Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 61

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cait spune:


Din intamplare partidul lui Basescu nu este afiliat la Partidul Popular European? Daca raspunsul este da atunci e normal reactia celor 2..

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramoneloo spune:

votez pentru basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ia uite ce spun si astrele

http://209.85.135.132/search?q=cache:l5N2jord6hYJ:vorbalilianei.blogspot.com/2009/11/alegeri-6-decembrie-2009.html+guvernatorul+casei+10+in+casa+6&cd=10&hl=ro&ct=clnk&gl=ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch

Ia uite ce spun si astrele


"Expertii" astia mai lipseau.
Am facut eu horoscopul lui Geoana pentru prezidentiale.
Astrograma e cam asa:

22 Noiembrie - Astrele va surad
29 Decembrie - Astrele va zambesc
3 Decembrie - Astrele rad cu gura pana la urechi
6 Decembrie - Astrele s'au cacat pe ele de ras

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Of, da de ce esti Xeno asa suparat? Chiar vroiam sa va descretesc fruntile.Pana la urma om trai si om vedea ce va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch

Ia uite ce spun si astrele


"Expertii" astia mai lipseau.
Am facut eu horoscopul lui Geoana pentru prezidentiale.
Astrograma e cam asa:

22 Noiembrie - Astrele va surad
29 Decembrie - Astrele va zambesc
3 Decembrie - Astrele rad cu gura pana la urechi
6 Decembrie - Astrele s'au cacat pe ele de ras

Invingem impreuna Romania bunului simt



super!

daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund!
http://oscarfriends.wordpress.com/

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui claucia

Basescu si eu. [...]
Macar de s-ar mobiliza 90% din electorat! am intelege si noi ce doreste poporul, oricine ar iesi.
O seara frumoasa.



Cu Basescu si eu.
te citez pentru ca vreau sa spun ceva: nu cred ca conteaza cati se mobilizeaza. Marele praf in ochi al secolului XX este dreptul de vot pentru oricine.
De exemplu promisiunea de ieri a lui Geoana ca vrea sa faca statii SMURD in fiecare localitate cu peste 2000 de locuitori, evident ca a fost facuta pentru idioti pentru ca doar un idiot poate crede ca in Romania se poate ajunge in 5 ani la un asemenea nivel de asistenta medicala.
Dar idioti sunt multi, si au drept de vot.
Respect parerile altora, atunci cand sunt bazate pe logica sau interes personal ! Respect sustinerea lui Vantu pentru Geoana. Vantu isi urmareste scopul. El stie de ce o face.
Dispretuiesc insa incrancenarea in ideea prosteasca insuflata de un post TV sau mai multe si nesustinuta de nimic.
Ma apuca isteria cand aud ca voteaza cu X si cand il intrebi de ce, nu are nici un argument. Doar ca asa s-a trezit de dimineata sau a auzit el la TV ca X e cel mai grozav.
De-aia zic: dreptul de vot ar trebui dobandit nu primit de pomana doar pentru ca esti viu.
Cum ? Pai nu stiu ca daca as sti as fi astazi printre aia care ar incerca sa-i minta frumos pe idioti ca sa le castige voturile...

Noi traim in Canada si pe noi ne afecteaza foarte putin (deloc vreau sa zic) cine iese presedinte. eu (sunt sotul lui almo) am parerea mea despre incotro se va indrepta tara in urmatorii 5 ani daca ramane base sau daca iese geoana. nu cred ca base e perfect. nu cred ca e presedintele ideal dar cred ca raul pe care il poate face base cu atitudinea lui de "presedinte jucator" (mai exact mic dictator) se poate repara usor peste 5 ani. raul pe care insa il poate face geoana este extrem de greu de reparat vreodata. sunt destule tari in america de sud unde persoane extrem de potente economic au acaparat politicul si acum conduc tara din umbra, dupa cum le dicteaza interesul personal, evident. este practic imposibil sa li se mai ia puterea si o folosesc doar pentru ei.
Daca astazi Patriciu si Vantu manipuleaza prostimea cu drept de vot in conditiile in care nu au decat puterea a doua posturi TV (mare si aia...) , imaginati-va cum o vor manipula la alegerile parlamentare si de acolo mai departe daca pe 6 decembrie vor avea in mana presedintele romaniei si partidul lui.

vreau un presedinte care spune "nu avem de ce sa impartim eploatarea platformaei economice a marii negre cu Ucraina, pentru ca am castigat-o deja prin proces la Haga. Vreau relatii bune cu Ucraina dar Ucraina trebuie sa ne in primul rand sa respecte pozitia si interesele Romaniei..
asta e atitudinea ce-mi place mie. m-am saturat sa fim sugacii Europei si sa ne milogim pentru fiecare firmitura.
vreau un presedinte cu c**ie.

asta este parerea mea. as fi fericit sa gresc si peste 2 ani sa pt spune aici "am gresit, uite ca e mult mai bine asa cum credeam eu ca va fi rau" ... iar in tara, statiile SMURD sa vegheze la sanatatea fiecarui cetatean din localitatile cu peste 2000 de locuitori ...

pana una-alta duminica votam BASE.

numai bine tuturor.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Votez Base !

Vreau un presedinte nu un om slab care este condus de altii...


Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

pentru sotul lui Almo.

Ratiunea asta am mai intalnit-o la cineva, si citind mi-am amintit de niste discutii foarte interesante pe care le-am avut cu acea persoana.

Mie mi-e mila de cei are voteaza pentru kilu de faina. Mi-e mila, ei nu inteleg...nimic.

Mergi la inceput