Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*15*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna ziua dragele noastre,

In primul rand nastere usoara si recuperare rapida mamicii de Chiara si o Chiara Ada cuminte.

Noi suntem bine, ne asteapta o saptamana aglomerata in mod placut, maine vrem sa dam o fuga pana la munte in formatie completa de 4, ne intoarcem luni seara cand avem o petrecere de fetita de 3 anisori la un loc special pentru copii cu distractie si mancare adecvate, cu claun si toate cele, miercuri este ziua mea, joi face Elisuca 3 luni, sambata avem petrecerea de craciun de la mami de la servici, suntem tare ocupati.

Micuta mea creste, parca s-a ingreunat si mai mult ca in alte luni, cred ca a luat mai bine in greutate, abia astept sa o cantaresc joi, mai devreme nu ca sa nu ma stresez inutil. Oricum e cuminte, doarme bine in majoritatea noptilor, bineinteles ca mai are si nopti mai rele, e zambareata si isi priveste manutele cu interes.
Alessia o iubeste tare, o pupa si o vrea in brate, o include in toate activitatile noastre, o mentioneaza tot timpul cand facem ceva in familie, si mai nou, cand vrea afara, zice: Isutza noastra vrea afara

Abia astept Craciunul, inca nu am luat cadouri, nici pentru cea mare nici pentru nimeni. Noi in fiecare an mergem o zi la parintii mei, o zi la matusa mea, o zi la sora mea (anul acesta o sa ii chem si eu la mine) si mancam impreuna, bem si petrecem, mai vin si alti invitati si ne dam cadouri fiecare la fiecare. Asta inseamna ca avem de luat ceva cadouri... dar e tare frumos.

Iuliapapusa, daca am inteles eu bine, tu folosesti batista bebelusului in fiecare zi? Sa stii ca nu faci bine deloc daca o folosesti fara sa fie puiul bolnavior. Nici cand este bolnav nu trebuie folosita de mai mult de 2 ori pe zi, eventual dimineata si seara. Este foarte eficienta in a scoate mucozitatile, insa stimuleaza productia de secretii daca o folosesti prea des. Daca puiul nu are nimic, nu trebuie sa folosesti nimic. Eventual niste betisoare de urechi foarte la intrare, fara sa le bagi prea adanc si pe care sa le rasucesti.
Iar despre termometru, iar nu este bine sa fie folosit prea des, unii nu il folosesc deloc si eu sunt impotriva acestei stimulari ale funduletului copilului, odata pentru ca ar trebui sa facem ceva sa aiba tranzit intestinal normal si dupa aceea pentru ca nu mi se par normale stimularile funduletului in felul acesta. Mai bine cu supozitor pentru ca a fost facut special pentru asta, o jumatate din cel de copii taiat pe lung, dar si acesta trebuie folosit rar pentru ca altfel se obisnuieste copilul in felul acesta cu stimulare mecanica si nu mai pune in functiune muschiuletii aferenti.
Iar "colul" nu ai cum sa il ranesti cu termometrul
Iar la cat de putin ar trebui introdus termometrul, nu ar fi nevoie nici de ulei, mai degraba trebuie departat funduletul si apropiat inapoi nu introdus ceva acolo..nu stiu daca e clara exprimarea mea, scuze.
am vazut poze din albumul tau, foarte frumoase, si dulce foc "lutza" ta, chiar, asa ii spui? Lutza sau luta asa cum se citeste?

Pupici tuturor

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Foarte frumoasa povestea Iulika, eu nu o citisem, si am vazut si pozele de la botez, o frumusete de pui si mamica pe masura.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Moamaaaaa Luto, nu numai ca gatesti , esti zambareata o mama nemaipomenita, dar ne scri si versuri, multumim de capitol ;
Andre, sa ai parte de o zi minunata desprinsa din rai si sa te bucuri de lacrimile din ochi cand iti vei tine printesa in brate.
NASTERE USOARA SI SANATATE LA AMANDOUA!!
Lumi, nici nu imi faceam probleme ca vei pleca, si ai dreptate timp este berechet sa ne cunoastem minunile si sa ne impartasim bucuriile si tristetiile, pupam mica printesa;
Nela, vine inaripatuuuuuuuuuu...wow, eveniment mare si pe meleaguri straine;
Liliac, stiu ca ne urmaresti in umbra dar mi-a fost dor sa-ti "aud" glasciorul, speram sa treaca si scartiala piticotului, iar pe Andra o pupam dulce ;imi pare rau ca Radu trateaza sfarcurile tale pe principiu;l tot ce se intinde la maxim revine la forma normala, speram sa revina la normal cat de curand;
Raluk, tot sensibila ai ramas ,si ne e dor de postarile tale pline de invat ;
Mary, imi pare rau de supararile tale , dar din pacate exact cum bine ai zis viata mai are si pete maro, dar le inlaturam incet incet, bucura-te de zambetul celor doi frumosi si sper sa nu mai cazi in butoiul respectiv again ;
Madalina, sa aveti parte de un botez frumos si abia asteptam poze;
Iulika, poveste faina, si seamana tare mult cu a mea(eu fiind la a doua casatorie, dupa ce tati lui Iulia a realizat ca nu ne vrea ),dar a fsot ceva mirific care a inceput cu o buna prietenie si un respect imens;


Claudia, mami de IULIA(04.12.2003) si ALEXANDRA ISABELLA(05.09.2009)



FETELE MELE DRAGI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Mådålina så aveti o zi minunata azi..si asteptåm pozicile

monique ma bucurt tare ca sunteti bine sånåtoase..si tu sper så nu mai revina depresia sau ce o fi fost

Monica så stii ca si eu eram asa inainte cu curatenia(scuzati) si mai ales baia si bucataria erau bec..dar asa ce frumos m-am vindecat ca de cea mai usoarå boalå..da vine lumea in vizita si ce?!stiu ca am un bebe mic si ca el imi ia mai tot timpul ..nu le place pa! care ma cunosc nu vor gandi o secunda ca vai e dezordine sau nu stiu ce..Am trecut cu brio de asta si asa ce ma bucur

Si sper så iti treaca båzdacii repejor..pupåm Atomixul frumos

Dana ce imi place de tine mami cum esti activå...si iti repet ca mereu cand iti citesc posturile mi te imaginez in camaruta aia mica plina de dragoste de altfel cum stai la comp si Ana doarme linistita in patut..pupåm caprioara frumoaså

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

)Buna dimineata dragelor!
nici o veste inca de la Andre..banuiesc ca-i face cezariana, nu?

Liliacule
am si eu problema asta cu sanii (sau mai bine zis, am avut-o ca acum s-a tabacit pielea de care tragea Ana ca de jeleuri..stii cum? da capul pe spate in timp ce este cu sanul in gura!! auci! si apoi da cu limbuta..ceva de genul "pusi draga, pusi"...cand face asa mi-am dat seama ca vrea mai degraba sa suzeteze..asa ca ne-a salvat suzi
mamica draga

Mada
sa aveti o zi minunata si puiul sa fie cumintel ca un ingeras!

pup si pe Meli..ca s-a salvat din butoi

cu constipatia nu stiu..decat ca nu i-as baga supozitor asa repede (zice-n carti ca poate sa aiba scaun si la 3 zile)

Blanka tu ai mai fost pe la noi?



Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

)Buna dimineata dragelor!
nici o veste inca de la Andre..banuiesc ca-i face cezariana, nu?

Liliacule
am si eu problema asta cu sanii (sau mai bine zis, am avut-o ca acum s-a tabacit pielea de care tragea Ana ca de jeleuri..stii cum? da capul pe spate in timp ce este cu sanul in gura!! auci! si apoi da cu limbuta..ceva de genul "pusi draga, pusi"...cand face asa mi-am dat seama ca vrea mai degraba sa suzeteze..asa ca ne-a salvat suzi
mamica draga

Mada
sa aveti o zi minunata si puiul sa fie cumintel ca un ingeras!

pup si pe Meli..ca s-a salvat din butoi

cu constipatia nu stiu..decat ca nu i-as baga supozitor asa repede (zice-n carti ca poate sa aiba scaun si la 3 zile)

Blanka tu ai mai fost pe la noi?



Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Wow, am revazut pozele tale, frumosi mai sunteti...

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Offf Liliac prin cate treci tu acolo dar eu nu pot sa te vad decat ca o persoana foarte optimista si plina de umor..si imi imaginez ca iti e tare greu cu 2 copilasi dar nu pot så ma gandesc cu ''jale'' la tine..speram ca totul så fie spre bine si så iti lase måndrutza ta mai mult timp la calculator så mai povesteti cu noi.. pupåm si parlamentarul Radulesco

Nastere usoara Andre!!





www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

clauciawoww ce program incarcat aveti dar e unul frumos..ce bine ca alessia o iubeste pe Isa..stiu ca iti faceai ceva griji cum ar primi-o alessia pe Isa dar uite cå acumte uiti cu drag la ele cum o pupå si o iubeste pe draga Isa..iti doresc så ai o såptåmåna minunatå si totul sa fie asa cum iti doresti..

si eu as merge la munte si pe jos

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Claudia important e ca acum esti fericita , implinita si ca ai 2 fete frumoase sånåtoase..cum spunea draga de mary copii sunt cei mai importanti acum..

<cum se mai prezita Iulia azi?



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iuliko dar vad ca bagi recuperari...nu gluma
Eu nu am niciun chef dar ma bag sa fac verzeala sa nu mi se ofileasca ingredientele.....ca elanul e ofilit complet.

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput