Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Larisa multumesc, eu am 2 conizatii si a doua mult mai profunda, pe 15 cand merg la echo voi intreba in special despre col, ca nu vreau sa se deschida !
CD bine ai venit si sarcina usoara si la termen!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna fetelor,

Un weekend placut, odihnitiva cat puteti :)

CD bine ai venit, sarcina usoara si bebe sanatos

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si 6+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Hello delfinariu...ce e cu linistea asta pe aici?
Eu am impachetat zuza si a plecat la bunica la Focsani pentru o saptamana. Asa ca ma mai odihnesc si eu putin, desi o sa mor de dorul ei.
Eu am inceput sa ma simt mai bine. Slava Domnului azi m-am simtit super. Prima zi in care nu m-am mai simtit lovita de tren. Am fost chiar si in careffour la cumparaturi si am bagat si mancare la "La mama". Mancare care cel putin deocamdata e in stomacel!

Larisa 7+ si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna fetelor,

Eu sunt foarte suparata, dupa ce am avut parte de noapte alba, datorita fetitei cele mari, la 3 noaptea am dus-o la urgenta la spital si mi-au internat-o. A avut o tuse insotita de voma incontinuu si nu am avut alta optiune. Si se pare ca mosul ei o sa fie momentan branulele si analizele.... Cand am vorbit cu asistentele alea de la spital abia ne-au dat cateva detalii si ce medic are.. Sistemul asta din Romania ne omoara. . Si nu mi-a ajuns asta pe noapte ca atunci cand intr-un final a venit sotul de la spital, dupa ce a dus-o, am avut la cosmaruri pana dimineata ca m-am perpelit intr-un in pat...Voi aveti somn agitat insotit de vise din alea urate, care pur si simplu te obosesc, iar dimineata este chiaunita ???? Eu am observat ca de cand am ramas, nu numai ca am insomnii dar si vise din cele mai ciudate.

O seara placuta, s-ar putea sa intru mai tarziu, ca acum am o caruta de treaba. .


*******************************************************************
Elena, 9+ si mami de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
Samburelul devine bebe strumpf


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Buna fetelor cu delfinasi! Am venit si noi din capitala si va anunt cu bucurie ca am gasit dr perfecta la Elias, a fost singura care m-a palpat inauntru si mi-a zis ca e totul in regula, colul e inchis si uterul reactioneaza bine. Pe deasupra, nu mai am de ce sa ma mai duc la control pana in ianuarie. Acum chiar stau linistita si parca nu mai sunt nici asa paranoica. Asa cum am zis, am purtat masca in Bucuresti, mai ales in zonele aglomerate, dar lumea de uita la mine ca la cine stie ce ciudatenie...pacat ca inca nu suntem destul de educati din punctul asta de vedere.
Mi-a zis si mie sa fac dublu test, la Medlife. Oare e necesar?
Eu incep sa ma simt din ce in ce mai grea, simt ca burta ma trage in jos si daca de acum e asa, oare cum va fi peste 7 luni?

Elena, imi pare tare rau sa aud ca Luisa e bolnavioara, sa inteleg ca acum e internata in spital? O si sper sa se faca bine cat mai repede, mosul sa vina la ea cu multa sanatate si multe bucurii.
Si in legatura cu apa, incearca sa-ti iei un sirop natural si sa adaugi cateva picaturi in apa, poate asa o sa poti sa o bei.

Va pe toate si va urez noapte buna, fara cosmaruri si de dimineata fara


Alina, 8+

Cum creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Si inca ceva: sa vina Mosul in seara asta cu tot ce va doriti, sanatate, bucurii, bebelusi frumosi si sanatosi si nu in ultimul rand cu cadouri pentru voi si pentru fratiorii/suriorile delfinasilor!

Alina, 8+

Cum creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladia1 spune:

de o saptamana va tot dau tarcoale...si m/am hotarat UM 28.10.2009, DPN 03.08.2010 + CRISTINA 18.05.2005

Ne primiti?

Mamica la dublu +6 si CRY (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna seara mamici!

Sa va aduca Mos Neculai multa sanatate, iubire, sarcina usoara si la termen!



tina +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

da chiar ca e liniste aici cred ca toata lumea il pandeste pe Mos Nicolae

Alina dublul test nu este obligatoriu, ala fel ca si triplul test, in general daca dublul iese bine, nu se mai face triplul, sunt orientative si depinde foarte mult de interpretarea pe care le-o face dr

8s+
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala86 spune:

Buna fetelor! Am intrat sa semnez si eu condicuta
In sfarsit mi-am vazut si eu sufletelul vineri..bebitu meu e bine, i-am auzit si inimioara doar ca mi-a zis doctorul ca bate un pic mai lent .. mi-a zis sa nu ma ingrijorez si ca vedem la urmatoarea programare cand voi face si eco dublu test si imi va face o analiza luandu-mi doi hormoni .. sper ca totul sa fie ok..mi-a schimbat un pic dpn-ul pe 23 iulie dupa eco si mi-a zis ca el este bine..ma bucura foarte mult asta si sper sa fie bine si cu inimioara. Mi-a dat elevit, pe langa acid folic si nospa.

beluistef, imi pare rau ca fetita ta e bolnavioara :( Ii doresc insanatosire grabnica si ii trimit multi sa se faca bine repede, repede!!!

Le urez si eu bun venit noilor felicitari pt bb -sa aveti sarcini usoare si bebici sanatosi!!

Si eu am somnul agitat,nu dorm bine deloc si am inceput la fel sa visez foarte mult si ma trezesc de vreo 2-3 ori pe noapte dar cred ca tine si de fericirea si teama si gandurile pe care mi le tot fac, mai ales ca asteptam cu nerabdare sa creasca, sa il simt cum se misca.. abia astept

Va doresc sa va aduca Mosul multa sanatate, fericire si tot ce va doriti voi!!
O duminica frumoasa sa aveti!!



minune mica in burtica

Laura

Mergi la inceput