe casa, anularea tuturor bonusurilor meritate pe baza de realizari de target, cresterea datoriilor de stat datorita injectiei financiare date bancilor care au jegmanit ani la rand populatia, pierderi financiare enorme pe polite financiare personale pe termen lung cu scop de a acoperii o parte din pensie la batranete (bani pusi de o parte din buzunar si administrati de banci si fonduri financiare). Cu toate ca in Occident grasimea pe os a fost destul de groasa, criza a avut efectul unei diete soc cu urmari nefaste. Viitorul nu este roz nici aici, taxele se vor mari pt a ingrasa porcul statului, oamenii nu vor mai specula asa de usor cu banii castigati din munca, efectul se va rasfrange pe cresterea economiei si a puterii de cumparare. In plus aici exista tendinta introducerii taxelor ecologice, schimbarea la asa zisa energie "curata". Viata va deveni tot mai scumpa din acest motiv. Sentimentele de "sufocare" si nesiguranta sunt prezente si aici, indiferent cine-i la putere. La fel, trebuie sa muncesti si aici din greu pt banii castigati.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Ieri am primit si noi un SMS de la Geoana!In care ne indeamna sa mergem la vot, si sa-l votam!
A mai primit cineva?


oh, daaaa, desigur! toti sustinatorii lui basescu au primit sms. si te-a rabdat pe tine sa zici abia acum, ntz ntz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Ieri am primit si noi un SMS de la Geoana!In care ne indeamna sa mergem la vot, si sa-l votam!
A mai primit cineva?


oh, daaaa, desigur! toti sustinatorii lui basescu au primit sms. si te-a rabdat pe tine sa zici abia acum, ntz ntz.

nimic


Ma faci cumva mincinoasa?
De fapt nu ma mira!ha ha!Sentimentul asta de invins e cam usturator, nu-i asa?

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

BEC , ora 11.00

99,13 %sectii de vot

TB- 50,37

MG- 49,62

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

acum ar trebui sa cotizeze ambele tabere, sa angajeze niste operatori pc (si uite asa niscai locuri de munca) si sa prelucreze toate listele... ce mare lucru. (dar n-o vor face, ca toti au o musca mmaaaare pe palarie!)

si sa-i adune pe toti, la munca in favoarea comunitatii, sa vedeti ce repede terminam autostrada din ardeal... cred ca ar merita cu varf si indesat investitia, asa poate se lecuiesc romanii de turism electoral.

dar facuta la sange, sa nu scape unul...

cat despre mita electorala... sa-mi fie cu iertare, dar cine te impiedica sa iei si sa votezi tot cu cine vrei!? ca doar nu intra cu tine in cabina, si nici nu poti fotografia buletinul.
asta e practica la romani din totdeauna.

trebuie doar sa avem putina vointa ca sa schimbam lucrurile. nu visez ca schimba basescu ceva, asa, peste noapte, sau un guvern sibian. sa fim seriosi, visteria e goala, tara e in colaps, vai de pielea noastra ce urmeaza. si indiferent cine ar fi castigat, ar fi avut aceleasi probleme si nici o solutie.

iar PSD-ul, caruia i se rupe inimioara de focul romaniei, sa-si aminteasca cum, la ambitie, a picat guvernele in parlament. pentru ca aveam guvern, daca nu se trezea mircica sa faca pe eroul inainte de alegeri.

multi au spus ca referendumul e prinul pas spre dictatura, ca parlamentul cu o singura camera e ineficient. haha, pai si 100 daca ar fi, cu chef de treaba, ar merge lucrurile, dar daca tot freaca menta, de ce sa-i platim!?

uite ca anunta astia acum, 21.518 sectii, 99,13%
total alegatori: 18.181.959,
prezenti 10.546.299, 58%
voturi valide 98.49$
voturi nule 1.30%
base 5.243.359, 50,37%
geoana: 49.62%

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

La ora asta tot PSD'ul este in genunchi in fata lui Geoana...si ii striga Iesi de sub pat jigodie.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

ia uitel pe johannis... a fost o onoare sa fie cooptat, o experienta inedita, spera ca sibiul a avut ceva de castigat din acest parcurs...

"sunt si raman in sibiu"... pai daca era destept, facea asta de la inceput.

deci omul nu mai vrea la guvern. de ce am impresia ca dupa declaratii tzopaie intr-un picior ca a scapat de belea? ca pica magareata pe el, sunt sigura ca-l scoteau tzap ispasitor in primavara... voiau sa scoata castanele din foc cu mana lui...

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La rece vorbind se mai poate schimba ceva cu sectiile ramase nenumarate ?

Am inteles ca sunt toate din tara.
Statistic mai se poate rasturna ?

Mergi la inceput