FIV 256

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

merci
si intrusului ce i pot da pe ultima suta de metrii, ia: selezin ace!
pot sa i dau si o filola doua de jelly royal? il am din romania nu l am folosit inca? sau alceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Catalina, modifica tu te rog nr. de fiole de Progesteron pe care le mai am, respectiv 19, 10 le-am donat Marmotitei.

Marmotita, BAFTA MULTA, iti tin pumnii, trebuie sa fii optimista ca va fi bine ! Nu mai cauta semne, ca asta nu are nici o legatura cu prinderea embrionilor. Eu nu am avut nici un simptom clar, decat o jena usoara in burtica, dar nu tot timpul. Iar la vreo 5 zile de la ET am fost la o nunta unde am dansat toata noaptea. Cred ca atata i-am zguduit pe bietii embrioni de au trebuit sa se agate disperati de endometrul meu. Acum lasand gluma la o parte, ideea e fara efort fizic substantial, dar nici numai in pat; scurte plimbari, de ex, fac bine tonusului muscular si general (si psihicului !). Cine sta numai in pat poate face febra musculara (de aici si unele dureri aparente de burta). Pana la urma faci tratamentul cu Progesteron ? Ar fi bine sa urmezi totusi o schema, nu sa-l administrezi haotic. Pupici si bafta ! O sa mai intru special sa vad ce mai faci.

Sheri, pup samburelul si pe frumoasa Alessia !
felicia,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marmotita spune:

Citat:
citat din mesajul lui rami 73

Catalina, modifica tu te rog nr. de fiole de Progesteron pe care le mai am, respectiv 19, 10 le-am donat Marmotitei.

Marmotita, BAFTA MULTA, iti tin pumnii, trebuie sa fii optimista ca va fi bine ! Nu mai cauta semne, ca asta nu are nici o legatura cu prinderea embrionilor. Eu nu am avut nici un simptom clar, decat o jena usoara in burtica, dar nu tot timpul. Iar la vreo 5 zile de la ET am fost la o nunta unde am dansat toata noaptea. Cred ca atata i-am zguduit pe bietii embrioni de au trebuit sa se agate disperati de endometrul meu. Acum lasand gluma la o parte, ideea e fara efort fizic substantial, dar nici numai in pat; scurte plimbari, de ex, fac bine tonusului muscular si general (si psihicului !). Cine sta numai in pat poate face febra musculara (de aici si unele dureri aparente de burta). Pana la urma faci tratamentul cu Progesteron ? Ar fi bine sa urmezi totusi o schema, nu sa-l administrezi haotic. Pupici si bafta ! O sa mai intru special sa vad ce mai faci.

Sheri, pup samburelul si pe frumoasa Alessia !
felicia,



pozici

rami & Ilinca-Maria - 12.02.2009

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean


rami, multumesc mult. progesteronul il fac cate 2 la 2 zile. am facut in a doua zi de la et si astazi, a 4 a.
am zis ca nu am ce sa pierd. am mai facut 2 fiv-uri fara rezultat.o sa incerc sa ma ridic mai mult din pat, desi simt ca obosesc.
multumesc pentru sustinere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marmotita spune:

rami, felicitari pentru draguta ta. e o dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Fetelor, eu vineri am avut ET.De maine pot face plimbari usoare?Prin casa m-am mai plimbat eu....dar nu e acelasi lucru.
Brunadria, dar ai avut ceva oute...Tinem pumnii pe mai departe.
Viss,Mamotita, nici eu nu am vreun simptom ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marmotita spune:

Citat:
citat din mesajul lui andrabirni

Fetelor, eu vineri am avut ET.De maine pot face plimbari usoare?Prin casa m-am mai plimbat eu....dar nu e acelasi lucru.
Brunadria, dar ai avut ceva oute...Tinem pumnii pe mai departe.
Viss,Mamotita, nici eu nu am vreun simptom ceva...


andra, ai nostri pui sunt de o seama
tu unde ai facut ca nu mai stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Catalina, ai rezolvat ceva cu crinone?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

fireyes - da, multumesc, am gasit (63 eur cutia cu 15 buc). Iar daca va fi cazul voi lua gratis pe asigurare.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Salutare fetelor!
Ieri am fost la primul eco si ne-am vazut Junior-ul. Are 3,5 mm si sacul are 10 mm. E tot numai o pulsatie.( ii bate inimioara)
MIRELA 2 cum a fost la eco? Cati puiuti ai?


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marmotita spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanessa80

Salutare fetelor!
Ieri am fost la primul eco si ne-am vazut Junior-ul. Are 3,5 mm si sacul are 10 mm. E tot numai o pulsatie.( ii bate inimioara)
MIRELA 2 cum a fost la eco? Cati puiuti ai?


6+


felicitari vanessa!
ce frumoase sunt vestile astea!

Mergi la inceput