Citim impreuna - organizatorice (6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Ingrid, ma bucur ca vrei sa o citesti si pe doamna Bentoiu, mi-ar placea sa o citim in paralel si sa o comentam, eu chiar voiam sa castige acum, insa sunt fete care nu au cum sa-si procure cartea in timp util.
Am actualizat voturile, in momentul acesta Saul Bellow are 4 voturi, iar Garcia Marquez si Isabel Allende au cate un vot. Pana duminica seara se poate vota.

Iarina, ai luat decizia buna cu vaccinul, tin pumnii sa nu te doara tare bratul! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

S#259;rut mānu#351;i#355;ele stimate doamne si domnisoare
Cu neprefacuta incantare am primit vestea si invitatia Laurei de a m#259; al#259;tura acestui forum.Din p#259;cate, timpul limitat m-a impiedicat sa imi fac un cont si sa scriu aceste randuri.
Desi, cu stupoare, am aflat ca sunt singurul b#259;rbat de aici, sper sa ma primiti in randurile dumneavoastra fara rezerve.V#259; inteleg, de altfel, daca le aveti. Sper sa reusesc sa ma integrez cu succes. Va trebui sa imi dati timp, insa. Barbatii sunt neajutorati cand vine vorba sa se integreze intr-o aleasa societate feminina.Poate lecturile propuse de dumneavoastra ma vor ajuta.

Dac#259; se asteapta un vot de la mine ...m#259; al#259;tur celor care l-au votat pe Bellow cu "Pana la Ierusalim si inapoi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

AkaManah, bun venit in club si sper sa iti placa aici cu fetele



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Cum sa nu imi placa cu fetele?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

AkaManah, bine ai venit! Si te rog sa ne tutuiesti, asta e obiceiul "casei".
Cine stie daca dupa tine nu isi vor face si alti barbati curaj sa scrie aici. :)

Am inregistrat votul pt Bellow, poate avem totusi surpriza sa se rastoarne rezultatul, pt ca mai sunt fete care (sper) vor vota pana maine seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Aka-Manah, bine ai venit! Asteptam cu interes contributiile tale viitoare si la alte topicuri, cum ar fi: "alaptarea: visul barbatilor"; "cum sa diversificam bebelusul"; "pampersul - dificultatea zilelor noastre".
Acum, lasand gluma deoparte , ne bucuram ca exista si un cititor barbat.
Teodora, cu siguranta vreau sa vorbim depsre Bentoiu. Asa cum am disecat si Donul linistit cu Lia, cu mare placere o voi face si la aceasta carte. Pacat de Hadrian, chiar n-am avut cu cine, o frantura de istorie descrisa cu exactitate si talent.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

AkaManah bine ai venit. Din punctul meu de vedere, ai votat corect
Deci eu is proaspat vaccinata, n-am avut nimic, ma simt bine si mai astept pana maine - sper sa n-am surprize maine dimineata si Bellow sa fie in top
O las pe buflea la galerie, ca stiu ca se pricepe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Deci Bellow, da?? Il pusei pe hold la biblioteca, sper sa ajunga in timp util! Daca nu, o sa va povestesc despre Augie, care e, de fapt, o semibiografie :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Multzu fetelor de primire. Sunt sigur ca ma voi simti bine pe aici. Legat de alaptare am niste idei cam de mult timp si nu am avut cui sa le spun. Asa ca...pregatiti-va
Chiar mi-ar place sa pot propune cate ceva dar, imi astept cuminte randul. Laura m-a educat serios in acest sens. Apropo...sar`na Laura.
Sa inceapa jocurile. Sper sa fac fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

AkaManah, bine ai venit!

Dupa cum s-au "munipu.lat" voturile se pare ca vom citi Bellow.
Deci...voi avea cartea(Bellow)la inceputul saptaminii -sper eu- si ma pun pe citit.

Va doresc o saptamina super !

Mergi la inceput