Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *117*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Novus nu te supara pe mine, dar tare te mai invidiez ca ai timp si de masaj, si de aerobic, si de servici, si de plimbari cu zambarici

Eu mananc acum stafide, caci mi s-a facut o pofta nebuna de ceva dulce si v-am zis ca nu mai mananc dulciuri si paine, asa ca ma pacalesc si eu cu ce pot.



Olga, mamica lui David iepurasul


OLGAsigur-sigur trebuie sa pui ceva ficat deoparte si pt. bebe 2 sa aiba ce manca si el
Despre stafide si fructe uscate in general eu stiu ca ingrasa.....dar rau. Deci ai grija cu stafidele....pofte zici....ce bine ar fi

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ARIS te mai astptam macar cu un raport scurt
PETRA nici tu nu mai dai semne de viata.....te asteptam si pe tine!

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hihi, am facut sapaturi: tipa cu emisiunea din link are tot un ghiocel, de martie 2007, deci are 2 ani si 8 luni, de-aia era asa oripilata dna doctor ca inca il alapteaza. Oricum, nu i-as fi dat 37 de ani gagicii, zau asa!
No gata, merg la nani. Sa va spun ce fac eu de o saptamana, ca ma rod niste sentimente contradictorii, sa vad voi ce ziceti. S-o luam cu inceputul: de la 3 saptamani de vietzishoara Sophiphi doarme noaptea in patutzul ei; doar ocazional (dupa vaccin de ex.) dormeam cu ea, sau dupa alaptatul de pe la 5-6 dimineatza n-o mai puneam in patutz ci mai dormeam amandoua pana la 9. De pe la 5 luni si ceva adoarme seara in patul mare, in timp ce eu internetuiesc intr-o veselie. Cand ma duceam la nani o luam pe sus si o plasam in patutzul ei. Ei bine, cam de o saptamana nu mai pot face asta! Fiindca e prea irezistibila, nu ma mai lasa inima s-o iau de acolo, cand o vad cum doarme, cat e de scumpa, singurul lucru pe care mi-l doresc e sa ma culcushez langa ea, ceea ce si fac! Acum pe de o parte am mustrari de constiintza: adica ea nu comenta nimic de patutzul ei si acum poate o invatz eu "rau", daca n-o sa mai vrea in patutz? Pe de alta parte pana-n vara husbandul tot numa in weekend si-n vacantze va veni acasa, asa ca de ce sa dorm io singura? No, cert e ca innebunesc de dragul ei cand o vad dormind linistita langa mine! Mai sunt mame asa bolunde care s-au bagat peste bunurile obiceiuri ale bebelusilor, din egoism, ca mine?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Novus nu te supara pe mine, dar tare te mai invidiez ca ai timp si de masaj, si de aerobic, si de servici, si de plimbari cu zambarici

Eu mananc acum stafide, caci mi s-a facut o pofta nebuna de ceva dulce si v-am zis ca nu mai mananc dulciuri si paine, asa ca ma pacalesc si eu cu ce pot.



Olga, mamica lui David iepurasul


OLGAsigur-sigur trebuie sa pui ceva ficat deoparte si pt. bebe 2 sa aiba ce manca si el
Despre stafide si fructe uscate in general eu stiu ca ingrasa.....dar rau. Deci ai grija cu stafidele....pofte zici....ce bine ar fi

IriTeoPetru
New Life Is Born



Stiu ca ingrasa, dar parca mai bine mananc stafide decat ciocolata

De maine pun ficat deoparte, caci astazi a cam mancat din el

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hihi, am facut sapaturi: tipa cu emisiunea din link are tot un ghiocel, de martie 2007, deci are 2 ani si 8 luni, de-aia era asa oripilata dna doctor ca inca il alapteaza. Oricum, nu i-as fi dat 37 de ani gagicii, zau asa!
No gata, merg la nani. Sa va spun ce fac eu de o saptamana, ca ma rod niste sentimente contradictorii, sa vad voi ce ziceti. S-o luam cu inceputul: de la 3 saptamani de vietzishoara Sophiphi doarme noaptea in patutzul ei; doar ocazional (dupa vaccin de ex.) dormeam cu ea, sau dupa alaptatul de pe la 5-6 dimineatza n-o mai puneam in patutz ci mai dormeam amandoua pana la 9. De pe la 5 luni si ceva adoarme seara in patul mare, in timp ce eu internetuiesc intr-o veselie. Cand ma duceam la nani o luam pe sus si o plasam in patutzul ei. Ei bine, cam de o saptamana nu mai pot face asta! Fiindca e prea irezistibila, nu ma mai lasa inima s-o iau de acolo, cand o vad cum doarme, cat e de scumpa, singurul lucru pe care mi-l doresc e sa ma culcushez langa ea, ceea ce si fac! Acum pe de o parte am mustrari de constiintza: adica ea nu comenta nimic de patutzul ei si acum poate o invatz eu "rau", daca n-o sa mai vrea in patutz? Pe de alta parte pana-n vara husbandul tot numa in weekend si-n vacantze va veni acasa, asa ca de ce sa dorm io singura? No, cert e ca innebunesc de dragul ei cand o vad dormind linistita langa mine! Mai sunt mame asa bolunde care s-au bagat peste bunurile obiceiuri ale bebelusilor, din egoism, ca mine?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni


ILINCA eu intru in categoria mamelor chiar mai bolunde ca tine. La mine patutul a ramas piesa de mobilier (a se citi dulap de haine) pana in ziua ce l-am demontat. Spun ca sunt si mai bolunda ca tine fiindca eu nici nu i-am dat ocazia sa faca dovada de bune obiceiuri in patut. Pur si simplu l-am luat in pat din prima seara. Si de atunci tot acolo este. Si intradevar este asa de bine sa il simti langa tine....

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka



De maine pun ficat deoparte, caci astazi a cam mancat din el

Olga, mamica lui David iepurasul




IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Gata, eu ma cam retrag!
Va doresc o noapte buna si va trimit multi

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Se pare ca eu o sa inchei seara.
Sahsa ms de incurajare. Si cu ficatul inseamna ca ma incadrez in standarde ca eu credeam ca am inceput sa exagerez cand simteam cum mi- se duce incet. Dar mai am suficient si pt alti bebei ca Gazuta mea e cuminte si ma mai menajeaza uneori.
Ilinca eu is bolanda rau, chiar acu vre-o doua zile imi puneam aceleasi intrebari ca tine. Dar pe langa faptul ca stric obiceiurile frumoase ale Gazutei, acu ma confrunt si cu mustrari de constiinta ca atunci cand era mai mica n-am luat-o cu mine in pat.

Fetelor mai vreau si eu o data adresa de mai a Ancai ca n-am notat-o si mi-e lene sa o caut. Vreau sa trimit si eu poza pt surpriza.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sapte lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hihi, am facut sapaturi: tipa cu emisiunea din link are tot un ghiocel, de martie 2007, deci are 2 ani si 8 luni, de-aia era asa oripilata dna doctor ca inca il alapteaza. Oricum, nu i-as fi dat 37 de ani gagicii, zau asa!
No gata, merg la nani. Sa va spun ce fac eu de o saptamana, ca ma rod niste sentimente contradictorii, sa vad voi ce ziceti. S-o luam cu inceputul: de la 3 saptamani de vietzishoara Sophiphi doarme noaptea in patutzul ei; doar ocazional (dupa vaccin de ex.) dormeam cu ea, sau dupa alaptatul de pe la 5-6 dimineatza n-o mai puneam in patutz ci mai dormeam amandoua pana la 9. De pe la 5 luni si ceva adoarme seara in patul mare, in timp ce eu internetuiesc intr-o veselie. Cand ma duceam la nani o luam pe sus si o plasam in patutzul ei. Ei bine, cam de o saptamana nu mai pot face asta! Fiindca e prea irezistibila, nu ma mai lasa inima s-o iau de acolo, cand o vad cum doarme, cat e de scumpa, singurul lucru pe care mi-l doresc e sa ma culcushez langa ea, ceea ce si fac! Acum pe de o parte am mustrari de constiintza: adica ea nu comenta nimic de patutzul ei si acum poate o invatz eu "rau", daca n-o sa mai vrea in patutz? Pe de alta parte pana-n vara husbandul tot numa in weekend si-n vacantze va veni acasa, asa ca de ce sa dorm io singura? No, cert e ca innebunesc de dragul ei cand o vad dormind linistita langa mine! Mai sunt mame asa bolunde care s-au bagat peste bunurile obiceiuri ale bebelusilor, din egoism, ca mine?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni


Ilinca chiar in seara asta ma gandeam la asta: ca il invat prost cu mine in pat, dar noi numai asa dormim Doar ca eu am ales aceasta varianta din comoditate. Imi era lene sa ma ridic noaptea sa-l iau din patut, sa-l alaptez, sa-l pun la loc...asa ca am ajuns sa dormim impreuna. Am observat ca doarme muuuult mai bine cu mine. Cateodata il mai pun la el in patut, caci imi place sa ma intind, de el nu prea am loc. Avem un pat destul de incapator, dar David doarme pe mijloc, iar eu la margine

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Acu am intrat si eu un pic, vorba lui Novus, ca sa pot dormi linistita, si gasesc:

- intalneala Titan, vrem si noi;
- Gaza vrea mailul meu, i-l dam si ei: anca_nicolae2002@yahoo.com
- mame bolunde, eu va intrec, dar doar acu, la batranete, pentru ca: v+t au dormit mereu in camera/patul lor, si acu la 12 ani, respectiv 9 ani, dorm TOT cu mine in pat + bb3, ca mi-e frica mie sa nu se sufoce sub vreo paturica [oricat de subtire ar fi] asa ca dormim 4 intr-un singur pat, desi v-am mai zis, am apart de 3 camere decomandate, si tot ca intr-o garsoniera traim... Daca Sasha are patut drept mobilier de haine, eu sunt mai "bengoasa", am 2 camere asa .
- melodiile, sunt peste 500, si peste 500 de mega, adica un cd plin de mp3-uri. Eu am facut deja vreo 10 copii [de cd-uri ], si le aduc la paltinis pentru voi. Asta era o alta mica surpriza, dar daca v-am tot vazut cu dorul de slagare, asta e, v-am zis-o de acum. Dupa asta, cele din bucuresti ma vad cu ele live, si probabil cele din afara, trimit prin posta... apropo de slagare prin posta, petrean ce mai face, ce stiti de ea?

Acu gata, noapte buna.

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni

Mergi la inceput