Pestisori... pestisori... (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Nicoll, ma bucur ca v-a placut povestea Mosului . E tare frumoasa intradevar ...

Hai sirene... pe unde sunteti???


V-am -at...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

BUNA SEARA !

La multi ani sarbatoritilor zilei ! Nicoll , sa fii sanatoasa , frumoasa si vesela!

Eu am bantuit azi , am fost la vot , pe la niste targuri de sezon si apoi la o prietena sa o sarbatorim .....va pup si o seara faina !

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Multumesc Dany !Sa iti fie de bine si plimbarea si sarbatorirea!
Sa aveti noapte buna,somnic usor, sirenele!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Pe ultima suta de metri..

La multi ani Nicoll! Sa fii iubita!

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Somn usor si vise placute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenelor! Ati terminat de sarbatorit ? Daca da, haideti atunci la -luta de inceput de saptamana! Deci, poftiti... poftiti... , , , , ... ce doriti .

Mno, e ultima saptamana de gradi si p'orma iau vacanta copilasii ... phiii, cat timp mai e pan'la Craciun... are ce ma boscorodi poznasul pan'atunci sa-i fac bradul ca sa vina Mosul ... eh, ...

la toate si va doresc un inceput de saptamana cat mai bun si o zi frumoasa! Ma duc sa vaz si de un horoscop ... revin...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neataaaaa...

La multi ani, Nicoll!
Si nu numai... La multi ani celor care si-au serbat ziua de nume


A venit mosu'... si a adus atatea dulciuri... x 3 ... or sa le ajunga 3 luni, daca ma abtin si nu imi bag si eu nasul... asa as vrea ... ca altfel nu se duc kilele



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Deci, horoscopul de azi, 07.12.2009, zice cam asa:

- "Aveti multe probleme de rezolvat atat la serviciu, cat si acasa. Nu fiti repezit, pentru ca riscati sa nu realizati nimic!
Acordati mai multa atentie activitatii profesionale! In caz contrar, s-ar putea sa primiti reprosuri din partea sefilor."


- "Nu prea esti in apele tale astazi si te contrazici cu toata lumea. De la colegii de munca pana la iubit/a si familie, nimeni ne se poate intelege cu tine. Ai nevoie de putina relaxare. Bea o cafea, un ceai si incearca sa te calmezi. Lucrurile nu stau atat de rau precum crezi!"
- "Poate fi o zi in care simti mai pregnant urmarile crizei, indiferent de planul unde s-a manifestat ea. Incepi saptamana cu stangul, cu un psihic obosit, care te face sa le vezi pe toate in negru. Te asteptai la ceva bun si, cand colo, azi totul pare sa se dea peste cap si sa ajungi in extrema cealalta. De fapt, teama ta de esec este cea care a declansat dezastrul, pentru ca daca ai fi privit mai optimist situatia, sigur ai fi gasit solutii de a redresa totul la timp. Privesti deznadajduit cum se duce totul pe apa sambetei si aluneci spre depresie."
- "Recompensele pentru candoarea, generozitatea si originalitatea ta iti vor fi recunoscute si vor atrage atentia cuiva care te poate sustine pe viitor. O schimbare a pozitiei tale si a cursului chestiunilor financiare poate sa-ti lumineze ziua. Poti sa spui ca este o zi norocoasa. Si la capitolul dragoste stai bine, insa ai grija la chestiunile ascunse. Trateaza-le cu mare atentie."
- "Cu un mare interes pentru afaceri si lumea practica, mintea ta lucreaza foarte bine cand vine vorba de luarea unor decizii privind cariera si managementul. Este o perioada buna pentru a lucra cu altii si a lucra impreuna. Daca vinzi ceva, atunci vei considera aceasta perioada una profitabila. Iti iesi din tipar pentru a te conforma si a evita noutatea, neconventionalul cu mare vigoare. Cei care nu iti cunosc atributele pozitive, ar putea deveni frustrati cu modul tau neconventional. Ai putea fi implicat in barfe in aceasta dupa-amiaza. Ai mare grija sa devii mai grijuliu cu aceasta tendinta, pe care ar trebui sa o depasesti."
- "Atmosfera din camin va fi mai calma, mai relaxata in aceasta perioada. Proiectele pe care ti le-ai facut pentru timpul liber vor putea fi puse in practica, ceea ce iti va imbunatati considerabil starea se spirit. Farmecul personal iti va da posibilitatea sa te bucuri de compania unor persoane de sex opus. Nu te increde, insa, in orice zambet amabil."
- "Mentine-ti ordinea in ganduri in mediul inconjurator si echilibreaza-ti cheltuielile. Nu-ti fie frica sa spui nu. Te vei simti mai puternic/a si ceilalti te vor respcta mai mult. Abaterile pot fi periculoase acum. Multumirile sufletesti apar atunci cand ii ajuti pe ceilalti - atata timp cat nu le preiei energiile negative."


Gata. Dispar ... ...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna dimineata!

Crynuta , multumesc de cafea ....foarte binevenita ...eu am fost deja la somaj pt. viza ..era o coada , in fata mea 14 persoane, am ajuns pe la 8.15 si se deschidea la 8.30 ..cand s-a deschis , tup la tipa pe care o cunosc si gata viza, nu am mai stat la coada


Mai tarziu merg la o prietena sa ma epilez ca maine dimineata am intalnire cu ginecologul ...

O saptamana minunata!


Ely, te-ai apucat de cura?


A..sambata am primit premiul de la Lenor .....



Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

neata fetelor

La multi ani Nicoll cu intarziere ... n-am intrat in we

pup toate sirenele
a venit si la noi mosul .... la copil cu un joc circuite electronice plus dulciuri dulciuri .... of si cum sa ma abtin sa nu mananc ... vorba elyanei bine ar fi daca m-as abtine ... e tare incatat de el adica de jocul primit si noua ne aduce covoare in sufrageria bucatarie ... trebuie sa apara zilele astea ca-s comandate .... nu erau pe stoc toate marimile si trebuiau sa le comande
of da cryna ... mai o saptamana de scoala, deja au obosit copii astia ... cioara mea mai are saptamana asta teza la romana si teste gramada .... mai putin mai are de tras sa fie totul super bine ... la matematica a fost foarte bine sa vedem la romana ce va face sper sa le dea si rezultatele pana la vacanta sa nu stea in emotii asa mult timp

eu saptamana viitoare o sa fac curatenie generala si impodobesc prin casa cu prostioare de craciun .... abia astept

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata fetele!Am reusit sa pacalesc calculatorul de la munca si pot sa scriu,cel putin acum.
Va multumesc frumos tuturor pentru urari!
Cryna multumim de cafea!Merge,ca azi noapte am stat si am tot urmart rezultatele,de fapt nu-mi era somn
Si noi ne pregatim intai de serbare,apoi de vacanta.Dupa care va urma si la noi toate pregatirile de acasa si venirea Mosului.Sper sa fie le placa fetelor,de fapt lui Stefi,fiindca ea anul trecut nu prea a realizat.
Gata, si ma intorc la treaba,sper sa pot sa intru si mai tarziu,daca nu,diseara de acasa.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput