Marea dezbatere

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Cica Vintu maleficu' a schimbat tabara de curind, nu mai e impotriva lui Basescu ci impotriva lui Geoana.

Poate din cauza ca a fost arestat acel Popa care e condamnat impreuna cu Ioana Maria Vlas - intr-o afacere apropiata lui Vintu.


Si mai e cineva care spune ca Vantu joaca la doua capete



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Se simte disperarea prin toti porii.
Evident cand al tau candidat isi da autogol dupa autogol normal ca incepi sa bagi strambe, doar-doar om pacali boboru.
Patetic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Eu as vrea sa aflu de la sustinatorii dl Geoana impresii despre confruntarea de aseara!
Despre dictatura Basesscu mi s-a dat non stop informatii pe antene si realitate, vro' 5 ani.
Despre diplomatul Geoana, care nici macar de Titulescu nu avea habar, as vrea sa aflu de la simpatizanti.
Unde sunt simpatizantii??
Da, am inteles ca Vantu s-a intyalnit cu basescu in 2004.... dupa 5 ani s-a prescris:))
De Geoana ma intereseaza!!
Haideti fetelor, sustinatoarele, ridicati mingea la fileu. "Cu toata taria"



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Desi nu am urmarit confruntarea de aseara,m-am uitat pe la diverse emisiuni care dezbateau!Ce-a facut geoana ma???S-a dus la vantu acasa?Bai,cat de prost sa fi sa faci asta,cand sti ca principala tema de campanie a contracandidatului tau e aia cu mogulii?Stiam eu de ce nu l-am votata si n-o sa-l votez niciodata!
Cat despre base,olympia,sa avem pardon,nu i-a dat lui vantu nimic si nici n-o sa-i dea!haida de!Pana acum 2-3 luni erau cei mai buni prieteni,s-a folosit si se foloseste de trustul lui de presa la greu(vezi realitatea fm).
Eu tot nu mi-am schimbat parerea,nici unul din astia 2 penibili nu ma poate convinge sa-i votez!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui andrruzza

Da, am inteles ca Vantu s-a intyalnit cu basescu in 2004.... dupa 5 ani s-a prescris:))



www.evz.ro/articole/detalii-articol/844463/Vintu-Pe-Basescu-nu-l-poate-invinge-nimeni/" target="_blank">
Ati vorbit, v-ati intalnit vreodata cu Traian Basescu?
Niciodata.


Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

La confruntarea de aseara a castigat Basescu la puncte. L-a luat pe Geoana. Vreau sa analizez putin ce s-a intamplat.
Geoana a demarat destul de bine, a lalait-o cu investitiile, banii pentru cutare si cutare minister, era la subiect dar plictiseste...lumea vrea sange. Prostia uriasa a fost cu Vantu, trebuia sa nu mearga acolo, iar daca tot a facut-o macar sa fi avut o scuza buna, orice de fapt, nu sa arate ca unul amenintat cu arma. A avut si cateva momente in care a marcat, m-a distrat momentul in care Basescu l-a intrebat de firma ce va construi sistemul de tevi prin Marea Neagra si el a raspuns ca e firma lui Cocos? Bun, am ras la asta, i-a taiat macaroana lui Basescu. Si cadoul a fost inspirat, poate Basescu va citi macar una din carti.
Basescu a fost iute la replici, argumentat, i-a luat-o inainte cu multe chestii...apropo, nu v-a parut ciudat cum de in ultimul ceas se dau si bani la rezidenti (problema ridicata de Geoana), intra in functiune programul Rabla la tractoare, iar nu mai stiu ce proiect de lege s-a votat fulgerator....mie imi suna foarte ceausist si foarte, scuzati, nesimtit. Adica in 5 ani de zile ai tras matza de coada si acum vezi Doamne, se rezolva totul. Inseamna ca ideal ar fi cate o campanie la fiecare 6 luni, s-ar vota si aranja, pfui...tot in tara asta. Am uitat si de tronsonul de centura al Timisoarei, inaugurat in 2 dec.
Nu mi-a placut ca a scos fituici si a citit de persoane in nevoie, de copil cu leucemie...brr, suna asa de penibil. Bine ca n-a plans. Pentru moment m-am speriat.
Iar juramantul a fost de nedescris. A ascuns adevarul cu nerusinare. Adica nu l-a lovit pe copil cu pumnul nici in fata, nici in plex. A omis sa spuna ca i-a tras un dos de laba...sanatos, altadata sa-si aminteasca ce trebuie sa strige pe scena. Deci, daca mai aveam vreo indoiala, filmul nu e trucat. Mi-a spus-o el, aseara.
SOV a recunoscut ca s-a intalnit la ora 3 noaptea in parcarea de la Tancabesti cu Basescu. Ca acesta din urma i-a cerut sa-l sustina.
N-am vazut scris nimic din toate acestea, ati preferat sa-l tocati pe Geoana, iar lui Basescu osanale.
De ce spun ca totusi Basescu a castigat din confruntare? Ca lumea nu vede dincolo de ambalaj.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Ingrid sa nu uiti sa ne spui cu cine vei fi in cele din urma in razboi.
Ca sa stim daca'ti marim sau nu ratia de ciocolata :)

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Ingrid sa nu uiti sa ne spui cu cine vei fi in cele din urma in razboi.
Ca sa stim daca'ti marim sau nu ratia de ciocolata :)

Invingem impreuna Romania bunului simt



Nu, suntem in post, mersi. Ma duc la Ministerul Pacii sa ma interesez de soarta razboiului.
Pana acum am ramas la fel: votez pe amandoi. Nu m-am putut decide.
Opiniile mele nu-ti plac, sunt prea pro-Geoana de ma tot intrebi?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Ingrid eu nu cred ca esti prea Geoana. Si opiniile tale imi plac sunt expuse frumos.
Insa nu coincid cu ale mele.
A ba da , cu o exceptie.
Personal nici mie nu mi-a placut varianta aleasa de Basescu de a citi scrisorele. Dar in ochii mei este minora fata de gafa lui Geoana cu Vantu.

Edit ca mi-a fost foame si am mancat niste litere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Basescu o avea lacunele lui, dar mincinos pe fata ca Geoana, nu este.
Inainte de incercarea marsava de manipulare a "numitilor" : Patriciu, Vantu, Voiculescu, eram nehotarata in privinta votului meu...
Geoana NU este o personalitate politica, ci un reprezentant al intereselor celor cu multi-multi bani.
Pana si cineva fara experienta politica, isi da seama de asta.

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Desi nu am urmarit confruntarea de aseara,m-am uitat pe la diverse emisiuni care dezbateau!Ce-a facut geoana ma???S-a dus la vantu acasa?Bai,cat de prost sa fi sa faci asta,cand sti ca principala tema de campanie a contracandidatului tau e aia cu mogulii?Stiam eu de ce nu l-am votata si n-o sa-l votez niciodata!
Cat despre base,olympia,sa avem pardon,nu i-a dat lui vantu nimic si nici n-o sa-i dea!haida de!Pana acum 2-3 luni erau cei mai buni prieteni,s-a folosit si se foloseste de trustul lui de presa la greu(vezi realitatea fm).
Eu tot nu mi-am schimbat parerea,nici unul din astia 2 penibili nu ma poate convinge sa-i votez!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea


Sint absolut de acord cu tine

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput