Fulgusori-BravoMyLady!HaiLauradi,Gabitza&Ramonika!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Eu zic ca daca deja are dilatatie 7 e foarte bine, nu mai e mult.
Iti tinem pumnii MyLady


DPN:8 dec
viitoare mamica de Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

My lady curaj! Nastere usoara!

Krelia - deci asa face si Raresul cu sanul,sper intr-o luna sa ne adaptam...

Ionela - poate trec repede durerile astea urate de burtica.

Monis - pai zice ca e putin icteric si din cauza asta doarme asa de mult si ca e prea mic sa nu manance la 3 ore ziua, pe urma se regleaza cu masa si somnul. Multumim pentru idee, si eu cum adoarme il ridic la scos aerul siel daca se trezeste il pun din nou la san, chiar daca ragaie sau nu.

Cristinica - si eu tot 3 nopti am stat in spital dupa cezariana.

Ramonika - mie nu imi scoate firele, sunt resorbabile, doar merg la cabinet sa imi faca laser pt cicatrizare rapida si frumoasa.

Betty , Dienutze si eu beau ceai de ala si de la hipp.

Lavi - e super Raresul, foarte frumos



HAI LAURADI !

HAI RAMONIKA!

HAI GABITZA!

Nastere usoara si bebelusi sanatosi va doresc! Refacere rapida!

Ramonika - cu ce dr o sa nasti?

Michelle cu Tudor Mateo 18.11.2009 si MARIO DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Multumesc de raspunsuri fetele...deci probabil daca nasc joi, cel tarziu luni plec acasa,speeer.
Vroiam sa intreb...ca parca am vazut pe cineva pe aici care a nascut la CF 2...sa-mi spuna si mie cum e sus la maternitate si alte detalii...asistente,bani etc
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Betty, ceai de ala de la Fares beau si eu, si chiar mi se pare ok la gust, nu e nasol deloc..Unde mai pui ca am observat ca in zilele in care beau parca am sanii mai plini. S-ar putea chiar sa foloseasca la stimulare si nu e scump, e 3 lei, il gasesti fie la farmacie fie la plafar! Cat despre Mario, si eu tin pumnii stransi sa nu fie vorba de mozaicu ala sau cum naiba s-o fi chemand..Si Eghi sa nu aiba problemutze la inimioara!

Simonette, sa va fie de bine, ca dupa..nu mai pupa domnu sot devreme ...

Ramonika, sa inteleg ca ai gasit o alta varianta , alt doctor mai bun???Te-ai sucit si tu ca si mine in ultima secunda cu nasterea la alt doctor? Astept maine cu sufletu la gura sa ne dai vesti bune! Nastere usoara, refacere rapida si bb Ruxandra sanatoasa!

Hai LauraDi!!!
Hai Gabitza 35!!!
Nasteri usoare!


Lavi, am vazut si eu poze cu Rareshelu, mumos tare, si tare se mai iubeste el cu tati!! Unde mai pui ca am ras cu lacrimi la cum tragea el de sfarcu' lu mami, asa face si fiimea, nu degeaba i-am zis rechinas

Mylady
, nastere usoara! Hai ca mai ai putin!!


PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

pozici noi cu rechinas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Am avut musafiri in weekend..asa ca nu am mai intrat...Am de recuperat 3 capitole(sper sa termin azi)...dar pana una alta..
Bine ai venit Iulia Emanuela! Felicitari Broscuta80!
Bine ai venit Chiara Ada! Felicitari Andrecluj!
Bine ai venit Ariana! Felicitari Lalu!
Bine ai venit Monica_80! Nastere usoara!

HAI MY_LADY

HAI RAMONIKA


Ramonika cu ce medic nasti maine???Bafta multa!!! Sa iti iasa asa cu vrei tu!

Cam asta am vazut ca ar fi nou...in capitolul asta...tre sa citesc din urma sa fiu la zi
Va pe toate!!!

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Sa punem si niste agitate pentru RAMONIKA



HAI RAMONIKA




Nastere usoara si bebel sanatos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:


Hai Ramonik! Curaj si recuperare rapida! Bebe sanatos!


Hai Lauradi! Nastere usoara si bebe sanatos!


Hai Mylady, mai ai putin! Nastere usoara si bebe sanatos!


Hai Gabitza! Nastere usoara si bebe sanatos!

Mica minune, Natalia Oana (16.11.2009), ne umple vietile de bucurii! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Monica_80 pt durerile de cap incearca paracetamol simplu de 500. La mine a functionat pt ca a fost un inceput de raceala!
Sanatate!

Cristinica, eu am nascut la cf2. Conditiile sunt ok, sa ai pregatiti 5 si 10 ron pt infirmiere si pt asistente. Medicii sunt profesionisti, m-am recuperat f bine, zic eu, dupa cezariana. Cu cine nasti?

Mica minune, Natalia Oana (16.11.2009), ne umple vietile de bucurii! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

asa...am ramas la pag 15, cap trecut....

GO MYLADY , sa te intorci curand cu BECA acasica!

dienutz, mie inca imi mai curg, asa..razlet...mai mult maro.insa, cand zic si eu ca am scapat..hop, se gasesc ele, nebunele, sa mai curga cate un strop..rosu...si vb aia, am 3 sapt si...oare pana cand or mai curge?

Ramonik, mie mi-a scos firul dupa 10 zile de la operatie ..mult succes pentru maine!

cristinica, si eu tot joi am intrat in spital..si acasa am ajuns duminica

ionela, pupam fata obosita si sa dea DD sa treaca odata uratii astia!
(eu nu mi-l trezesc pe Rares daca doarme mai mult de 3 ore..in general, nu a depasit 4 ore de somn...si asta ffff rar...de regula, doarme cam 3 ore si..."un pik"

lavi, super zi ce ati avut, bravo! asa si trebuie, doar ai flacau mare de-acum

miha, da, asa face..e cam puturos...nici azi nu prea a vrut decat f rar, si cam fortat..dar, tot nu ma las..chit ca pupa sfarcu' si suge 5 minute..tot cred ca stimuleaza cat de cat...

pup gasca...raman prin zona....sper

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

multumesc de urari strumfy_12
la ce medic nasti?


DPN: 8 dec
viitoare mamica de Maria

Mergi la inceput