Copilasi de Iulie - August 2004 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Neata!
Dana maaai ce frumos mananca singur!
Robi felicitari surorii tale si spor mult.
si eu sunt ff suparata de serbarea de Craciun, desi avem o gradinita la fel de mica - 2 grupe.... nu se face decat serbare cu Mos si "cateva mame". care vor fi acele mame nu se stie dar nu mi se pare absolut deloc ok. iar motivul gripei .... forget it. urat.
o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Of, Rox, imi pare tare rau ca si la voi a ajuns moda asta :(
Roller, vazut copilul cuminte si frumos, frumos-frumos
Nici la noi nu e mult de lucru, sefii sunt optimisti, noi avem timp mult de stat pe forum dupa cum se vede printre picaturi de mailuri, conversatii skype sau mess. Insa aseara am mers acasa sa fac lucru de mana pe bani in premiera absoluta

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza!

Daria, spor la lucru pe bani, eu chiar ma intrebam cum de esti asa de talentata si nu te-ai gandit sa valorifici asta? Acum cativa ani am facut bani frumosi facand fustite pentru fetite pe care mi le vindea o prietena la magazinul ei. De multe ori ma bate gandul sa mai fac si eu cate ceva pentru ca banii nu ajung niciodata.

Dana, vazut copil cuminte, ce dulce papa el cu furculita!

Matei m-a anuntat ieri ca vor avea serbare de Mos Nicolae. Dar la gradi nu ni s-a spus nimic oficial

Va pup, o zi frumoasa, sper sa mai revin printre munci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Va multu de aprecieri De vina e gena lu' tac'su

Mey, Daria, io dac'as avea talentu' tau la migaleli din astea si dac'as avea o fata cre' ca numa din astea ash face... Noroc ca nu ma pricep

Io's intr-o dilema. As putea de anul viitor sa intru intr-un proiect regional ca membru de echipa si sa trebuiasca sa lipsesc saptamanal de marti pana joi de la domicliu, in prima faza in Praga, apoi din martie in Budapesta si probabil din septembrie in Cluj. Dilema e din 2 parti: una familiala - ce fac cu copchii; a doua legata de rolul din proiect - care nu mi se pare atat de atractiv sau nu l-am inteles pe deplin. In contrapartida as ramane local pe acelasi proiect cu coordonare integrala a partii locale de proiect. Adica nivelul de munca e similar... Nu'sh ce sa fac...

Baui deja 2 cafele, ma doare capu'... As bea un pahar de vin rosu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nasoale fazele cu gradi:(
io azi am avut o veste buna (fiecare cu ce-l doare)...in ianuarie aflu daca vom avea canalizare si apa trase de primarie, cu finantare UE (vreo 200 milioane euro)...si asa face o economie de vreo 130 milioane si fara batai de cap..fosa septica etc!
Daria super te-ai gindit!
Dana ce bine papa singur!!!!Ce mare a crescut! Daca as avea cu cine lasa copii...m-as baga cu conditia sa-ti placa proiectul..daca nu, nu..
Robi sanatate multa!

azi merg la ORL...in sfirsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Salutare !
Mey, vazui ieri un copil dulce care maninca singur-singurel si cu ce furculitzaaa ! Andrei a stat linga mine si m-a pus sa sau replay de vreo citeva ori, dupa care s-a conversat olecutza cu Luca pe mess ! Dana, pupici flacaului ! La mine orice dilema incepe cu acelasi lucru - cu cine las copilul ! Dar daca nu as fi atrasa de proiect, nush daca m-as baga, poate doar sa fiu motivata big taim de remuneratie !
Olivia, multam fain pentru ajutor ! Ai facut un om fericit, recte mai hazband, care era deja cu un picior in groapa, hehe, citind analizele alea ! Bey, da prapastiosi mai sint unii barbati, parol donor ! Super faina vestea primita de tine, cu finantarea de la pretenii de la UE ! Bravos si la mai mare ! Bafta la ORL si sa fie cu vesti bune si aici !
Robi, felicitari pentru sora ta ! Si tie spor la munci !
Daria, imi amintesc de mama, si ea tricota asa de fain ... am vazut ce faci tu, imi place tare mult, pentru fete mai mari (asa ca moa) nu faci nik ?? Iote asa itz deschizi afacere !!
Vaz ca vorbiti de munci si serviciuri - la noi e groasa treaba, adica nu prea mai mere ... se pare ca tre sa imi modific contractul, sa il micsorez la cel mai mic posibil din lipsa de activitate pacilea ... nashpa, ca venea bani, nu plecau !
In alta ordine de idei - Andreiushu e mai bine cu stomacul, adicatelea nu s-a mai plins de dureri, ins chimb a povestiti la tot cartierul cum a vomitat el prin bucatarie !! Care vecin ma vede imi povesteste cum a exlicat copilul meu de ce a lipsit de la gradi ! Super tare !
Va doresc o zi minunata - in Bucuresti e iarasi soare frumos !! Si va pup cu mare drag pe toate !
Aa, uitasem - va las ultima www.dropshots.com/alice2004#date/2009-11-24/21:51:53" target="_blank">capodopera a lui gizmo, facuta aseara ... e cel mai elaborat desen pe care l-a facut el vreodata si reprezinta bineinteles un monstru !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Asta da, desen elaborat!!! Ma bucur ca am putut spune ca nu-i bai ..si ca Gizmocul este mai bine!
Robi am uitat..felicitari sorei tale! Mare realizare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna fetele!

Uite abia acum am apucat sa intru sa vad ce mai ziceti...
Ieri am avut o zi plina - am fost la casa la montat mobila.. - mai avem doar bucataria care se va monta peste 2 saptamini si canapelele care vin si ele tot peste 2 saptamini si suntem gata de mutare!!!!
Am aflat si eu o veste buna, vorba lui Kim, in primavara ne asfalteaza strada...ca sa vezi de ce am ajuns sa ma bucur...
Si apropos de ce intrebai Kim, noi am avut organizare de santier si abia dupa ce am facut receptia casei si ne-am apropiat de mutare - adica in primavara asta, am trecut bransamentul pe definitiv.
Roller - foarte tare Paul!! In ceea ce priveste jobul, dupa cum descrii tu, e mai atractiva sa ramii aici...
Roberta - felicitari pentru sora ta si bafta la admitere nepoatei!

Cit despre serbarile de la gradi - la Stefan va fi pe 18 decembrie, sper sa nu mai schimbe nimic, deocamdata e cu parinti...

Sa va mai zic si de arici care tocmai a facut 18 luni si a carui zi de nume (Sf. Andrei) se apropie - am inceput sa scriu pe un caiet (ca sa nu uit ) cuvintele pe care le spune pocit - ca de ex. apapi=ciorapii, papacul=capacul, mamanda=telecomanda, eorul=televizorul, ame=foame si tot asa...e tare haios si are o mimica a fetei atunci cind iti vorbeste, extrem de expresiva...

Va pup pe toate!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

"mamanda", ce tare suna!!

Pe mine ma doare (iarasi) stomacul, se vede ca stres-ul si programul nebun isi spun cuvantul.
Dar dupa-amiaza mergem sa o sarbatorim pe iubita consacrata a fiului meu (azi e Sf.Ecaterina), asa ca trebuie sa fiu in forma.

Gabi, v-ati mutat deja, ca am pierdut sirul?

Noi nu am renuntat la proiectul "casa din vis" dar cred ca va demara din primavara...Targetul nostru stabilit anul trecut a fost sa ne facem casa in 5 ani, asa ca suntem in grafic deocamdata....

Alice, urata faza cu contractul, e din ce in ce mai greu, eu am noroc de job-ul meu dar la Petro e dezastru cu vanzarile
Dana, si la mine ar fi prima intrebare:"Ce fac cu copilul?"... La mine ar fi fost o oportunitate mare dar insemna sa stau 6 luni pe an la Londra...no way!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Mey, va multumesc de sugestii. Adevarul e ca in aprilie am sondat oarescum terenul cu al meu pe aceeasi tema si raspunsul lui a fost: daca vrei cu adevarat, aranjam. La momentul ala aveam mai mult entuziasm, acum nu prea, iar rolul nu ma prea incanta. Pe de alta parte ideea de a pleca martea la 5 dim de acasa si de a ma intoarce joia noaptea spre vineri dimineatza nu ma incanta, Cred ca voi ramane local...

Gabitzu, super ariciul. Stefan nu se baga in vorbe cu Tudor? Paul inca nu leaga cuvintele, dar vorbeste bebeleasca cu accent.

Cam ata pe ziua de azi, plec spre supermarket

Mergi la inceput