Pestisori... pestisori... (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Neatza!


Buna cafeaua ...inka de la Dana ....multa sanatate ..si cred ca nu este rau sa faci acupunctura ....


Baby , harnicuta la trezit ... si eu m-am trezit pe la 4.00 ca aveam nasul infundat , apoi m-am cam chinuit sa adorm dar nu m-am lasat ..m-am trezit pe la 10.00 ... acum am pus sa fac o supa de pui/ gaina ..nush ce o fi ca e de la tara ...si am coborat pana la farmacie sa iau modafen si tantum ....


Va pup si va astept la mai multa vorba ,

Nicoll. ce faci , ai treaba multa ?

O zi minunata!



Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Gata , am reusit sa vb si cu dr ginecolog si merg marti dimineata la Municipal ...sper sa nu vina rusii exact atunci ..ca le-ar cam fi timpul ...

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




Ziua buna la toate sirenele!
Mno... si sa incepem vorbaria , dupa cum zice Dany ... deci, raportul meu pe ziua de azi, suna cam asa:

- trezit ora 04.00 dimineata... fugit la policlinica pt. luat bon la diabetologul ce-mi elibereaza reteta de insulina a mamei ... Mey, pana amu n-am mai patit asa : e a treia zi la rand cand ma duc sa-mi iau bon ... alaltaieri, m-am dus pe la 06.00 si ceva (deschide la 06.00) si n-am mai gasit bonuri ... ieri, m-am dus la ora 05.00 si ceva dimineata, am stat la o ditamaiii coada si tot n-au ajuns bonurile ... asa ca, azi, m-am dus de la ora 04.00 si ceva, am inghetat vreo ora pe afara , langa usa policlinicii, ca paznicul a dat drumul inauntru abia pe la ora 05.30... si, am reusit in sfarsit sa iau bon pt. consultatia medicala ... bineeeee ...
- pe la ora 06.30 ajung inapoi acasa, dardaind inca de frig ... si imi iese poznasul in intampinare ... cica, pe la 05.30 s-o trezit si, auzindu-l unchiu-su ca ma striga, l-a luat la el in camera... dar, n-o mai dormit poznasul dupa aia... o stat si m-o asteptat ... eh, il iau si ne varam in pat amandoi, sa ma incalzesc oleaca ... si-mi ia poznasul mainile, una dupa alta, la incalzit in palmutele lui ... cand termina, face: "Hai, acum intoarce-te... sa te iubesc... ca mi-o fost dor de tine..." & ... adicatelea s-o cocotat pe burta mea, cu capul pe umarul meu, la dragaleala ... ...
- mno... in continuare... imi facui trebile normale ... hranit popor de dimineata, dat mamei tratamentul, dus poznas la gradi... intors de la gradi, facut trebile casnice (, ), beut cafeaua si p'orma fugit la facultate ... vorbit cu profa despre dizertatie ... intors de la facultate... luat poznas de la gradi... hranit popor de pranz ... si, fugit din nou la policlinica dupa reteta mamei (ca asa aveam nr. la bon )... de data asta, cu tot cu poznas dupa mine ... rezolvat, in cele din urma, cu reteta mamei, luat insulina si "tot tacamul" de la farmacie... mers si la biblioteca... si, intors inapoi acasa ...
- iar amu, bucatarim iara ... daca doreste cineva un gratar de pulpe de pui si mititei , cu mustar si un pahar de bere rece , e binevenita la masa . Pofta buna !

Si, cam gata cu raportul pe ziua de azi ... fu destul ? Ajunge vorbaria ?




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Baby, harnicuto . Multam de coffee .
Ely . Numai bine .
Andanii, speram sa nu fie nevoie de ace . Multa sanatate !!!
Dany, yami-yam supita ta . Multa sanatate si tie si mult succes cu vizita la ginecolog .
Nicoll, ce mai faci?
Miha, tu ce ne mai zici?
Danuta, Marami... celelalte sirene... pe unde mai umblati?


la toate si s-aveti o dupa-amiaza si o seara cat mai placuta!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Tot io ...

Ca, uitai sa mai mentionez ceva in "raport" ... mno, la farmacie Robert a vazut brazii impodobiti si, bineinteles ca, i-a smotocit cat a vrut ... iar, pe drumul spre casa a tinut-o una si buna: "Mergem acasa si faci bradul! Ca sa vina Mosul diseara! Daaa?"... ... si, iar: "Cand ajungem acasa, dai jos de pe dulap tot ce trebuie si faci bradul, ca sa vina Mosul la mine diseara!!! Ne-am inteles?!?" ... si, asa a tinut-o tot drumul ... amu, a uitat ... mai ales ca, i-am zis ca mai avem destula vreme pan'la Craciun... eh, ... ...

Gata. Va zic deja noapte buna si vise placute ! Io, ma retrag la oleaca de si p'orma la culcare... ca, mi-i sooomn ... pe maine. &




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Am iesit si eu de prin bucatarie. Fac o pauza apoi il culc pe matz. BAg un dush si cred ca ma bag si eu la somnic.
Somn usor si weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Si eu mai stau putin sa vad cine castiga concursul dansez pentru tine sunt curioasa , nu-mi prea plac finalistii dar asta e ... am terminat acuma si eu o supica si un pateu de ficat cu carne de pui .... sa avem pe dimineata ... daca tot am stat pe aici cu dansurile astea macar am facut ceva util adica mancare asta fac de la 10 de cand ne-am intors de la antrenamentul copilului in timpul caruia am fost la cumparaturi ca era gol golut frigiderul nostru

va urez noapte buna si mai vorbim .....

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna dimineata !

Fetelee..............cucuietele ...hai trezirea ...cafelutza va asteapta si o gustarica langa ea .........


Cryna , ai facut o groaza de trebusoara ieri , bravo si un pupic .....deci asa nazdravanul vrea sa faci bradul .....nu il asteapta pe mos Nicolae ?Ce i-ai luat de mos ?


Dana , sa aveti pofta la supa si la pate !

Mey , dar NICOLL ...unde-i ..chiar nu ne da nici un semn ..o fi ramas la Ploiesti ...ei, poate aude ca am strigat-o si vine .

Va pup si o sambata plakuta si relaxanta!

Treceti la lustruit ghetutele !



Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:



Ziua buna la toate sirenele! Va servesc cu o ciocolata fierbinte sau un capuccino ... ce doriti... poftiti, poftiti ...

Dany, multam . Mos Nicolae o sa-i puna poznasului niste fructe in cizmulite si cam atat ... ca, e cam maricica gaura din buget iar, dulciuri a cam papat destule ... hmmmhhh... cat despre celalalt Mos, 'om vedea... probabil niste jucarii si niste hainute... mai vad io ... cam naspa anul asta cu sarbatorile ... ntzzz, ntzzz... mai vedem, mai vedem...


la toate si s-aveti o dupa-amiaza si o seara cat mai placuta! Si o duminica frumoasa maine! &




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Eu sunt tot obosita dupa saptamana asta de sc. 2...am zis ca bat pe careva,daca nu reusesc sa ma odihnesc cat de cat..am dormit un pic azi,dupa ce am venit de la job...deja ma simt mai bine
Am vazut poze din urma cu fetele cucuiete ale lui Nicoll si cu printul dansator al lui Andanii
No gata cu raportul ca Miruna vrea Elmo pe youtube...
Acusi vine si mos Nicolae

Pupici la toate sirenele



Mergi la inceput