Fulgusori 2009 (171)-Felicitari Broscuta!Hai Lalu!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Fetele, vin cu vesti proaspete de la RGAGAPIE. Tot in spital sunt pt ca micuta Maya nu scapa de icter. Spera ca maine sau vineri sa vina acasa. Din pacate nu sta in salon' Mama si copilul'.
La spital e carantina si tati abia ieri si-a vazut fetita.
Intreba ce face Dominic de mami Ramona si Flaviusica de mami Camy( ei sunt deja baieti mari). I-am povestit ca avem fulgusori noi, toti niste frumosi.
A promis ca intra pe forum cum ajunge acasa. Nu de alta dar asteptam poze.

Floricik 38+ Maria Ema
http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Pup fetele pt comentariile la pozute!

Mica minune, Natalia Oana (16.11.2009), ne umple vietile de bucurii! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Salutare fetelor... eu scriu mai rar, caci activez la odiseea de ian-feb din cauza primului DPN (6 ian).

Ieri am fost la doctor si ce sa vezi? Colul e f f scurtat, bebele e pe tzeava... si speram sa il mai tinem in burtica macar 2 sapt.

Magne b6 si no spa... si patutz, si cu ajutorul lui Dzeu, ne revedem pe 10-15 decembrie la un consult final.

Felicitari proaspetelor mamici!!!! Va citesc si imi dati curaj, la noi in odisee nici un bebel nu si-a facut aparitia inca!

35+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....5 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Stephy, Crissa Acum am ajuns sa citesc. Am lipsit din aceleasi motive, plus ca ieri asta mica abia a miscat si am murit de grija, azi i-am dat cateva guri de bere si vad ca ii place. Crissa, nu mi-ai zis daca ai incercat cartofii cruzi pe hemoroid. Nu scoateti inca vineri agitatele, va anunt eu daca e cazul, dar parca vad ca patesc ca Ramonika si ma trimite acasa. 38+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

andre lina - multa bafta, stai cuminte in patut sa ajungi cat mai aproape de termen. s-au mai vazut si pe aici coluri si deschise si dupa odihna s-au inchis si s-au si lungit
chiar ma uitam azi pe prima pagina la odiseea pufuletilor si m-am mirat ca n-a nascut nimeni inca... totusi e un lucru bun.

Andre - bafta la control, poate nu e cazul de nascut inca, mai lasa bebelina sa "cloceasca" mie-mi convine sa mai stea in burtica, asa is sigura ca e cuminte si linistita, daca iese e mai "cu personalitate"



Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

HAI BBROSCUTA



Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Distractie placuta la concert,Moni.Sa ne povestesti ce si cum.
Despre blugi nici nu ma asteptam la altceva.
E prima data cand au venit ai tai la Santi?
Auzi dar a venit mami cu praji de-alea bune.V-am pupat

Simina pe unde umbli?Ti-a mancat si ficatii Mayuta?

Mami Di ma bucur ca esti mai bine cu tzi.Ai o comoara,o fetita tare frumoasa ,cred ca sunteti tare fericiti

Crissa eu am inceput sa folosesc suzeta cand plangea dupa ce ii faceam baita,era lesinata de foame atunci si nu avea rabdare sa o imbrac si i-o dadeam ocazional ,a renuntat singura la ea pe la 7 luni cand am uitat cateva zile de ea si nu a mai acceptat-o.Oricum am zis ca mai bine sta cu suzi decat cu degetel in gurita.

Flori multumim de vesti ,o asteptam acasa pe Ramona si micuta ei cat mai curand.

Andre_lina aici sunt cateva fete care au avut colul scurtat si cu repaos la pat si ceva tratament au dus sarcina la termen.Curaj,se poate,va fi bine cu siguranta.

Andre aici erai...
Sa stii ca si la mine misca destul de putin in ultimele zile ,simt mai mult ca se intinde,nu mai simt lovituri din alea puternice.Eu stiam ca e ok ,ca nu mai are loc de dans.

Ramonika ,imi place, te vad linistita


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 38+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonikaAndre - bafta la control, poate nu e cazul de nascut inca, mai lasa bebelina sa "cloceasca" mie-mi convine sa mai stea in burtica, asa is sigura ca e cuminte si linistita, daca iese e mai "cu personalitate"
Sa fie, puiule, multumesc. Eu m-am lasat total pe mana medicului si nu voi ma incerca sa ii influentez decizia. Mi-e foarte greu cand asta mica nu misca, ma termina psihic, dar medicul stie daca mai e cazul s-o lasam sau nu, nu ma bag. Daca ar fi dupa mine, as naste acum, sa o vad afara, sanatoasa si intreaga, dar m-am plictisit sa tot calculez eu cum ar fi bine si sa nu fie asa cum cred eu. Tu sa stai cumintica in pat pana ti se intoarce doctora si va fi foarte bine, vei vedea. 38+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephyAndre aici erai...Sa stii ca si la mine misca destul de putin in ultimele zile ,simt mai mult ca se intinde,nu mai simt lovituri din alea puternice.Eu stiam ca e ok ,ca nu mai are loc de dans.
sa stii ca si mie mi se parea normal sa miste mai putin si trebuie sa recunosc ca aici m-a bagat in ceata medicul meu. M-a intrebat cum misca si i-am spus ca nu e constanta, are zile cand nu stiu daca o simt de 2 ori, altele in care imi rupe efectiv tot ce gaseste pe acolo, la care el a zis "asta nu-mi place". Si m-a speriat. Dupa care mi-a spus sa fiu foarte atenta, iar cand am intrebat cum e bine sa fie, de fapt, a zis "nici prea agitata, nici prea lenesa". Si na, stai sa gasesti calea de mijloc. Daca nu imi spunea nimic si misca mai putin, eram mai linistita. 38+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:



Hai Broscuta!!!!




Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 38+Iustin

Mergi la inceput