Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (342)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Cam aceleasi pb. le avem cu calc, am ajuns sa ne rugam de el sa ne lase putin la calc, asa ca au inceput si in cazul nostru restrictiile, plus ca incepuse sa viseze tot felul de porcarii.
Inca n-am fost la vot, dupa ce se trezesc, dim. fost la Mc, cred ca dupa amiaza mergem pana la nasi ca nu i-am vazut tare demult.
Tb. neaparat sa ma laud cu dieta, merge tare bine, a inceput sa se vada ca slabesc, fac si sport zilnic, ma simt super. Acum vreau sa-mi comand un Leg Magic, daca stiti ceva despre el astept opinii.
Da, ne-au restrictionat accesul la net, asta e, nu aveam prea mult timp oricum dar uneori simteam nevoia sa ne deconectam 5 min. pe net.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Of, Cosmi cat te inteleg, e asa dureros si ptr. mine s-o vad pe mama singura, ca sa nu mai spun ce dor mi-e de tata, mai ales acum cand vin sarbatorile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Noi la ora asta suntem tot in pijamale. Nu-mi vine sa scot capul afara...de mult nu am mai lenevit asa.
Eu am dormit vreo 2 ore cu Edi, acum nu sunt fresh ci mai chiauna de cap.

Aoleu fetelor ce probl. aveti cu compu si copiii. marco nu e atras de jocuri...el mai mult vrea sa s euite la filme la comp, dar i le pun la dvd si am rezolvat problema. ma bucur ca nu a creat o asa dependenta...sper nici sa nu o faca nici acum, nici mai tarziu.

Cosmi te referi la socru? de c enu l-ati adus la capitala?
Toanca of...copiii astia care au de toate nu mai apreciaza nimic. aici e vina noastra (vorbesc in numele nostru:al meu si a lui Clau), prea i-am luat tot cand a deschis gura...bine ca ne-am lasat pe noi si el avea orice jucarie vroia.
Maraki sper sa gasitit masinuta minune. o fi fost aglomeratie in Toys ca vin sarbatorile...cine stie.
Miha chiar ieri vorbeam cu viitoarea fina, ar trebuie sa le zic pe numere ca azi maine nu mai stiti la care ma refer....super bine a slabit cu nutritionist, vara-mea la fel...dar si ce mananca....aoleu, eu nu as putea...paine tare ca si buretele, naiba stie din ce, numai vita, peste...branza de capra...pai mie astea nu-mi plac.
ce sport faci? Leg Magic e bestial...am facut pe el la sala...merita banii, si eu mi-as lua unul dintr-ala. Lucra picioare, burta, fund...incredibil cum te simti cand te dai jos de pe el....daca mai poti, la cum tremura picioarele.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Giova merci, sunt aproape convinsa sa-l iau, mai ales ca stiu pe cineva care-l are de putin timp si vrea sa-l dea. Fac bicicleta, ex. pe stepper normal, abdomene multe, plus diverse ex. cam 35,40 min pe zi. Da, dieta cam asa e mult pui, vita peste, branza de vaci, ton, legume, fructe.
Tudor se joaca ca unul dintr-ala ce sta prin sali, ieri se mira varul lui care are 7 ani si e si el destul de pasionat de cate stie "micutu asta" sa faca. in loc sa mearga la gradi si sa invete altele../

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

LA MULTI ANI Nicolas de Teolinda, sa cresti mare si voinic!
Silvi LA MULTI ANI pentru Nicolas! Sunt convinsa ca sarbatoriti cu bunatati ... verific blogul zilele urmatoare!

Ana super fain sendvici propui tu acolo... trebuie sa incerc si eu Ce mi-e neclar e cum se face oul deasupra, nu ramane prea moale???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Voi nu ati inteles cu oul, se taie felia de tost pe interior si se scoate miezul, ramane doar coaja ca o rama de tablou, pui rama in tigaie si oul se sparge in golul ramas de la paine

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

trebuie sa inceapa stirile, abea astept sa vad rezultatele partiale de la votare Hai Baseeeeee!!!!!!!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
La MULTI ANi Nicolas Alexandru si Alain Nicolas! Sa fiti sanatosi si norocosi! Mamicilor aveti niste baieti pe cinste!
Giova, felicitari pt campion!
Ioana, super printul tau! Cum sa nu fie emotionat cand a fost atat de important?
Cosmi, deci au incercat aia sa te manipuleze electoral.
LA noi la sat, dintre particularitatile campaniei: la gradi la fii-mea caciuli si fulare electorale direct in gentile copiilor. A venit directoarea cu saci si le-a pus pe educatoare sa scoata tot. Corect, ca doar e interzisa propaganda electorala in unitatile de invatamant. Iar acum, undeva in sat rasuna "maneaua electorala" Basescu la putere. Sa sun la 112?
Noi am votat si ne-am odihnit.



http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

da maraki, doar ca Angi a intrebat cum se face oul deasupra. eu am pus capac, sau l-am intors invers in tigaie si am rezolvat problema.

merg si eu la stiri sa vedem ce se intampla...tare curioasa sunt....

baietii mei au dormit toti 3 si eu am stat la comp cu un pahar de vin.

Edi a facut hematom de la intepatura, acum nu e rosu, doar are o galma.
aseara am vazut, i-am pus varza, comprese cu apa rece si masaj cu gel de Arnica. mai stiti si altceva
eu l-am frecat si i-am pus comprese in alt loc...nu se vedea defel intepatura si am mers pe bajbaite...unde mi s-a parut mie.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova stiam de compresii cu apa rece,atat....

oul se face daca pui peste el cu lingura ulei incins din tigaie.....

oare cine iese presedinte? acum spune la protv estimarile....incepe....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput