Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Eu nu votez cu niciunul. Intre doi hoti si comunisti, sa ma puna pe mine sa aleg? Alegeti voi, ori pesedei ori pedelei. O apa s-un pamant. Crin a spus ca nu face nicio intelegere cu Basescu. Nu cu partidul. El n-a uitat si niciun liberal n-ar trebui sa uite ce a facut Basescu PNL-ului. Stati acasa dragi liberali, cei care sunteti adevarati liberali, v-au fortat mana ca sa latre Udrea si Vanghelie si sa va ceara voturile. Doua mari partide de hoti se bat peste doua saptamani. Iaca o sa-mi iau pop-corn si voi sta relax la tv. Ca nu era bine cu Antonescu, n-avea stofa de furacios.


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Traiesc intr-o zona preponderent portocalie si sunt atat de multi, frate, nu poti respira de ei. Si m-am saturat de ei si campaniile lor agresive, la toate alegerile, indiferent de natura lor totul se facea portocaliu, pana si de clanta usii imi agatau pliante portocalii. Nu ii mai suport! L-am votat pe Crin in primul tur, mi-am dorit sa aiba sansa sa mearga in turul doi, din pacate nu a fost asa, inca o data cei de la tara ne-au hotarat soarta. Acum il voi vota pe Geoana. Nu mi-s dragi pesedistii, dimpotriva, dar ii prefer oricand pedelistilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Nu am votat niciodata cu comunistii pana acum. Si cand a fost vorba Ilici versus Vadim m-am dus pana acolo si pana la urma mi-am anulat votul ca n-am putut sa-l votez pe Ilici.
Pe de alta parte ma uit la Base (apropos si el e tot FSN) si il vad pe Pogea care considera ca firma mea mica nu merita sa traiasca si ca desi anul asta pana in octombrie am fost pe pierdere crunta trebuie sa platesc bani calculati la cifra de afaceri de anul trecut (la care oricum am platit deja un impozit inca din ianuarie). Si o mai vad si pe d-bna Udrea ... in fine
Sunt foarte-foarte confuza. Momentan oscilez intre a nu ma duce la vot si Geoana, desi nu-s deloc convinsa ca voi izbuti sa ma conving eu pe mine sa votez un psd-eu.
Mama ei de viata pe ce criteriu sa aleg eu intre 2 comunisti, sau intre Vanghelie si Pogea, intre Udrea si Nastase, intre Boc si Hrebengiuc????



Sorana si Monica (7 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Da cu referendumul cum ramine
E rau sa sustii ceva ..sa crezi in ceva...si sa vina poporul sa te spulbere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Da cu referendumul cum ramine
E rau sa sustii ceva ..sa crezi in ceva...si sa vina poporul sa te spulbere



Mda...

Eu am votat pt micsorarea numarului de parlamentari, dar pt bicameral.
A iesit micsorarea numarului si unicameral.
Problema e ca, din cate am inteles, rezultatele acestui referendum nu vor fi validate deoarece nu au fost mai mult de 50% votanti, ci 46-47%.



allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Da cu referendumul cum ramine
E rau sa sustii ceva ..sa crezi in ceva...si sa vina poporul sa te spulbere



Da Guestus, a fost ieri la mine prietena mea si mi-a declarat ca a votat la referendum cu DA, dar ma crezi ca mi-a recunoscut: habar nu am de diferenta intre uni si bi-cameral...hahaha, am murit de ras! Asta e poporul si vointa lui!
Macar nu va mai laudati, tanti Leana de la sat stie assssa de bine diferentele...daca astia de la oras sunt bata, realizezi ce mare scofala cu referendumul.


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Categoric cu Basescu. N-as putea vota cu PSD-ul in vecii vecilor.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

sa ai un >80 % din cei care au mers la vot sa vrea reducerea si unicameral...si tu sa sustii in continuare ca e prosti e ceva de neimaginat. si in acelasi timp daca astia din pnl sint total rupti de realitate..drept dovada ca sint...cum vrei nene sa conduca tara? nu este ridicol?

si yo cred ca basescu o sa reduca din suncosii din parlament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Mi se pare innaceptabil sa nu iti exerciti dreptul de vot. La sfarsitul secolului XIX femeile nu aveau acest drept in cazul in care nu stiati. Femeia era doar sotie, mama si eventual cea care administra banii casei si atat! Se pleda la acel moment inferioritatea intelectuala a femeii si, prin urmare, lipsa participarii acesteia la viata politica.
Celor care vor prefera sa cumpere o punga de floricele si sa stea in fata TV-ului in loc sa se deplaseze la urne le dau o bila neagra.
Chiar daca nu ai pe cine sa alegi sau iti provoaca sila intreaga clasa politica, exista optiunea finala de a anula votul.
Si sa nu uite totusi ca dupa 50 de ani de comunism au fost atatia tineri care si-au sacrificat viata tocmai pentru ca noi sa redobandim acest drept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Da cu referendumul cum ramine
E rau sa sustii ceva ..sa crezi in ceva...si sa vina poporul sa te spulbere



Mda...

Eu am votat pt micsorarea numarului de parlamentari, dar pt bicameral.
A iesit micsorarea numarului si unicameral.
Problema e ca, din cate am inteles, rezultatele acestui referendum nu vor fi validate deoarece nu au fost mai mult de 50% votanti, ci 46-47%.



allinta




Nu stiu de unde ai obtinut tu acest procent de participare cand BEC-ul a anuntat la ora 14:00 o prezenta de 50,7%...??? Iar in privinta parlamentului unicameral, care ar fi motivele pentru care nu ai fi de acord? Cu un parlament unicameral toate procedurile legislative ar fi mult usurate si deciziile mai rapide.

Mergi la inceput