Ultima manusa aruncanta...

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Desprecopii, la modul in care il sustii pe Basescu (desi mie mi s-ar parea normal sa fii impartiala) suspectez ca si acest forum s-a transformat intr-un forum in care persoane platite il preaslavesc pe conducatorul iubit. Gresesc cand spun ca ar trebui sa fii impartiala?




Mami, pe-asta de unde ai scos-o?
Bine ca nu ne ceri la toti sa fim impartiali...si sa-l votam pe Geoana!
Pentru ca eu, asta nu pot sa fac...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Si eu ce tot zic aici? Daca tot ne exprimam liber de ce ii tot atacam pe unii si pe altii, ba pe Antena 3, ba pe Realitatea ca dau sau nu discursuri, sau de ce comenteaza in nu stiu ce fel? Si ei au dreptul la o opinie!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!




A te exprima liber inseamna si a comenta si judeca ceea ce tine nu ti se pare OK. Realitatea si antena 3 sunt TELEVIZIUNI, ele informeaza! Sunt vadit SUBIECTIVE, asa cum helouuu helouuu, n-ar trebui sa fie. Iar cine se simte enervat reactioneaza impotriva lor cu vorbe pe forum,in piata, in interviuri, care e problema???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

mami_alexia asa putem face rationamentul invers, la ce personaje au aparut deodata(cu exceptia a vreo 2-3 care scriu demult pe tema asta si civilizat) sunt altii care efectiv varsa venin referitor la tot ce reprezinta TB, de te intrebi, oare ei nu sunt cumva din "scoala de cadre a adversarului".

Sincer nu e totul perfect nicaieri, nici aici pe forum, dar Mirela macar a fost super cinstita la faza asta...a zis clar care este optiunea ei, nu s-a ascuns dupa deget, cum fac unii ca sa dea bine oriunde s-ar invarti.

Ah si titlul ala de toata jena...copiat parca din cartile de propaganda, la capitolul: cum sa manipulam masele, nu cred ca este o persoana inteligenta aici care sa nu se fi "prins" de la inceput unde bate...ah, pai si daca persoana respectiva e sustinatoare a unui "anume" candidat, de ce o deranja daca se afirma corect in continutul titlului pe cine vizeaza ea.

Adica pe scurt si la obiect: daca ai sira spinarii si nu faci sluj in fata nimanui, ai si decenta sa exprimi clar care sunt convingerile tale si asa mai departe...crede-ma nu e nicio rusine sa fii integru, e chiar de lauda.

Ah poate gestul Mirelei a fost pripit sa zic asa, dar a corectat greseala, a zis ce si cum, insa personajul s-a apucat sa dea minusuri la subiecte care nu tin de "convingerile ei"...nu mai pun la socoteala ca "am intrat si eu in joc" si am facut acelasi lucru deja m-am simtit ca la grupa mica...dar deh, daca asa sunt regulile moderne de a juca intr-o campanie electorala virtuala.

Deh, eu stiu sa ma cobor la nivelul asta, sunt flexibila, nicio problema...plus nu ma deranjeaza deloc sa mai "invat" cate una-alta, chiar daca nu e neaparat ceva bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Vreau sa mai adaug ceva: faptul ca mi-am asumat optiunea nu e in folosul meu. Stiu ca am deranjat persoane influente care citesc acest forum. STIU.
Insa prefer sa fiu deschisa, sa imi asum preferinta si sa nu ma ascund. Aici e un forum de adulti - niciodata nu m-am gandit ca prin opinia mea as putea influenta pe cineva.Stiu ca pe acest forum, IQul este mare, si fiecare alege dupa cum stie el si dupa cum judeca el.
Si mai spun ceva: am fost convinsa inca de la inceputul alegerilor ca Basescu va pierde. Ca barometru, am folosit televiziunile mogulilor. Pentru ca ei aleg intotdeauna partea celui care va castiga...

Dar, stiu ca ei vor castiga ...
Eu insa nu am de pierdut nimic, nimic de castigat. Tocmai de asta, am fost sincera cu mine si cu voi.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

De-abia maine seara vom stii cine a castigat si cine a pierdut.
Eu inca mai sper sa nu castige PSD-ul. Sa ne amintim ca in timpul guvernarii lor, s-au privatizat pe nimic institutii ale statului, apoi oamenii au fost disponibilizati si totul vandut la fier vechi. Coruptia era aproape pe fata.




allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Da. Pe vremea aia coruptia era pe fata. Acum cum e?

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Mami alexia, eu nu sunt jurnalista si, poate si mai important, mi-am declarat simpatia politica pentru unul din candidati. Pentru ca sunt om. Nu am interese politice, sunt in afara tarii de 15 ani, deci fac parte din diaspora informata. Atat.
In plus, nu am dosare penale, ca Vantu si Voiculescu deci nu sunt interesata de avantaje in fata justitiei. Te-ai obisnuit sa il asculti pe dl Ciuvica si, pentru ca pe aici nu apare, consideri ca nu suntem democratici?
Afirmatia ta, ca am primi bani pentru opinii politice, m-a intristat. Tu esti convinsa ca e nevoie neaparat de asemenea stimulente, ca sa ai o voce?
In plus, pe acest forum, fiecare a avut dreptul sa isi exprime opinia publica, in mod obiectiv. Mi s-ar fi parut demagogic sa imi declar impartialitatea si sa trag sfori pe la spate. Nu cred ca ma poti acuza de asa ceva. Daca tu insa consideri ca ai fost nedreptatita, te invit deschis si foarte cordial sa parasesti acest forum - nu de alta, dar mi s-ar parea nedrept sa stai intr-un loc in care ti se pare ca nu ai voie sa iti exprimi parerile politice.
Cred ca atunci cand ne exprimam opiniile, trebuie sa avem si puterea de a le argumenta si de a actiona conform principiilor nostre.





**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


N-o lua atat de personal. Nu am afirmat nicaieri ca TU ai luat bani pentru a sustine pe cineva. Pe mine ma deranjeaza modul in care pui problema atunci cand vine vorba de televiziuni care sunt, la fel ca si acest forum, formatori de opinie. Nici cei care bat campii pe la TV nu sunt toti jurnalisti si totusi tin partea unui sau a altuia. Ma mai implic din cand in cand in astfel de discutii cu iz politic pentru ca inca mai cred ca eu si familia mea meritam ceva mai bun. Nu ma simt deloc nedreptatita fiindca am invatat sa nu pun atata suflet in chestiuni care nu au finalitate. Chiar daca, asa cum tu ai afirmat "pe acest forum IQ-ul este mare", ceea ce un lider poate face (si eu asta te consider) este sa manipuleze, asa cum fac si cei de la TV pe care ii tot blamam.

Eu ma retrag din aceste discutii, ca sa nu se mai simta nimeni jignit de opiniile mele, fie ele si politice. Insa va dau un sfat prietenesc,pe viitor (la viitoarele alegeri ). Topicurile acestea s-au transformat in topicuri de fanatism politic la propriu. Poate ca putina impartialitatea din partea cuiva, n-ar strica.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui coraly
Da. Pe vremea aia coruptia era pe fata. Acum cum e?



Din pacate pt marii furaciosi ai tarii, in timpul mandatului lui Basescu, nu au mai reusit sa "privatizeze" nici-o institutie a statului.
Numai faptul ca televiziunile celor mai furaciosi dintre furaciosi dezinformeaza pop.ul.atia dovedeste, cel putin pt mine, ca sunt foarte deranjati de impedimentul "basescu'.
Cel mai grav lucru imi pare lipsa de impartialitate a televiziunii nationale, care ar trebui sanctionata. Nu stiu cine are competenta, dar cine stie, ar putea face un memoriu si sa stranga semnaturi pt depolitizarea tvr-ului.
Toate aceste nereguli dovedesc clar ca Basescu NU este dictator, ci persona non-grata pt moguli. Ghici din ce motive ?



allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Mami alexia, eu nu sunt jurnalista si, poate si mai important, mi-am declarat simpatia politica pentru unul din candidati. Pentru ca sunt om. Nu am interese politice, sunt in afara tarii de 15 ani, deci fac parte din diaspora informata. Atat.
In plus, nu am dosare penale, ca Vantu si Voiculescu deci nu sunt interesata de avantaje in fata justitiei. Te-ai obisnuit sa il asculti pe dl Ciuvica si, pentru ca pe aici nu apare, consideri ca nu suntem democratici?
Afirmatia ta, ca am primi bani pentru opinii politice, m-a intristat. Tu esti convinsa ca e nevoie neaparat de asemenea stimulente, ca sa ai o voce?
In plus, pe acest forum, fiecare a avut dreptul sa isi exprime opinia publica, in mod obiectiv. Mi s-ar fi parut demagogic sa imi declar impartialitatea si sa trag sfori pe la spate. Nu cred ca ma poti acuza de asa ceva. Daca tu insa consideri ca ai fost nedreptatita, te invit deschis si foarte cordial sa parasesti acest forum - nu de alta, dar mi s-ar parea nedrept sa stai intr-un loc in care ti se pare ca nu ai voie sa iti exprimi parerile politice.
Cred ca atunci cand ne exprimam opiniile, trebuie sa avem si puterea de a le argumenta si de a actiona conform principiilor nostre.





**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


N-o lua atat de personal. Nu am afirmat nicaieri ca TU ai luat bani pentru a sustine pe cineva. Pe mine ma deranjeaza modul in care pui problema atunci cand vine vorba de televiziuni care sunt, la fel ca si acest forum, formatori de opinie. Nici cei care bat campii pe la TV nu sunt toti jurnalisti si totusi tin partea unui sau a altuia. Ma mai implic din cand in cand in astfel de discutii cu iz politic pentru ca inca mai cred ca eu si familia mea meritam ceva mai bun. Nu ma simt deloc nedreptatita fiindca am invatat sa nu pun atata suflet in chestiuni care nu au finalitate. Chiar daca, asa cum tu ai afirmat "pe acest forum IQ-ul este mare", ceea ce un lider poate face (si eu asta te consider) este sa manipuleze, asa cum fac si cei de la TV pe care ii tot blamam.

Eu ma retrag din aceste discutii, ca sa nu se mai simta nimeni jignit de opiniile mele, fie ele si politice. Insa va dau un sfat prietenesc,pe viitor (la viitoarele alegeri ). Topicurile acestea s-au transformat in topicuri de fanatism politic la propriu. Poate ca putina impartialitatea din partea cuiva, n-ar strica.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!




Este foarte incorect ce faci tu, mami Alexia. Accepti ca televiziunile sunt subiective, ca privesc problema doar dintr-un unghi, ca au favoriti, DAR tu CERI unui OM sa fie impartial, doar pentru ca detine un forum.

Persoane publice, formatori de opinie, mari jurnalisti isi manifesta simpatia intr-o forma sau alta fata de partidul-candidatul pe care il prefera, dar Mirela de pe DC n-are dom´le voie ca ii poate duce cu zaharelul pe aia mai slabi de inger, asa.

Cum spuneam, acest forum e liber, toata lumea poate sa-si spuna parerea, sa judece, la dracu, de ce nu! Avem doar drepturi la opinie, fie ca ne cheama billy fie ca ne cheama vasile, fie ca suntem maturatori de strada fie ca suntem mari filozofi.

Cand Mirela va sterge posturile care nu ii convin dpdv politic, atunci da, o poti acuza de ce vrei tu, si poate nici chiar atunci!!!

Eu nu vad fanatism politic aici. Vad discutii pe teme politice, vad useri care se cearta asa cum o fac si cand e vorba de diversificare, scutece sau educatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Eu nu vad fanatism politic aici. Vad discutii pe teme politice, vad useri care se cearta asa cum o fac si cand e vorba de diversificare, scutece sau educatie.

Sau alaptat. Partidul celor care doresc supt de la san(ul patriei) si al celor care intarca copiii (pentru locuri de munca).

Mergi la inceput