Gravidutze si mamici de Cluj -145-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Multumesc pentru urari, dragele mele!

LA MULTI ANI DIN PARTEA MEA, SCUMPELOR NOASTRE ANDREEA, PENTRU TIADRIS ANDREEA, PENTRU BOMBONICA ANDREI SI PENTRU ANDREI CEL ENERGIC!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

La multi ani, Adreeelor si Andrei!!! SA ne traiti fericiti si sanatosi!!!

Kitzy, augmentinul provoaca la unii diaree (Patrick, Alexia...), asa ca daca avea si inainte, poate e mai bine sa il suni pe dr sa ii dea altceva. 7 zile ti-a prescris? Nu sint 5 suficiente?

Eladeea, multa sanatate! Curaj, de miine va fi mai bine! Cum ai achizitionat-o? PArca ziceai ca eviti aglomeratiile

Noi suntem bine! Mine sint liberaaaaa!!!
Sint ceva manifestatii prin oras?

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Raluca, multa sanatate. Orez, banane, paine prajita pentru a tine sub control diareea.

Ioana, ce mai face Patrick, a mai facut febra? Da , sunt manifestatii maine, in centru muzica populara, pe seara Directia 5, apoi traditionalele retrageri cu torte si focuri de artificii.

Elena, Alexia e bine. Cum gestionez dorul...nici eu nu mai stiu...am zile mai bune si mai rele. Perle spune multe, de nu le mai pot contabiliza. Cel mai mult m-a amuzat ca in aceasta seara, mancand scrijele(felii de cartofi pe plita) a intrebat-o pe bunica, unde-i ceapa, ca ea vrea ceapa! (in conditiile in care acasa nu punea gura pe ceapa)



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ioana m-a avertizat ca da diaree, mi-a dat si ceva pentru diaree, Augumentinul a zis ca totusi sa-l lasam 7 zile. Ea niciodata n-a fost de acord cu antibiotic pt orice, nici eu, insa acuma nu stau fara. A zis ca putem incerca si fara antibiotic, dar fiind puroi, nu ma risc, mai ales ca Diana nu mananca nimic din cauza gatului si Doamne fereste se extinde infectia si chiar nu vreau asta.


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana, nu a mai facut febra de vineri seara. Si nici alte manifestari nu are... in afara ca adoarme greu seara Acuma se miriie singur in pat!

Kitzy, si PAtrick avea o minunatie de puroi... cum nu am vazut in viata mea... dar i-au fost suficiente 5 zile. A zis si dr ca daca e cazul vom mai continua 2 zile, dar nu a fost. Succes cu administrarea! PAtrick tare greu a acceptat.


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

raluca, imi pare rau ca temerile mele s/au adeverit,in sesnul ca febra venea de la infectie a gatului-eu ma gandeam la amigdale.
cat augmentin ti-a prescris? sa ii dai si pt flora enterolactis sau biotics. saruri de hidratare dc continua diareea,ceaiuri/orice accepta. va manca si mai rau din cauza antibioticului, sa te astepti la asta. cam peste inca vreo 5 zile o sa inceapa sa manance cam ca inainte.
se intampla, n-avem ce face,iar in caz de puroi, antibioticul e musai.

Paula 8+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

SALUTARE...va mai amintiti de noi?cam rar in ultima vreme...

IN primul rand vreau sa-mi cer scuze lui NICO cu care am vb astazi si nu mi-am dat seama ca e SF ANDREI,si sa-l felicit pe ANDREI al nostru..LA MULTI ANI SI TOT CE-TI DORESTI

LA MULTI ANI ANDREEA27 si ELADEEA..SPER CA N-AM UITAT PE CINEVA..

LA MULTI ANI DRAGALASA SI FRUMOASA NOSTRA CARINUTA.....IMI CER MII DE SCUZE DE INTARZIERE....dar mai bine mai traziu decat niciodata

am incercat din rasputeri sa va citesc sa ajung la zi,dar n-am reusit si ce ma citit aseara daca n-am scris am uitat deja...mai ma de recuperat un cap si ceva,sper sa reusesc cat de repede

NOI ne-am mutat acasa de aproape 2 sapt,a fost destul de greu cu curatenia,ordinea,cu toate ca am avut ajutoare aproape zilnic...si net n-am avut pana acuma cateva zile.oricum SARA si casa imi i-au aproape toata ziua...fa mancare,fa curat,joaca,,,afara...stiti voi.ba ginecolog,ba medic de fam,ba cumpara covor...

SARA a mers 4 zile la cresa unde a reactionat f bine din prima,asa cum ma asteptam din partea ei,n-a plans deloc,a intrat din prima in salala copii,papa singura..e f cuminte,toata lumea o lauda.de alataieri insa ii curge putin nasucul deja,sper sa nu se agraveze si s-o pot duce de miercuri iarasi.ca nu tuseste,nu face febra,nu stranuta..doar infundata si ceva muci.E f fericita in camera ei,acasa.
BEBELE e bine,a crescut si burtica,insa am si eu lichidul putin diminuat,la limita.principalul e ca se oxigeneaza bine,am inceput si monitorizarile din sapt in sapt...doar am deja 36 de sapt...nu-mi vine sa cred

GABY imi pare rau sa aud si de tine cu lichidul...oare mie de ce nu mi-a spus odihna?

KITZY si eu mor cand o aud pe soacra spunad asa.....HAI LA MAMA.dar ma fac ca ploua..nu-mi cade deloc bine.bine macar ca n-au de la SARA asa ceva.iar bunica-sa lui nelutu ii spune ,,HAI LA MAMA BUNA,,erau niste vorbe mia demult.eu as spune ca maica-mea sau bunica-mea ar fi mama buna pt ea nu ele..in fine.si mor ca vorbesc f taraneste si SARA cam preia...pita spune la paine,sau pituta...odata a spus gurita la pupic si din asteatot o corectez dar ea se distreaza de mine si continua asa sa spuna.si taica-so mai scoate cate-o pituta sau uitio-oai...si daca il corectez se enerveaza....ca el vb romaneste

IMI pare rau ca n-am mai citit de mult ca am ratat oferta de la salon lui alex,ca am ratat la teatru ALBA CA ZAPADA ca si noi suntem mare fani....incercam sa fim mai la curent cu stirile

SA INTELEG CA INTALNIREA NUMAI ARE LOC?PACAT...mi-ar fi placut o tombola ca si anul trecut,sa ne vedem,numia si treaba cu gripa e nasoala rau si nu e pt noi gravidutele sa mergem intr-un loc asa aglomerat.

multe am mai vrut sa spun,dar m-i se inchid ochii....vb maine dupa ce reusesc sa mai citesc din urma.o nopate frumoasa va doresc...



ioana...mami de sara si graviduta in 30 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Paula mi-a prescris si enteroclactis, Augumentin mi-a zis sa-i dau 2,5 ml de 2 ori pe zi, il bea ca n-are incotro, mai cu plansete, mai cu scandal, n-are ce face... intre timp ii mai dau si nurofenul, noaptea trecuta nu i-am mai dat antitermice tot la 4 ore si mi-a facut febra pe dimineata
Si colac peste pupaza, are ochisorii rosii si tulburi, nu vrea sa-i deschida k lumea, se freaca la ei, asa ca azi am rezolvat o programare rapida la ofta la dr s-o vada. Off, cand vine un rau nu vine singur...
Azi a papat pt prima data de sambata incoace sa zicem binisor, o jumatate de felie de paine prajita cu un pic de usturoi si apa la greu, macar are ceva in stomacel dupa atatea zile de nemancat.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si cum n-a fost destul ca toate s-au legat de Diana, am vazut acuma ca are si eruptie pe trunchi, sunt bubite rosii, am pus mana pe telefon si-am sunat dr, mi-a zis ca de rujeola nu poate fi vorba c-a fost vaccinata, poate fi de la antibiotic sau sunt unele viroze insotite de eruptii care pot tine chiar cateva zile. Mi-a spus sa-i dau Aerius si sa renuntam la Nurofen, sa-i las doar Panadolul la 6 ore sau de cate ori face febra sa n-o incarcam cu atatea medicamente.
Vai, ca ma doare sufletul sa-i dau cu forta atatea siropele, la amiaz nu m-a lasat sa-i dau supica, a papat ea singurica vreo 2-3 lingurite, ma mir ca mai sta in picioare la cat de putin mananca
Oare o sa-i treaca vreodata???

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Raluca-scumpa, poate a facut o alergie la antibiotic, de acolo si roseata de la ochi...intreaba medicul.tare rau imi pare pt voi.

Ioana-mami de Sara-bine ai revenit, hihi, felicitari pt casa noua!

Alex-ti-am trimis PM!

noi tot tare racite, acum iar cu cursul nasului, super stranutat si infundata de abia sufla, parca o luam de la capat...

Mergi la inceput