Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *114*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

ALINA_N, noi avem pasaport normal.

BIANCA , are importanta la ce vama pentru ca eu cred ca era vb de o tara unde de ex se cere obligatoriu sa ai un anumit vaccin (de ex. importiva VHB )Daca tara are incidenta mare la hepatita B.
Inclin sa cred ca nu era vb de europa/UE...
Eu nu as lua carnetul de vaccinare ca sa nu-l pierd ca sunt mai dezorganizata.

Mami de LENA 30.03.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ayla, da, exista biscuiti de la Hipp (am scris la capitolul celalalt), dar sunt dulci, desi n-au zahar. Acum mai am paine din asta http://www.hipp.de/index.php?id=274 , dar si cu asta mi-e frica. Ca el molfaie si eu una doua sunt cu mana in gura lui sa i-o scot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Al meu a halit ieri mandarina cu tot cu pielitze. Pana sa bag eu mana dupa ele duse-au fost... pe gat in jos. In schimb de la o vreme se tot ineaca cu apa

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Buna seara,

Vad ca tot discutati despre diversificare, principii, reguli, etc. Eu cred ca pana la urma fiecare mamica simte cel mai bine cum trebuie sa-si alimenteze copilasul, nu?
De exemplu eu nu sunt de acord cu Ilinca care zice ca nu-i va da copilului carne pana la 1 an. Sare, zahar si alte alimente alergene da, de acord, dar fara carne pana la 1 an? Eu una o consider necesara, dar asta nu inseamna ca eu detin adevarul absolut...parerea mea

Dyana, ma bucur mult ca mutu este bine, doar ti-am zis ca asa va fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ah, ca tot vreau sa va intreb: am gresit azi ca i-am dat un galbenus intreg? Pana acum am luat-o treptat si ajunsesem la jumatate. Azi nu stiu unde mi-a fost mintea cand i l-am pus pe tot. Ai vostri cat mananca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Ah, ca tot vreau sa va intreb: am gresit azi ca i-am dat un galbenus intreg? Pana acum am luat-o treptat si ajunsesem la jumatate. Azi nu stiu unde mi-a fost mintea cand i l-am pus pe tot. Ai vostri cat mananca?

Keutu cheliutu


parerea mea e ca ai procedat bine.
fata mea tot un galbenus mananca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

cu ce combinati galbenusul?

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

GAZA, pe la 7 luni eu stiu ca bebeii devin constienti de faptul ca tu pleci si le este teama ca nu ai sa te mai intorciAsta-i un posibil motiv pt. care plange gazuta mica. Te vede ca pleci si chiar daca tu mereu te intorci ea nu are de unde sa inteleaga inca lucrul asta. Este intradevar o perioada grea (avand in vedere ca iti mananca ficatiinu te mai poti deplasa fara ea) dar incurajeaza-te ca trece destul de repede -- cand va constientiza ca mami pleaca dar se intoarce sigur

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

monique , multumesc! Mi-a fost teama ca e prea mult.
Alina, eu in legume il pun, nici nu prea am alternativa, ca nu mananca altceva cu placere. Am mai zis, fructele le haleste pt ca bag dovleac in ele, altfel... Dar la legume nu cred ca dureaza masa mai mult de 5 minute, papa repede tot. Si doarme toata noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

cu ce combinati galbenusul?

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
un vot va rugam


cu piure de legume

Mergi la inceput