Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
mai abia azi mi-am facut timp sa sun la numerele date de tutu si sunt asa: la acupunctuta dr. wang sau asa ceva pe undeva pe langa ambasada chinei, sedinta este de 50 lei plus o consultatie la inceput de 80 lei am gasit si site-ul http://www.veronikilife.ro/acupunctura.php
iar la homeopatie nu raspunde nimeni, voi incerca dupa 1 decembrie poate sunt in mini vacanta.....va puuup si spor la liniute

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetele, cat trebuie sa aiba endometrul in a 8-a, a 10-a zi de CM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna dimi!
Profit un pic pana se trezeste Micul Tunet
Adelamaria cum sa nu mai vb cu tine? Nu sh ce nr mai ai tu ca si al meu si-o mai schimbat reteleleDar aveai messulIti las acolo un nr,k?Sau spune cam cand poti fi deranjata ca eu il mai am pe al taudc nu l-ai schimbat si tu.
Boo ai deschis capitol nou,sa fie cu liniute pt toate fetele,duble!Si un pup maaaaaaaare ca meri inainte!Si pana vine cel mic mai te inspiri cu Alexutul,cel mai bun stimulent in vizualizari.
Fire iti tin pumnii!O pupacesc pe a mica si din partea ta.Cred ca am albit-o cat o pup de obicei
Magdi,Mada pupam fetele cochetele.Aici pui link cu poze http://s656.photobucket.com/albums/uu289/lucialu_bebe/
Am uitat sa multumesc pt urari Alinaalex!de obicei eram vigilenta,acum sunt lunateca de-a bineleaSa ai parte de o nastere usoara si de BB sanatoasa!Asteptam vesti,logic
Luca un pup mare!
Ana_Alexia de ce am detectat un ton de resemnare in ultimul tau mesaj?Nu pot sa ma bag in deciziile tale,dar poate ar trebui sa-ti faci curaj iubita.
Va pupam pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna dimineata fetelor. Am nevoie de putin ajutor. Am facut laparascopie cu Tutunaru pe 12.11.2009 cand mi-a descoperit endometrioza (am mai scris eu pe aici ). Mi-a prescris Diphereline de 3,75 3 injectii. Intrebarea mea este, pentru cine stie, pot amana cu o luna prima injectie, adica sa decalez totul incepand cu ianuarie? Ca ma gandeam ca daca tot e curatel pe acolo si totul desfundat sa incerc o luna asa, fara stimulari, injectii, diphereline. O fi periculos si o fi imperios necesar sa incep la prima menstruatie dupa operatie? Help me pls

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Un Decembrie minunat si plin de Daruri pentru toate fetele!

Lucialu pentru tine si printesa ta!
Hmmm, ai detectat tonul de resemnare pentru ca el chiar exista.
Din pacate, nu ma simt in stare sa mai fac nimic dpdv medical. Acum mi se spune ca e varsta de vina... pana acum, era de vina endo...
Asa ca, oare mai are rost?!!

Daca va fi sa raman gravidutza, se va intampla pur si simplu... Daca nu, asta este. Intr-o buna zi ma voi gandi mai serios la adoptie.
Pana atunci, ma multumesc cu ce am si ce sunt, si atat.
Am incercat ani in sir sa "modelez valul"...si nu am reusit... Acum vreau sa ma las purtata de val.

Madutz, La Multi Ani! Sa te ajute DD sa-ti indeplinesti visele si sa fii sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ana_Alexia da mai are rost,crede-ma.Ai fost supercurajoasa cu regimul,dar mai ales cu IA-le care dau sanse mici.Si noi ne gandeam la adoptie daca nu venea si nu venea bebe.Insa probabil ca intre ia-ri mai ales la noi in oras si fiv,as fi ales fivul,macar unul as fi facut.Si imi cunosti spaimele ft bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Lucialu, in mod normal mai are rost.
Dar uite ca, spre rusinea mea, nu ma mai simt in stare sa fac asta. Ma simt obosita de incrancenarea asta de a avea un bb, de stat pe la usile doctorilor...nu vreau sa continui enumerarea asta...
Daca va fi sa fie, va fi in mod sigur. Este loc, chiar si dpdv medical. Daca nu, adoptie.
Oricum, simt ca am facut multe pentru a avea un bb.
Dumnezeu stie ce-i mai bine si pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

Amy eu am facut 2 LAPARO cu tutunaru la spital tot pentru Endometrioza si urmate de cate 3fiole de Diphereline si nu este nici o problema daca incerci sa ramai cateva luni inainte de injectii .Eu la a doua operatie TUTU m-ia recomandat 3 luni natural apoi inj.Dupa prima operatie si Diphereline am ramas insarcinata dar sa oprit din evolutie la 10 saptamani .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Lucialu, au revenit durerile la tine?Pe mine azi ma lua lesinul de durere si ma sperie acest lucru ca e primul CM dupa operatie. A fost asa de bine cu injectiile!!!Pare absurd sa spun acest lucru, dar iata ca-l spun!Doar relatia sexuala a avut de suferit in urma injectiilor!Asta ma durea mult!Poate imi este asa de rau ca sunt in perioada"fertila"daca as putea sa o numesc asa, sper ca apoi sa mai ma lase durerile, usturimile jos. Oricum ma reapuc de acupunctura si fitoterapie, dar boala asta ma face sa cedez psihic, mai ales cand stiu ca este pt toata viata si nu exista remediu. Orice analgezice as lua sunt apa de ploaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

lucicule drag , off ca tare mi-a fost dor sa vorbesc cu tine!!
Ma intai ...sa-ti traiasaca pupa frumoasa sa-i de Domnul sanatate si fericire. Eu ma apuc de FIVla anul , nu mai stau ca stau degeaba si anii trec. Citeam ce-a spus Boo despre faptul ca se pare ca nu avem oo :)) de calitate din cauza endometriozei si ca nu crede ca ar fi obtinut o sarcina natural. Ma sperie tratamentul , mi-e frica de reactiile adverse , de necunoscut, dar nu mai astept.Beatrice nu te bagi mama ca musca se poate?Eu vreau sa merg la acupunctura poate ma mai linistesc putin ca prea sunt cu nervi prastie si caut alternative. De dr. C.T. am auzit ca este scump , tu ce sti?
xdidi multumesc !!

Mergi la inceput