Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

daca tot suntem la capitolul cadouri....imi spuneti si mie pls un parfum barbatesc care miroase a barbat? ptr sotul meu....ca mos niculae ii aduce un sort de bucatarie ca il merita din plin la cat a gatit in ultimele 7 luni

30+


DAAAAAA!!! asta! http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P183208

32+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Multumesc fetele.
Am salvat listutele si le dau un print.
Apoi selectez prin ele

32+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622775070335/" target="_blank"> Hanutze si patut
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622905457380/" target="_blank"> Hainute 30 noiembrie
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622790376667/" target="_blank"> Burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

acum, daca tot suntem la capitolul, va cer si eu o idee: vreau sa mergem la ai mei de craciun; ce sa le duc? asa le-as da niste bani sa isi ia ei ce au nevoie, cand au nevoie, dar...nu se poate ca Mosul sa aduca bani la noi, ca o lasa pe ana perplexa

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!



Poti sa le iei o masina de facut paine miroase a paine calda in toata casa si e buunnnaaaaa!!!

32+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuelle spune:

alexutzzza - si eu tot la zippy free system 3 in 1 m-am decis si m-am luptat pana l-am decis si pe al meu . Aseara ma anuntau socrii fericiti ca vor ei sa plateasca carutzul, dar saracii nu cred ca stiu cat costa . Vad eu cum o scoatem la capat. Eu cel mai ieftin l-am gasit pe bebecarucior (cu www si cu .ro). Tu de unde vrei sa-l iei?

cristies - ai PM

Raluca Emanuela 29+ Sara Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

nicolcris la multi ani ,nastere usoara si bb sanatos

lilyka,mariucasara ma bucur ca ati scapat de stresul asteptarii.De acum pot sa vina linistiti locatarii

fetele eu fac nota discordanta la cap. neplaceri ale sarcinii-dorm f bine (cand nu am insomnii) nu ma dor oasele doar ca ma misc mai greu si mi-e greu la aplecat dar in rest trai neneaca.De fapt am si eu un of-cad des in butoi cu sau fara motiv, mi se nzar diverse chestii, ma enervez usor , nu mai am rabdare

fug sa bucataresc ceva dulce


Mihaela 32+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Am trimis pe mailul comun niste tabele ce ne vor folosi mai tarziu daca vreti sa urmariti cresterea bebelusului. Eu recunosc ca le-am tocit ca fi-mea a fost mereu ba prea slaba ba prea scunda
Oricum sunt doar orientative.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 32+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

nicolcris22 Bravoo felicitari ptr eco! Sa dea Domnul sa vin si io asa de incantata ca si tine azi de la eco!
siiii tot tie
nicolcris22 LA MULTI ANI!!!
Vad ca ai primit deja cadoul in avans de la ecografie sa fie bebe sanatos si grasun si sa te faca cea mai fericita mamica!

Sa ne zici cum fu la Kidex, eu ma duc Sambata de dimi cu sotu. sa-mi zici si mie plzzz pe unde intru unde parchez TX!


mitumac interesant plafaru din pasaj de la lipscani, poate ajung si eu intr-o zi! merci

Triunghiuri sau perne de tinut BB loculuiin pat mie mi-a sarit sotu in cap cand i-am zis de ele ca ce prostie mai e si asta ca pana unde a ajuns industria asta ptr copii si cum vor sa scoata bani de pe noi ptr orice prostie si ca sa nu ma prinda ca ii iau asa ceva lu BB ca ce mie mi-ar pica bine sa ma tina cinava blocata pe loc in pat? sa nu ma pot intoarce? Sa las copilu cuminte sa stea cum vrea el si sa exploreze si etc so..m-a lecuit de din astea.

decenula eu nu pot calca stand jos nici sa ma bati nu reusesc

emanuelle felicitari pentru absolvire! Ai facut comanda din Anglia tu? de la mothercare? lucrusoarele sunt suuuper, le stiu oricum pe de rost cand ti-am vazut pozele stiam la ce pag sunt in catalog cat a costat transportul? Merci

32+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

alexutzza, daca te mai aud ca plangi ca nu ai bani, te alerg de nu te vezi. pai asta e un motiv de kk sa il superi pe yannis in halul asta si sa stai atatea ore suparata. orice alte cauze hormonale de dat la soriceii se accepta, dar asta nu!!stii si tu mai bine ca mine ca sunt cadouri cu bani si ..alte cadouri: poti sa iei ceva ff ieftin si mic (ex: prostioare de la bamboo, melimelo, etc), ca simbol. si eu am avut ani in care nu s-a putut. am facut coronitze de brad ca ale lu' Bea si am cumparat lumanari de pus in ele. toti au fost incantati (parinti, nasi, etc). . a fost un an cand am luat set de caciuli cu manusi la toata lumea. m-am gandit la ei, am facut gestul... nimeni dintre cei apropiati nu iti judeca un cadou dupa cat costa, nu??

daca vrei, ia pentru ai tai un cos cu cozonac, alte chestii de le plac, o sticla de vin,o floare Craciunitza si... gata (daca mergeti la ei)

nu te supara pe mine ca m-am luat de tine asa de tare, dar nu imi place sa te vad ca iti strici tenul de mami fericita cu riduri... "financiare"


P.S. le-am luat masina de paine acu vreo 3 ani, mersic de pont. am comandat azi aparatul ala de masaj anti-reumatic de la Omron (ala de zicea Tana). e pentru amandoi, ca sunt amandoi anchilozati mereu.

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

multumim, nikole

alexutzza era unul ff usor (3kile) si se strangea fain, se punea pe umar, ca un rucsac. si de data asta cred ca ii rog pe cumnatzii din japonia sa imi aduca unul d-ala daca nu gasesc nimic p-aici pe aproape)

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!



Ti-e clar ca vreau si eu nu???? Stii cumva cum il cheama /ce marca e?


32+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

si daca tot m-am starnit: sotului poti sa ii iei un ulei/lubrifiant de masaj erotic, la care adaugi masajul respectiv +/- un cadou mic si oral. nici nu cred ca si-ar putea dori mai mult, fie de Nicolae, fie de Craciun.

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!

Mergi la inceput