Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 62

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Eu votez pentru Geoana .Si am si motive .Traim asa de bine de cand e Basescu la putere incat nu mai pot de cat de bine e .Pe cand asta cu sustinerea ,cu papusile cu bla bla bla sunt pure speculatii .Cu Basescu am vazut unde am ajuns .Mai avem putin si le cadem in genunchi rromilor ca asa face presedintele .No senkyu .Pe astia ar trebui sa-i bage la zdup ca pentru ei munceste o natiune intreaga sa-i intretina .Problema asta nu si-a pus-o nimeni .Regele Cioaba si ai lui oare cat impozit platesc la stat?Cate locuri de munca au creat?Cel putin astia cu care se tot bate Basescu de 5 ani incoace de nu s-a intamplat nimic pana acum decat vorbe aruncate pentru majoritatea poporului sarac ,astia "mogulii"au creat locuri de munca .Nu-i e rusine sa se pupe cu rromii care ne-au facut tara de ras .Ia sa mi-l ia pe Leo de la Strehaia ,pe ,mai e unu care e fin sau nas lui Stolojan care arunca bani in stanga si-n dreapta ,de nu-l mai intreaba nimeni de unde are bani .Gata ,am gasit pradatorii tarii .Vantu(nu zic ca nu a furat dar a impartit si cu Basescu de aia nu i se intampla nimic) Patriciu(care i-a semnat chiar Traian Basescu Maretul documentele de vanzare a Petromului )asta de la Antena 1 (care acest "mogul"pe langa locuri de munca are si una sau doua fundatii ),Voiculescu (care cand a avut interes a stat cu el la masa si acum prosteste populatia ca nu stiu ce mai vrea si ala si de aia nu mai vorbeste cu el)Pai nu are imunitate politica ,de cine sa se teama Voiculescu? Si acest domn Voiculescu are fundatii si de asta ii respect pe toti astia care pot face asa ceva .Daca era desteapta ,si sotia lui Basescu s-ar fi putut sa faca vreo fundatie macar sa-l ajute pe copilul bolnav de leucemie de care vorbea Sotul Dansei la dezbatere (ia uite cum dintr-o data s-a umanizat si Basescu!Da ce pana acum nu stia ca sunt si din-astia la noi in tara ?Cand am facut scrisoare catre toate institutiile abilitate ale statului inclusiv Domniei Sale despre un caz asemanator cu o fetita de 5 ani bolnava de leucemie care nu mai are bani de tratament ,cred ca a pierdut scrisoarea )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui clau2toma
Mai avem putin si le cadem in genunchi rromilor ca asa face presedintele .No senkyu .Pe astia ar trebui sa-i bage la zdup ca pentru ei munceste o natiune intreaga sa-i intretina.

pentru xenofobie
Citat:
citat din mesajul lui clau2toma
Daca era desteapta, si sotia lui Basescu s-ar fi putut sa faca vreo fundatie ...

pentru grobianism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Citat:
citat din mesajul lui clau2toma
Mai avem putin si le cadem in genunchi rromilor ca asa face presedintele .No senkyu .Pe astia ar trebui sa-i bage la zdup ca pentru ei munceste o natiune intreaga sa-i intretina .




.. pai Legea privind venitul minim garantat a fost promulgata in 2001!
Cand ghici ghicitoare cine era oare prim ministru??? Cine era oare presedinte??

prim ministru = Adrian Nastase, tatucul PSDR-ul de atunci.. adica PSD-ul de acu

presedinte = Ilici, tatucul nostru vesnic, daca nu se intampla astazi o minune







Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

http://www.impactnews.ro/Alegeri/Basescu-si-Geoana-au-ajuns-la-egalitate-in-sondaje-24434eu ma gandesc ca Dragotescu nu s-ar apuca sa posteze informatii false...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

www.pesurse.ro/2009/12/6/asistm-la-o-fars.html" target="_blank">Unii spun ca nu e egalitate ci se vrea sa se creada ca e egalitate.

Am citit www.pesurse.ro/2009/12/5/bsescu-i-pd-l-nu-vor-recunoate-rezultatul-alegeril.html" target="_blank">niste lucruri care m-au ingrozit. Sper sa nu fie adevarat.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Am citit www.pesurse.ro/2009/12/5/bsescu-i-pd-l-nu-vor-recunoate-rezultatul-alegeril.html" target="_blank">niste lucruri care m-au ingrozit. Sper sa nu fie adevarat.

Voi scrieti scenariile astea si tot voi va ingroziti apoi citindu-le!
Nu o sa fie adevarat pentru ca Basescu va castiga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Simona, acu' pe bune: chiar crezi asa ceva?
Nu zic, s-or intampla tot felul de chestii, s-au mai intamplat, de ambele parti...dar sa-ti fie frica de tampeniile alea e prea mult.
Clar este ca scorul e mai strans, ambii candidati sunt dispusi la manipulari grosolane, asa ca nu te panica.


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Cre ca ca PSDistii sunt in stare sa se bata singuri sa arunce ca i-a batut PDLul

mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 75IrDa spune:

A cam trecut vremea argumentatiei, e vremea actiunii! Hai la vot!

Nu va speriati de cozile de la sectiile speciale prezentate la televizor; alegeti alta sectie din lista (cum am facut si eu): http://www.prefecturabucuresti.ro/biroul-de-presa/186-sectii-de-vot-speciale-in-capitala.html

Azi la ora 9.30 am votat la aceeasi sectie ca in primul tur (sector 4, caminul studentesc din str. Moldovita, Aparatorii Patriei) si nu era deloc aglomerat; a durat 2 minute, cu tot cu declaratia scrisa, fara sa astept la nicio coada.

Interesant e ca deja votasera peste 120 persoane (sunt 4 sau 5 cabine de vot) in comparatie cu randul trecut cand la 10.30 votasera aproximativ 60.


La multi ani de Sf Nicolae

IrDa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/superoferta-la-ora-9-30-masinile-portocalii-au-discount-de-49-iar-cele-rosii-de-51-19617.html

Mergi la inceput