**Zmeurici de iulie-august 2009 (17)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Uliiasi, poti sa faci un dus fierbinte intre cele doua mese de seara ale lui David. Si eu ii dau lui Filip sa pape si inainte de baita si dupa, dar cat ii face tati masaj inainte de baita, fac un dus fierbinte si mai vine laptic. Daca poti sa bei rapid si un litru de apa cat faci dusul ... deja se strange de o gustare calda

Motana, vazut pisicuta dulcica. Ce seamana ea cu mami!

Mami lui Filip, 1 august 2009
Copilul care si-a pierdut caciulita
Oamenii se roaga lui Dumnezeu sa-i scape de necazuri, iar Dumnezeu se roaga de oameni sa paraseasca pacatul. Acum care de care sa asculte mai intai? Dumnezeu de oameni sau oamenii de Dumnezeu?
Parintele Arsenie Boca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Neata!

Noi luni facem 4 luni si ar trebui sa facem vaccinul. Problema este ca cica nu l-au primit. La 2 luni nu am facut decat unul ca unul cica nu il primise pe celalalt... Innebunesc!!! Daca stiam, il cumparam si gata!!! Acum stau cu jumate de vaccin si cine stie cand il vom face si pe cel de 4 luni. Mai este vreo situatie in tara sa nu primeasca vaccinul medicul de familie? Ce ma sfatuiti?

Am cumparat si noi catelusul vorbitor din Carrefour... sa vedem daca ii place bebelinei. Acum e la mama- vineri seara am si eu program de somn..

Am vazut multe zmeurici bolnavici. Sanatate multa!!!

Fetele care ati avut probleme cu coliceii, ce probiotice ati dat si au functionat? Stiu ca ati vb dar nu am retinut .

Uliiasi si a mea se trezeste f des noaptea(a avut o perioada ff scurta cand s-a doar de 3 ori). Insa a mea nici nu deschide ochii, se foieste, da din cap si sta cu gura deschisa. Daca as putea sa stau cu mana lipita de suzi sa i-o tin ar fi f bine. Apropo de dat din cap...fi-mea e cheala la ceafa de atat dat din cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna dimineata si de la noi,

Am avut o noapte linistita dar cu cele 2 mese obligatorii..noroc ca somn dupa . Acum o astept sa i se faca somn iarasi si foame caci am incercat de 2 ori sa ii dau si ea se uita pe pereti si scoate tzitzi la 5 secunde.

Corina si a mea e cheala la ceafa...e ros de tot parul de acolo de atata frecat de pat...nu mai zic pana adoarme cum da capul dintr-o parte in alta.

Uliiasi m-ai intrebat de incuscrit ..de ce nu? ii mai avem in plan si pe Serban si pe Balasz iar acum pe David..numai frumuseti de baieti sa aiba Eva de unde alege...desi eu as mai alege dintre zmeurici de aici dar nu ma mai intind

Azi vine Mosu' Nicolae...Eva va primi o papusica Lamaze cu fustita fosnitoare si o carticica cu copertile/paginile de plastic (desi pe ea scrie de la 12m+ )...asa mi-a zis Mosu' cand ne-am intalnit



Mami de Eva Ilinca 25.07.09

"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

neata ,dragele mele...apar si eu pe jumatate zombi...alaltaieri noapte n`am inchis un ochi cu gandul la sora mea,azi noapte era 3 si eu nu dormeam...,iar scumpul meu baietel la 8 mi`a dat desteptarea .
in primul rand va multumesc pt urari,aseara am fost la cumnat si nepotica si mi`a aratat pozele cu nepotelu...e un bucalat!e asa frumos...Doamne...abia astept azi sa merg la ei.
inutsa imi cer mii de scuze,ieri eram praf ...La multi ani ,draga mea!lasa ca Bia va fi bine,ai sa vezi! .Sa fii sanatoasa,fericita si sa ai parte numai de bine alaturi de toti ai tai!hehe...24 de ani,m`ai ajuns ,asa`i?!
Motana ai o frumusete de fetita acolo!Are niste ochisori minunati.am scuipat`o sa n`o deochi!
Corinna noi facem vaccinurile de la stat si la 2 luni cand am fost la bilant,am fostin data de 18 si nu erau vaccinurile si m`a chemat saptamana urmatoare pt intepaturi.dar asta pt ca am intrebat eu sa`mi zica cand sa vin,ca dupa ele...la 4 luni erau deja acolo cand am fost la bilant.ei ce ti`au zis ?cand sa mergi?
Blanca vrem si noi sa vizionam pozicile de la sedinta!!!!nu se pot da mai devreme ?
acum fug sa fac o cafeluta strong asa,ca ma ustura ochii de som,n si revin!



Andreea,mamica de Denis-Stefan(17.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flosideea

Blanca vrem si noi sa vizionam pozicile de la sedinta!!!!nu se pot da mai devreme ?


Andreea,mamica de Denis-Stefan(17.07.2009)


Nope din pacate, caci trebuiesc prelucrate un pic si imi face un album frumos (mi-a adus unul de mostra s avad si am ramas uimita...habar nu aveam ca acum se fac albume cu pozele imprimate direct pe paginile groase ale albumului, nu se mai pun pozele scoase pe hartie in album ci pozele sunt chiar paginile albumului..ceva de genu')..oricum eu le astept cu sufletul la gura...si cand vin vi le arat..normal..ma laud

Mami de Eva Ilinca 25.07.09

"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

neatza,

flosideea sa va traiasca nepotelul si refacere rapida surorii tale!
motana o scumpica de fetita ai tu acolo si seamana cu leit cu mami.
inutsa sanatate multa zmeuricii tale.
blanca chiar daca ai chinuit-o putin pe Eva veti ramane cu o amintire frumoasa

Azi noapte am avut doar 2 treziri dupa o sapatamana de 3-4 treziri pe noapte, azi ma simt fresh.
Si Beatrice este cheala la spate....ea este cheala si in rest caci are doar un pufulet dar la spate si ala s-a tocit...facem noi plete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Corina pe mine m-a anuntat medicul de vreo 2 saptamani ca nu are vaccinul pentru 6 luni...asta este vom cumpara din farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuisaTL spune:

Buan dimineata,

Fetelor, ca tot ati vorbit de vaccin...
Eu am vrut la 4 luni sa renuntam la cele obligatorii, tot asa trebuia s-asteptam si ce-i drept m-am mai si documentat... Pediatra ne-a spus ca nu se mai poate din moment ce-am inceput cu pentaxim-ul, respectiv cel obligatoriu. Nu e asa de simplu, o data ce-am inceput schema obligatorie, nu se recomanda sa se mearga pe alte vaccinuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Flosideea, mi-au zis ca ma anunta ele, dar eu sun saptamanal sa intreb si acelasi raspuns...

LuisaTL asta e problema, ca am inceput asa si nu am facut la 2 luni decat unul din ele si nu mai am ce sa fac.

Nu as putea sa cumpar de undeva vaccinul asta care se face cica gratuit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blanca000
habar nu aveam ca acum se fac albume cu pozele imprimate direct pe paginile groase ale albumului, nu se mai pun pozele scoase pe hartie in album ci pozele sunt chiar paginile albumului..ceva de genu')..oricum eu le astept cu sufletul la gura...si cand vin vi le arat..normal..ma laud




Da, am vazut si eu albume de genul asta. Sunt suuuper. Ne-a propus si noua fotograful la botez, cerea 14mil, dar nu mai stiu cate poze si am zis pas deocamdata.

Mergi la inceput