Marea dezbatere

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Hop si eu ,ca prea a fost spectacolul interesant

Antonescu si Mircea Dinescu de o parte si de alta a unui personaj sinistru pe nume Liviu Dragnea care cere identificarea apartenentei politice a agentilor economici in mod oficial....Aplecandu-se peste poala lui Dragnea sa se hlizeasca un pic...Eu am avut impresia ca mai au un pic si incep sa tropaie...
Dar asta fost in prima jumate de ora.
Dupa aia ,adevaratul Mircea Geoana a iesit la iveala:diplomat de cariera,facut praf la politic externa;doctor in economie,facut praf in domeniul economic :"locuri de munca,locuri de munca","dam case","dam salarii" .La intrebarea fireasca :"De unde???",raspuns halucinant :"Guvernul Iohannis va gasi resurse",cinstit si curat,praf in ochi.
Apropo,Iohannis nu prea parea in apele lui,dupa primele minute de dezbatere....
Intrebare absolut idioata adresata de Geoana lui TB:"Ce ati facut in ultimii ani?,prilej nescapat de acesta din urma care a enumerat tot ce-a prins.

Intrebarea pusa de TB lui Geoana in legatura cu vizita din creierii noptii a fost letala pentru Geoana.S-a albit si nu a dat semne ca si-a revenit dupa acest episod.

Cat de idiot poti fi sa mergi cu o zi inainte de dezbatere in barlogul unuia ca SOV,atacat pe buna dreptate de contracandidatul tau?Si asta dupa ce ai negat orice vizite si intalniri.Si asta dupa ce Nicolae Popa fusese prins prin strainataturi.Iar pozele aparusera in Academia Catavencu cu cateva ore mai devreme.

Singurul raspuns posibil:foarte idiot.


Ambalajul Mircea Geoana nu avea cum sa reziste la mai multe dezbateri succesive.El este las,mincinos,papusa manevrabila,incompetent,votati-l pentru linistea voastra.Eu una nu vreau o astfel de Romanie.


PS:Sugestiv schimbul urmator de replici:
Mircea Geoana:"De ce nu i-ati arestat pana acum?
Traian Basescu:"Presedintele nu aresteaza oameni".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui andrruzza
De ce va asteptati voi de la Geoana la o prestatie de care nu-i in stare?? De ce ii cereti ce nu poate sa duca??
Fiti buni si nu loviti intr-un om cazut deja






Problema e ca nu noi ii cerem mai mult decat poate duce, ci el isi inchipuie ca este in stare sa fie presedintele unei tari.




allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Stati linistiti. "Relaxati'va".
Geoana castiga lejer: 52% - 48%

Asta pentru ca jumatate din votantii sai sint dominati de ura. Un sentiment visceral care ne insoteste de sute de milioane de ani de cand am privit cu oroare la cei care au iesit din apa si s'au tarat pe uscat inainte noastra.

Responsabilitatea pe de alta parte este o atitudine rationala achizitionata tarziu la care ne uitam in situatia de azi cu scarba.

De faptul ca exista onoare si intr'o infrangere nici macar nu mai vreau sa vorbesc.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Statea dinescu cracit de zici ca era la circima lui tacsu...nastase mesteca guma si facea baloane...nu au nene maniere..nu au nimic. se vede ca sint ciobani ajunsi unde nu trebuie.




...noroc cu Base, ca se comporta ca un pianist hibridat cu academician

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniboni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui nastasacarmen

la voi in bucuresti primiti doar bani si alcool?





...plus droguri si (pentru baieti) cateva tarfe...la fete nu ma pronunt, dar cica si acolo e oferta grasa.
Te muti si tu aici?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


mi-ai luat vorba din gura, rufus...

si cand au fost minerii in bucuresti primisem bani falsi si droguri.... ring any bell???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap
Eh pe mine confruntarea asta m-a facut sa ma decid ...


Ceva-ceva îmi sopteste totusi ca erai deja decisa dinainte.
Este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Ce sa-i facem,mai xeno,intram in opozitie.
Culmea este ca cineva din jurul meu s-a hotarat sa mearga la vot tocmai pentru ca infrangerea,daca va fi-asta mai ramane de vazut-,sa fie la un procent strans.
Dar,totusi sa pui un idiot in fruntea tarii,care era prea tanar sa-si mai aminteasca de Revolutie....
Ludovic Orban spunea ca il voteaza pentru ca Mircea Geoana a fost in Piata Universitatii,la relativ scurt timp dupa Revolutia de care tanarul de 30(treizeci) ani nu-si mai aminteste.Cat de amnezic este Mircea Geoana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974


Intrebarea pusa de TB lui Geoana in legatura cu vizita din creierii noptii a fost letala pentru Geoana.S-a albit si nu a dat semne ca si-a revenit dupa acest episod.

Cat de idiot poti fi sa mergi cu o zi inainte de dezbatere in barlogul unuia ca SOV,atacat pe buna dreptate de contracandidatul tau?Si asta dupa ce ai negat orice vizite si intalniri.Si asta dupa ce Nicolae Popa fusese prins prin strainataturi.Iar pozele aparusera in Academia Catavencu cu cateva ore mai devreme.

Singurul raspuns posibil:foarte idiot.





Se pare ca nu faptul ca este.."prostanac" la determinat pe Pinochio(bravo fetelor!)sa fuga in miezul noptii la SOV ci ceva mult mai grav:
ghiciti cine era Min. de Externe cand a primit Nicolae Popa aviz pt. prelungirea sederii in Indonezia? Si sa nu spuna ambasada de acolo ca nu avea cum sa stie ca este Wanted!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorana

Si pe mine m-au convins de tot. Nu votez.
Intr-adevar sunt 2 baieti din doua gasti. Unul prost, unul smecher.
Cum naiba am ajuns sa am de ales intre astia doi?
Bleah.

Sorana si Monica (7 ani)



Sorana, ai dreptate, si eu tare as înclina sa fac ca tine!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Basescu a pocnit copilasul ala. Clar.
Nu ma mira.
Traim intr-o tara in care pocnitul copiilor nu atrage atentia mai nimanui.
Cred ca nici acuma nu intelege Basescu de ce se face atata tam-tam pe tema copilului ala, copil caruia i-a aplicat si el o mica corectie ca doar merita + .
Imi era cat se poate de clar (din filmulet) ca Basescu a intentionat sa atentioneze prin mijloace fizice acel copil. Repet, nu ma mir. Vad asta aproape zilnic in jurul meu.
Imi era la fel de clar (tot din filmulet) ca nu i-a dat pumni.


Il condamn pentru ca l-a lovit pe copil (nu ca as fi avut vreo pretentie la el), dar il admir pentru faptul ca NU a mintit atunci cand l-au bagat Turcescu & frineds in circul cu juratul pe Biblie.
A recunoscut ca a lovit copilul.

Geoana, care avea mult mai multe bube in cap, a trebuit sa jure pentru chestii mult mai grele.
Si a mintit intr-un mod dezgustator.
Mai mult, a excelat in dezgustasenie atunci cand a spus ca ia Biblia acasa, ca sa demonstreze si sa garanteze ca... asa si pe dincolo.
Ei, acuma o inteleg pe nevasta-sa de ce a stat tot timpul cu fundul la el, atunci cand el ii sedea crispat si invins alaturi.

P.S. Numai Monica Macovei sa nu fii in tara asta...

Mergi la inceput