Marea dezbatere

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Irina, despre ale cui sondaje vorbesti?

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu nu ma uit la nicio confruntare,de ieri,mai mult ca niciodata am realizat ca in viata sunt alte lucruri mai importante decat cine o sa conduca amarata asta de tara!


"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

vad ca urmeaza si un element surpriza
http://www.mediafax.ro/politic/dezbaterea-basescu-geoana-discursuri-intrebari-schimburi-de-replici-si-un-element-surpriza-5150904/

cine stie, poate ne arata ce desuuri au sau au de gatit o omleta contra cronomentru.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui d_melli


Nu putem sa spune fie ca cel mai bun sa castige ca dupa cum arata ultimele sondaje e clar ca Baselul nu mai are cum sa recupereze.



Si io cand spun ca nu trebuie uitat trecutul, ziceti sa sunt retrograda si desueta.

Sondaje 2004 inainte de turul 2 : Adrian Nastase 56/57% , Basescu 43/44 %

Sondaje 2009 inainte de turul 2: Mircea Geoana 52%, Basescu 48%

Surse: http://www.echipadeimagine.ro/otpdl/prezidentiale-2004.html
http://sutu.ro/2009/12/02/sondaje-calde-lupta-e-strinsa/

Deci, cum ziceai cu sondajele alea naspa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

A, inca ceva interesant: inainte ca Vantu si Voiculescu sa gandeasca intr-o simtire, la comanda Realitatea, in februarie 2009 INSOMAR facea un sondaj cu un rezultat surprinzator: Basescu 59% si Geoana 13%. Din primul tur. Sucit popor!


http://www.presaonline.com/stiri/politica/sondaj-insomar-traian-basescu-ar-mai-obtine-un-mandat-prezidential-506006.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Inaioana ma bucur ca macar tu esti optimista. Am zis si mai demult: Sansele lui basescu, data fiind imensa manipulare mediatica, sint extrem de mici. Geoana va avea cel putin 3% in fata.

Uita'te si tu ce fel de oameni de pe aici il voteaza pe Geoana nu cu retinere ci cu nedismulata satisfactie. Extrapoleaza la spiruharetii de printre noi si o sa ajungi la concluzia mea. Din pacate.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Manipularea mediatica e mult mai mare decat in 2004, dar adevarul e ca sondajele arata mai bine acum decat atunci. Tocmai de aceea eu zic ca pot extrage ceva optimism de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Inaioana ma bucur ca macar tu esti optimista. Am zis si mai demult: Sansele lui basescu, data fiind imensa manipulare mediatica, sint extrem de mici. Geoana va avea cel putin 3% in fata.

Uita'te si tu ce fel de oameni de pe aici il voteaza pe Geoana nu cu retinere ci cu nedismulata satisfactie. Extrapoleaza la spiruharetii de printre noi si o sa ajungi la concluzia mea. Din pacate.

Invingem impreuna Romania bunului simt




Eh..votantii lui Geoana de aici treaca mearga, mie mi-e frica de satele moldovenesti si oltenesti, unde tot electoratul lui Iliescu il va vota pe geoana. Un kil de faina, unul de orez si gata. Investitia e buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Inaioana ma bucur ca macar tu esti optimista. Am zis si mai demult: Sansele lui basescu, data fiind imensa manipulare mediatica, sint extrem de mici. Geoana va avea cel putin 3% in fata.

Uita'te si tu ce fel de oameni de pe aici il voteaza pe Geoana nu cu retinere ci cu nedismulata satisfactie. Extrapoleaza la spiruharetii de printre noi si o sa ajungi la concluzia mea. Din pacate.

Invingem impreuna Romania bunului simt



Eu il votez pe Basescu. Sunt varza la a simti/citi/sesiza manipularea. Traiesc cu sacu-n cap (nu, nu glumesc, citesc carti, reviste pt femei si copii, ma uit la filme, ma preocupa cu totul si cu totul alte chestii decat dezbaterile electorale, pt ca anul trecut mi-am iesit rau din pepeni la alegerile alea iluzorii). Ei, de data asta, am deschis de 5 ori TVul pe Ralitatea sa vad cat e ceasul si de 5 ori, la ore diferite, in zile diferite, Basescu lovea un copil. Se studia unghiul, viteza, forta, motivatia extra/intrinseca, implicarea lui Sever Voinescu in acest gest, participatiunile Elenei Udrea si reactiile Elenei Basescu.

Eu, care habar n-am sa sesizez cand ma duce unul de nas, am vazut manipularea cum venea spre mine, ma lua de cap si dadea cu mine de pamant. Si m-am revoltat impotriva ei, asa ca ma duc sa-l votez pe Basescu.

Iar sustinerea lui Nastase (Ilie), Comaneci, Ionescu-Quintus, Tandarica, Topescu, M. Diaconu, Dinescu (m-a scarbit complet si total cu afirmatiile ds Maria Basescu, nu mai zic de Nistorescu) ma dezamageste si dezorienteaza odata-n plus. Trist, foarte trist.

Dincolo de asta, mie Geoana nu-mi spune nimic. Il vad ca pe un balon plin de vorbe, total neadecvat la situatia in care se afla.

Eu sunt unul dintre efectele perverse ale manipularii. Or mai fi si altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid



Extrapoleaza la spiruharetii de printre noi




off topic, adica ce vrei sa spui



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput