Sampon Syoss

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Pentru volum am folosit cu succes masti de la Loncolor (fie masca pentru par subtire, fin sau gras, fie masca pentru par vopsit). Costa putin (cca 7-8 lei) si se preteaza la folosire indelungata, nu ingrasa parul, dupa uscare parul capata luciu si volum. Si, iarasi o chestie care imi place, masca nu trebuie lasata sa actioneze 15 minute. Scrie si pe ambalaj, se lasa 1-3 min si se clateste. Eu o folosesc pe post de balsam (ma spal cam la 3-4 zile).

Ca un argument in plus: in septembrie m-am tuns destul de scurt si de atunci il las sa creasca. Acum doua saptamani am ajuns la coafor si mi-am tuns varfurile si coafeza mi-a confirmat ca parul nu e tocit deloc, mi-a taiat doar putin din varfuri sa se aseze mai bine.

Si on topic: Syoss n-am folsit, nu stiu cum e.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

LadyJ, merci de pont, am sa incerc sa nu ma mai dau si cu balsam. Eu oricum imi usuc parul cu capul in jos, perie rotunda... dar inca sper ca exista un sampon miracol care sa dea volum doar prin spalare( si eventual sa si tina volumul ala vreo 2 zile asa...)

Carrye, de unde cumperi samponul Joico, am auzit cele mai bune lucruri despre el dar nu l-am vazut pe undeva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

Carrye nu ti se ingrasa parul mai repede de la Joico, cel de volum? Mie se mi se pare ca da...desi intr-adevar prima zi are un volum si un luciu deosebite, insa a doua zi deja sta cam aiurea...In mod normal ma spalam la 3 zile si arata suportabil, acum deja la 2 zile cam trebuie spalat...Ori poate e din cauza AC? Ca tocmai le-am oprit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisu79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tierry

Carrye nu ti se ingrasa parul mai repede de la Joico, cel de volum? Mie se mi se pare ca da...desi intr-adevar prima zi are un volum si un luciu deosebite, insa a doua zi deja sta cam aiurea...In mod normal ma spalam la 3 zile si arata suportabil, acum deja la 2 zile cam trebuie spalat...Ori poate e din cauza AC? Ca tocmai le-am oprit?


mie, da, mi se ingrasa.eu folosesc la coafor varianta Joico pt par vopsit si degradat.in ziua respectiva, zici ca am alt par, arata fenomenal.sanatos, lucios, ce mai...perfect.asta pana a doua zi, cand arata gras si trebuie sa ma spal.
din cauza asta,pentru acasa nu mi-am cumparat marca asta, dar am ajuns intr-un punct in care nu mai stiu ce sa incerc.

Si eu am folosit multa vreme Head&Shoulders.Era singurul care nu-mi facea matreata, iar daca incercam sa-l schimb era prapad.dar dupa cativa ani de folosire, acum e ok, pot incerca orice sampon fara sa fac matreata.H&S imi usca rau parul, de aia nu-l mai folosesc.

in prezent, folosesc Gliss Kur-Hair Repair de la Schwarzkoph si sunt oarecum multumita, adica parul arata foarte bine, numai ca e greu de aranjat.Chair nu poti sa le ai pe toate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Folosesc de cateva spalari incoace samponul Syoss si patesc la fel ca si voi, dupa spalat mi se pare ca e aspru. Plus ca nu am vazut rezultate notabile, e la fel ca celelalte. Le-am incercat si eu pe toate din comert si nu am gasit inca unul care sa mi se potriveasca, tot sper ca am sa nimeresc vreodata unul de care am sa ma indragostesc for ever, dar nu prea am sanse.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Petaluda, il cumpar de Top Line sau din saloane. Ultima oara l-am luat dintr-un salon al Getei Voinea si a fost mai ieftin decat la Top Line. Insa cred ca terminau ei stocul ca acum nu il mai au. Ala mi se pare mie cel mai bun.
Tierry, nu, nu mi se ingrasa mai repede decat cu orice alt sampon dar in cazul tau, sigur e de la AC. O colega le-a intrerupt si se plangea de acelasi lucru.
Acum am Vichy ala pentru reconstructie, nu mi se pare ca face mare branza la reconstructie, astept sa il termin sa iau din nou Joico.
Eu cred ca cel mai misto e Kerastase dar mi se pare cam aiurea sa dau atatia bani pe el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

Pai m-am uitat pe net, vad Kerastase pe la 70 de lei, nu mi se pare mare diferenta fara de Joico pe care am dat 61 lei . Problema e ca nu stiu de unde se poate cumpara Kerastase, la Top line parca nu am vazut...

Oricum as zice ca fac banii totusi sampoanele de firma, folosesc de vreo 2 ani si oricat am incercat nu mai pot folosi din comert, nu imi mai priesc. Cel mai bine m-am inteles pana acum cu Schwarzkopf professional - BonaCure de la ei, dar am zis sa mai schimb firma

P.S. Scuze XIO ca am deviat de la samponul Syoss Eu as zice sa nu schimbi samponul daca iti prieste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kamillentee spune:

Salut, fetelor. Si eu am avut aceeasi problema cu Syoss. L'am folosit in mai multe variante, dar acelasi rezultat: par imbacsit,aspru, matreata... Avand un par destul de sensibil, firav si cu tendinte de ingrasare, am tot incercat diverse sampoane. H&S intr-adevar te scapa de matreata, dar nu imi place cum arata parul dupa ce ma spal cu H&S.
Singurul sampon care imi place cum imi 'trateaza' parul este Pantene Time Therapy. Il folosesc de multa vreme si inca nu m'a dezamagit. NU imbacseste parul, ramane moale , placut si nici nu e nevoie sa folosesc balsam. I just love it.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Din comoditate mi-am luat o masca de la Syoss si eu una am fost foarte multumita de ea. Eu ma spal la 4 zile pe cap, acum am sampon reparator de la elseve dupa care aplic o masca. Pe asta de la syoss o folosesc de 2 luni. Chiar coafeza mea m-a intrebat ce mi-am facut la par ca pare foarte sanatos.
Am remarcat ca dupa folosirea acestei masti trebuie sa-mi aranjez parul -adica periat sau pieptanat ca daca il las sa se usuce singur chiar pare incalcit. Nu mi-a facut matreata -singurul sampon care mi-a facut asta a fost acum multi ani unul de la avon.
Eu una eram fidela marcii pantene dar la ultima "inoire" parca le-au combinat aiurea si majoritatea sunt cu volum iar eu una nu am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayleen spune:

Eu folosesc acum masca de par de la Syoss. E bunuta, dar am avut si mai bune. In concluzie, o declar de duzina.

Mergi la inceput