FIV 257

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Castelana, multumim mult pentru aceste importante informatii.Poate ma repet, dar dimineata, mi-a intrat in reflex sa citesc ce ne-ai mai scris...e ca drogul cu cafeaua de dim(nu am mai baut o cafea....).
Bytzi, .
Viss,Marmotita,si eu ma regasesc in multe situatii descrise de voi.Si am incercat sa ma detasez, dar subconstientul isi face de cap...azinoapte m-am trezit la ora 2, visand numai prostioare...Azi e o zi frumoasa, sper sa am tonusul ridicat si sa fiu optimista pana la capat.
Dragaica,Brunadria, tinem pumnii.
Catalina,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Fetelor am nevoie de ajutor. Am racit. Ieri mi-a fost un pic frig si aseara a inceput sa ma doara gatul si sa mi se infunde nasul. Ce sa fac sa scap de raceala asta??? Nu vreau sa imi afecteze bebe-ul.




7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

vanessa - bea si tu ceaiuri fierbinti,cu miere de albine.eu mai fac si altceva dc ma doare in gat:fierb musetetel intr-o cratita mai mare , apoi imi pun un prosop in cap si fac un fel de inhalatii..
pe foaia pe care mi-a dat-o dupa embriotransfer mi-a scris ca pot lua paracetamol simplu dc racesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

vanessa si eu racisem in perioada stimularii si nu am vrut sa iau medicamente , asa ca am mancat lamaie cu miere, fructe multe , ceaiuri la greu si stat la caldurica..
dragaico unde umbli,hai la apel , spune mi cum te mai prezinti
castelana graviduta noastra optimista..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanessa80

Fetelor am nevoie de ajutor. Am racit. Ieri mi-a fost un pic frig si aseara a inceput sa ma doara gatul si sa mi se infunde nasul. Ce sa fac sa scap de raceala asta??? Nu vreau sa imi afecteze bebe-ul.




7+
Vanessa o cunostinta de-a mea care e si ea insarcinata a luat pt. raceala Oscillococcinum granule care se tin sub limba.
Am inteles ca e din plante ...dar mai bine suna-ti medicul si intreaba-l.
Pana una alta fetele au dreptate, ceaiul cald cu miere si lamaie e cel mai indicat.
Sanatate multa.
pt. toate fetele



Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Citat:
citat din mesajul lui ALINAOPREA

[quote]citat din mesajul lui vanessa80

Fetelor am nevoie de ajutor. Am racit. Ieri mi-a fost un pic frig si aseara a inceput sa ma doara gatul si sa mi se infunde nasul. Ce sa fac sa scap de raceala asta??? Nu vreau sa imi afecteze bebe-ul.




7+
Vanessa o cunostinta de-a mea care e si ea insarcinata a luat pt. raceala Oscillococcinum granule care se tin sub limba.
Am inteles ca e din plante ...dar mai bine suna-ti medicul si intreaba-l.


Nu e din plante.
E homeopat, contine extract de ficat de ratza sau de gasca (nu retin) intr-o dilutie de 1 la 10.000 sau asa ceva.
Dupa parerea mea, face foarte bine ... la placebo . Dar cam atat...

Ai zis bine, sa intrebe Vanessa doctorul. Sunt medicamente de guturai care se pot lua foarte bine si in sarcina incipienta fara nici o emotie, fara nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

[quote]citat din mesajul lui brunadria

dragaico unde umbli,hai la apel , spune mi cum te mai prezinti


Foarte bine, aseara la arele 23 mi-am facut injectia de declansare a ovulatiei (HCG-ul), Luni dimineata intra sotul sa dea proba de sperma, o duc repede la laborator sa vada daca gasesc ceva daca nu la 12 intra sa faca punctia testiculara. Eu la 10 am punctia, am 23 de ovule
din care 3 erau de 21, 4 de 18, 4 de 17 si restu mai micute,
Am ales anestezia locala, din cate am inteles iti face niste injectii locale plus ceva in perfuzie sa te ameteasca am zis ca e ok nu-mi trebuie mai mult, oricum am emotii.... Daca totul e ok si o sa avem cativa embrionasi miercuri o sa mergem sa-i luam acasa.
Cam atat......despre noi.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Buna fete,
Dragaica, multa bafta , tinem pumnii.
Si eu fac in seara asta ovitrelul si marti punctia.


Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

Buna fete,
Dragaica, multa bafta , tinem pumnii.
Si eu fac in seara asta ovitrelul si marti punctia.


Mona
:)



Multumesc, sa fie si pentru tine, sa dea DD sa fim mamici de Craciun, am eu incredere in Mos, stiu ca e darnic.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

bytzi
castelana
sa traiesti !!!

Mergi la inceput