Marea dezbatere

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Era acolo. Dar are cel mai mic albedo.




El straluceste cel mai tare in termic. Dincolo de 8 microni.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Am citit tot ce s-a scris pana acum si constat ca sustinatorii lui Geoana seamana putin cu fiica-me: cand nu are un raspuns la o intrebare spune "De aia!". Dar ea are 2 ani jumate deci nu am pretentie la raspunsuri logice si argumentate (nu inca).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sellanic spune:

Mie mi s-a parut absulut jenant cum se hlizea Crin cu Dragnea. Recunosc ca ma asteptam ca Dinescu sa ia microfonul si sa il impinga pe Basescu... la cat de necioplit este.

Iar apoi la dezbaterea de la realitatea, era jenant sa il vezi pe Dragnea, cum era alb la fata si devenea mut cand era vorba despre punctele in care Geoana si-a aratat incompetenta.

Jenant pentru un candidat la presedentie sa nu stie care e dobanda la banci, ce legi da guvernul ,sa repete ca un papagal tot ce spune celalalt ... ca sa nu mai spun...ca a MINTIT ca un nesimtit...
Cum a putut ajunge asa un penibil candidat la presedentie?
Nu ar trebui sa aiba si ei un test de IQ ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui sellanic
Cum a putut ajunge asa un penibil candidat la presedentie?
Nu ar trebui sa aiba si ei un test de IQ ceva?

Cu testarea IQ a candidatilor responsabil a fost Iliescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui sellanic
Cum a putut ajunge asa un penibil candidat la presedentie?
Nu ar trebui sa aiba si ei un test de IQ ceva?

Cu testarea IQ a candidatilor responsabil a fost Iliescu.


capcaunu, pai nu Ilici l-a facut prostanac pe Geoana sau e si asta o tactica, de invaluire si care prinde la multi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

puah, a fost de groaza - eu numai am auzit, ca de vazut nu suport sa-i vad pe astia doi ca - pe bune mi se face rau fizic.
dar geoana tinde spre minus infinit, nu pot sa cred ce am auzit aseara. nu pot sa cred cum a debitat ineptie dupa ineptie, nici nu stiu care-i mai mare (din cate am inteles - v-am spus ca eu nu i-am vazut - pana si sotia lui era plictisita la maximum)
Eh pe mine confruntarea asta m-a facut sa ma decid
intre minus infinit si orice alta varianta, orice alta varianta tb sa fie cea buna

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, margelute si chestiute

MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Am vazut confruntarea secvential. Nu am vrut sa postez aici fiindca sunt prea multi pro Basescu si ceilalti nu isi mai pot exprima o opinie pro Geoana ca este atacat din toate partile.
Nu sunt pro Geoana, nu am votat Psd, nu mi-a placut atitudinea lui de la confruntare si nici a lui Basescu. NU IMI PLACE NICIUNUL!!
Sunt satula si dezamagita de amandoi!!
Eu am votat Crin in primul tur si deci ma voi duce sa votez Geoana fiindca mai am o sansa ca ideile liberalilor sa fie puse in practica. Fiindca m-am saturat de Basescu, am vazut de ce este in stare in ultimi 5 ani, desi l-am votat cu toata convingerea in 2004 si mi-am pus toate sperantele in el. M-a dezamagit foarte rau asa ca acum am sa dau un vot negativ. Recunosc ca nu mi-e usor sa pun stampila pe Geoana, ca nu imi place...dar cand am pus stampila cu toata convingerea, am ramas dezamagita...
In alta ordine de idei (si stiu ca nu sunt argumente puternice), personal traiesc cel mai greu de cand ma stiu. Mie si sotului mei ni s-au micsorat salariile la jumatate, ni s-a inchis afacerea odata cu introducerea impozitului minim, ni s-au incalcat toate drepturile garantate de lege printr-o circulara interna, nimeni nu mai tine cont de nimic...etc.
Concluzia> Confruntarea de aseara a fost o mizerie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui sellanic

Mie mi s-a parut absulut jenant cum se hlizea Crin cu Dragnea. Recunosc ca ma asteptam ca Dinescu sa ia microfonul si sa il impinga pe Basescu... la cat de necioplit este.

Iar apoi la dezbaterea de la realitatea, era jenant sa il vezi pe Dragnea, cum era alb la fata si devenea mut cand era vorba despre punctele in care Geoana si-a aratat incompetenta.

Jenant pentru un candidat la presedentie sa nu stie care e dobanda la banci, ce legi da guvernul ,sa repete ca un papagal tot ce spune celalalt ... ca sa nu mai spun...ca a MINTIT ca un nesimtit...
Cum a putut ajunge asa un penibil candidat la presedentie?
Nu ar trebui sa aiba si ei un test de IQ ceva?



Unde a mintit el ca un nesimtit si n-a mintit oponentul lui ca un nesimtit? Cand vorbeam de manipulare...parca Basescu nici n-a fost la dezbatere.
Is das neue? Nein, is Perwoll! Ihm, de Baselu era vorba!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Si pe mine m-au convins de tot. Nu votez.
Intr-adevar sunt 2 baieti din doua gasti. Unul prost, unul smecher.
Cum naiba am ajuns sa am de ales intre astia doi?
Bleah.


Sorana si Monica (7 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Eu chiar va invidiez, pe cuvint.

Ii invidiez pe toti cei care, coplesiti de partizanat, vad doar in alb si negru.

Pe cei care critica:
- comportamentul lui Dinescu, dar nu si pe cel de stadion al Monicai Macovei, pe care Basescu chiar a amenintat-o in pauza ca-i vine s-o ia de ciuf, ca bruiaza discutiile (ca tot citam din Jurnalul, da?);
- pe Crin ca s-a hlizit pe tema meteorilor, fara a baga de seama ca toti au hahait ca prostii la faza aia;
- pe Geoana ca s-a dus, ca un prostanac ce se afla, la Vintu, dar nu si pe Basescu care se-ntilnea, (ce-i drept mai haiduceste, asa), prin miez de noapte prin parcari prin Tincabesti cu acelasi Vintu;
- pe Geoana ca a reactionat prost in atitea situatii, dar nu si pe Basescu care a oferit un spectacol jenant la faza cu juratul pe biblie.
Si tot asa.

Mi-e dor de finala Iliescu-Vadim .(la care n-am participat, de scirba)
Macar atunci stiam o treaba, aveam de ales intre un ticalos cu acte si un nebun cu acte.
Acuma, vorba unuia de pe net, parca avem de ales intre un SOV cu un trandafir si un SOV cu trei. Sub ochiul patrunzator al unei politii politice, nefiresc si dezamagitor de vioaie.


Ramine cum am stabilit: Brucan a uitat un 0 cind ne-a comunicat sententios momentul in care putem spera la o democratie. Si-acuma isi ride-n pumni de noi.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput