Albinutze de Mai-Iunie 2009(40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

Salut mamici cu bebici!!!!

Musai tre sa fac si eu un tort ca mi-ati facut o pofta, e tare bun tortul tau carla, am facut si eu unul de caise si tare repede s-a terminat .

deea sper sa-i treaca febra la bb

Mie mi-a venit CM dupa 2 luni de la nastere si tot burtica aia o am, nu mai scap de ea, adev e ca mananc tot ce poftesc.

cris merci pt. http://www.imageshack.ro/, numai ca nu-mi merge, o sa mai incerc , ai o fetita super isteata, e o scumpa

dani3lla ce frumoase sent pozele, am vazut si filmuletul, ce mai papa la jucarie, tare buna.

philipp vreau si eu zapada

ely2304 si Maia mai face de astea seara, plange ca nu vrea sa doarma si ea nu mai poate de oboseala, dintisorii inca nu apar la orizont, vrea sa fie activa tot timpul

Maia doarme de pe la vreo 12, acum am vazut cat e ceasul, doarme de 3 ore, cred si eu ca azi noapte s-a trezit pe la 3 si n-a mai vrut sa doarma, a trebuit sa ne jucam pana pe la vreo 4 jumate, bine ca nu plange si ca nu are pb, apoi in rest nu conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui alic


Daniella, hai ca nu-s asa de gospodica...cred ca e al doilea tort din viata mea de femeie maritata si la casa mea
daca e musai, pentru azi pun reteta de morcov cu dovlecel si cartof la aburi







Asa asa si o pun si eu pe aia de morcov cu telina si carof dulce...sa vezi slabire pe noi atunci.Eu am facut mai multe torturi la viata mea de femeie maritata dar la ....cofetarie

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP
PRELUCRATE
www.youtube.com/watch?v=DC1HjBtwApo" target="_blank"> O MAIMUTICA IN 4 LABUTE
www.youtube.com/watch?v=fF6ZUSs23bc" target="_blank"> BEBE SCANDALAGIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Am uitat sa va spun avem poze calde de azi din parc http://family.webshots.com/photo/2189694450104369456TNFBHR si o poza fierbinte de acum 5 minute din ....patut http://family.webshots.com/photo/2248142390104369456xqnYWT

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP
PRELUCRATE
www.youtube.com/watch?v=DC1HjBtwApo" target="_blank"> O MAIMUTICA IN 4 LABUTE
www.youtube.com/watch?v=fF6ZUSs23bc" target="_blank"> BEBE SCANDALAGIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

CUSCRAAAA IL MAI BAT SAU MA OPRESC....

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP
PRELUCRATE
www.youtube.com/watch?v=DC1HjBtwApo" target="_blank"> O MAIMUTICA IN 4 LABUTE
www.youtube.com/watch?v=fF6ZUSs23bc" target="_blank"> BEBE SCANDALAGIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamsy


dani3lla ce frumoase sent pozele, am vazut si filmuletul, ce mai papa la jucarie, tare buna.




Buna jucaria dar sa vezi ce bataie isi ia melcul....ma chinui acum sa mai incarc un filmulet

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP
PRELUCRATE
www.youtube.com/watch?v=DC1HjBtwApo" target="_blank"> O MAIMUTICA IN 4 LABUTE
www.youtube.com/watch?v=fF6ZUSs23bc" target="_blank"> BEBE SCANDALAGIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

sa vedeti ce am putut sa fac, adica sa nu fac!!! am scris de dimineata, frumos in word si s-a trezit Radoze si eu eram convinsa ca am dat copy/paste aici, dar am uitat.... asa ca acuma dau copy/paste si ma pun sa citesc ce ati mai scris....

alic, ce frumusete de domnisoara aveti.... si ce intentii are ea... sa mearga.... BRAVO!!!!!

Cris, pai daca s-a bagat soata la shoppingul vostru..... data viitoare lasati-l acasa, luatii doar portofelul!!!! ce tare explicatia cu ridicatu` lu` Miru... am ras cu pofta ca la toate postarile tale..... iar cu kilogramele tu esti in extrema cealalta.. .ai vrea sa pui si nu ai cum.... hahahaaa.... daca merge filmul pe mail, il vreau si eu!!!!

clodyac, asa fac si eu, plannnnng cand citesc “52 kg”....waw ce drum lung ne asteapta...... ce face Razvan....? cum esti tu.....? cum se simte soacra....?

Carla, felicitari la Lary pentru kilogramul si.... acumulat.... esti “tinerica”!!!! (am observat raspunsul!!!!) vrem poze cu noua culoare!!!! si lasa-ne in lumea noastra de grase, ca daca mai vii si tu cu kg tale in minus uff-ufff!!!!!

Strunfita, acuma ne omori cu totul.... ai 52 kg si vrei 48 kg.... vezi ca o sa te ia vantul!!!!! si noua ne place de noi slabe tare...hahahaaa. Bafta de maine, fara ajutoare .....

dani3lla, BRAVO!!! Denis, papa mama draga tot, ca la cat e de energica Miru, o sa slabesti cand incepi sa alergi dupa ea... hahahaaaa ce tare esti cu “mizeria din spatele blocului”!!!! hahahahaa ce sa mai zic de “Pur”...hahahaaaaa

philip, ne bucuram ca N merge spre bine.... pupici multi sa treaca de tot!!!!! iar referitor la poze..... zapada ca zapada, dar ce frumos stau flacaii tai pe burtica in pat!!!!! frumosi foc!!!!! cred ca N il imita pe P, nu.....? Bafta la gasit casuta, asa cum va doriti voi, dar mai este pana pe 17 ianuarie, o sa gasiti sigur!!!

strunfita..... esti hotarata sa ne ingrasi....? lasa-ne sa slabim.... nu ne mai scrie despre bunatatile mancate de tine!!!!!!!!!! auzi la ea, strudele, placinta cu mere, cu dovleac, ciocolata... uff-ufff.....

lavinia, BRAVO Rares, asa, las-o pe mami sa se mai odihneasca.... vezi mami......? daca a ajuns feciorul pe pagina 1 la concurs, acuma poate dormi linistit hahahahaa.....

cosminica, tot vreme frumoasa aveti....?

Deea, pupam flacaul sa treaca febra, poate de la dintisori....ma bucur !!!! am citit ca i-a scazut febra.... nu stiu sa-ti spun despre intoarcerea imaginii la filmulet.....

nicuratze, ne bucuram ca v-ati relaxat .....

alic, alta criminala!!!!!!!!! mama as linge monitorul, macar asa un pic..... stiu-stiu.... Cris trebe penalizata... ea a cerut poze....

bamsy, dimineata fructe, la amiaza legume si supica, iar seara branzica cu fructe, cu biscuite sau ii mai dau si mar cu biscuite si vreau sa-i fac zilele astea si gris cu lapte..... BRAVO !!!! alta albinuta in 4 labute!!!!

nemora, multi pupici sa treaca perioada “depresiva”.....

CARLA!!!!!!!!!!! VAZUI ACUMA DORINTA SOTULUI!!!!!!!!!! NU TE VAD BINE!!!!!!!!! HHAHAHAHAAAA, SUNT CURIOASA CE IESE..... NU CRED CA AI SANSE DE REZOLVARE NICI LA UN LABORATOR.... O SA SE IA SI AIA DE CAP!!!!! SA NE TII LA CURENT CU “DORINTA”!!!!!!!!!!!!! HAHAHAHAHAHAAAAAA

dani3lla, Doamne de unde scoti perlele ....? “categoria mutant”..... hahahahaa

LauraOana, pupici.... nu cred ca daca vine CM o sa “te dezumfli“.... la mine a venit de la 4 luni si tot umflata sunt......

andata, pupici la Ioana, ce tare varsta ei!!!! mult inainte!!!!

dani3lla, nu ma putui abtine... vrea sa-l vad si eu pe Denis....!!!!!!! am rugat-o pe cumnata-mea sa copieze filmuletele de pe youtube si sa-le transforme si sa mi-le trimita.... sper sa le primesc azi!!!!

ely, multi pupici tie si la Denise sa treaca perioada asta maraita.... poate de la dintisori o fi, vrea sa fie alintata si tinuta in brate.... la noi a iesit fara “probleme”... acuma dimineata am vazut unul afara!!!! multumim de intrebare... Radoze papa orice ii dau.... ii seamana la tacsu!!!!! am vazut pozele cu Denise, Doamne ce mare a crescut si ce frumoasa ii, are niste ochi!!!!! nu te plange cu kg ca stai bine!!!! alta combinatie de cuscre....? BRAVO!!!!! Doamne multam ca nu am probleme cu hemoroizii, asa ca habar nu am de tratamentul lor....

lavinia, scrie mai des in cursul zilei sa le amintesti la fete sa-l voteze pe Rares..... Mamici de albinute, trebuie sa ne ambitionam sa-l urcam pe Rares pe locul I......

DanaMi, pupici si filmuletele voastre le astept de la cumnata-mea..... abia astept sa-i vad pe Bubu si Darius!!!! Bubu i-a biberonul ca mami iti da papa bun!!!!!

Ramona, pupici la Bianca si BRAVO!!!! pentru revenirea cu somnul..... si ma bucur sa aud si de rostogoliri!!!! si Radu scuipa.... trebe sa-l tin cu barbetica ca daca nu, trebe schimbat la 1-2 ore.... tot se uda!!!!!

anaela, ne bucuram ca cocoselul lu` Darius e ok.... BRAVO!!!!

dicirstea, pupici verific imediat mail-ul comun, multumim..... sper sa nu fie cazul..... nu e nimic pe mail-ul comun..... ufff-uffff

madalinuza, multi pupici sa uiti ziua naspa de ieri.... azi o sa fie o zi superba!!!!!, pupam si feciorul “balos”..... hahahahaa



Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Pentru cand incep sa mearga, cel mai bine este sa simta bine cu talpita, deci pentru casa vor merge cu piciorusele goale sau cu sosete cu talpa antiderapanta, iar afara sunt buni pantofiorii cu talpa subtire si flexibila.

Sefa, de acord cu tine vav de diversificare . Ce bine ca mai scrii si tu, asa-mi ramane si mie timp, ca n-are rost sa reiau ce ai scris.
Cum ai scapat de soacra?
Ioana, pe unde umblati? Sunteti bine?

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

La Multe Lunite sarbatoritelor de azi!!!!

Alessia Georgiana, bebe de baby-first

Maria Alexandra, bebe de andreea1608

sa cresteti mari, sanatoase, fericite si cuminti!!!

Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Relusha

dani3lla, BRAVO!!! Denis, papa mama draga tot, ca la cat e de energica Miru, o sa slabesti cand incepi sa alergi dupa ea... hahahaaaa ce tare esti cu “mizeria din spatele blocului”!!!! hahahahaa ce sa mai zic de “Pur”...hahahaaaaa

dani3lla, Doamne de unde scoti perlele ....? “categoria mutant”..... hahahahaa

dani3lla, nu ma putui abtine... vrea sa-l vad si eu pe Denis....!!!!!!! am rugat-o pe cumnata-mea sa copieze filmuletele de pe youtube si sa-le transforme si sa mi-le trimita.... sper sa le primesc azi!!!!


Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009)





1) Pentru energia lui Miru ne-am luat Lamborghini
2) Perlele le scot din cele 90 kg fortata de imprejurari
3) Filmuletele am sa incerc sa le arhivez sa le pun pe mail-ul comun...nu ti promit ca reusesc dar ma stradui

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate www.youtube.com/watch?v=DC1HjBtwApo" target="_blank"> o maimutica in 4 labute www.youtube.com/watch?v=fF6ZUSs23bc" target="_blank"> scandalagiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Relusha, deci ai vazut . Ti-am scris fiindca nu stiam daca ma crezi in grupul celor din '71... Felicitari pentru dintisor!
Aqua, si eu as fi vomitat daca as fi combinat fructe si legume, iar portocala... no comment!
Strunfita, multumesc, dar de unde betooon? Am 1,67 si ma simt bine la 50kg, nu la 53, n-am slabit deloc de cand am nascut.
Ely, Dani3lla, superbe pozele .

Culoarea parului meu este mov , astept sa se usuce.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput