Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Aaa,si eu mai am o explicatie pentru scorul lui Geoana:zilele libere fara plata pentru bugetari,o masura ingrozitor de nepopulara iluata in plina campanie electorala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui deliak
chiar nu inteleg....cei care ati votat in primul tur cu dreapta (in speta, Antonescu)....cum puteti acum sa votati cu stanga?????Eu chiar nu inteleg...Nu are logica!!!

tu chiar crezi ca mai exista vreo ideologie politica in mintea omului de rand? ei atata stiu, ca il urasc pe Basescu si atat. mai bine voteaza cu comunistii decat cu "marinarul"... de ce? nici eu nu stiu de ce.
te pomenesti ca acum, in ultimii 5 ani de cand e Base la putere a dus tara mult mai jos decat a dus-o Iliescu in atata ani cat a fost la conducere...



Ramonika si Vladutz


Emoticonul cu alcoolul sa-l folosesti la "marinar" nu la votantii PNL. Si inceteaza sa faci tu speculatii mizere privind motivele pentru care cei care l-au votat pe Antonescu aleg ori sa nu mearga la vot ori sa voteze pe Geoana. Nu prostiti voi penelistii asa usor. Ce sa zic, multumesc pedeleilor ca am ajuns iar in postura de a alege intre doi comunisti.
Traiti bine?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Intr-adevar, e jalnic ca am ajuns in postura imposibila de care imi era teama : de a alege intre Basescu si Geoana.
Basescu ne-a demonstrat in toti anii astia cat poate...
Cine isi inchipuie ca el este aparatorul corectitudinii si ca el este cel mai cinstit dintre toti cinstitii Romaniei, se inseala. El este insetat doar de putere, de aici si provocarea atator scandaluri; sa le arate el tuturor politicienilor ca ii poate pune cu botul pe labe. Asta, in loc, de negocieri civilizate si ferme.

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Basescu si Geoana nu sint deloc diferiti.

Argumentatie:

- Basescu e fost comunist si securist, Geoana e sustinut de fosti comunisti si securisti
- populismul e egal, lipsa de "doctrina" identica, lozincile similare
- grupurile de interese si coruptia - identice
- doctrina - lipsa - PD s-a desprins din PSD, s-au mutat de la stinga la dreapta peste noapte
- planuri de scoatere din criza - la fel de gol si de-o parte si de alta
- nulitatile care acced la functii publice - comparabile

Ce sa alegi?? Macar sa nu mai fie scandal, si macar sa fie presedintele cit de cit prezentabil.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Cu ce v-a deranjat ca Basescu a creat conflicte si scandaluri? La gradul de putreziciune la care s-a ajuns in politica romaneasca,a fi liniste mi se pare o perspectiva si mai ingrijoratoare.
Poate ca sunteti mai tinere decat mine si nu stiti ce a insemnat revolutia. Poate ca ar trebui sa ne aducem aminte cum tara asta a stagnat pe toata perioada Iliescu. Poate ca ar trebui sa incepem sa gandim inainte de a vota (ce imi ofera unul, ce imi ofera celalalt? poate sa isi respecte promisiunile?).
Si daaaa, prefer Basescu, Videanu si Paunestii decat figurile sinistre din PSD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Basescu si Geoana nu sint deloc diferiti.

Argumentatie:

Ce sa alegi?? Macar sa nu mai fie scandal, si macar sa fie presedintele cit de cit prezentabil.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Jenanta motivatie Sirimie. Abia acum revii la fanul tau: Geoana. De cand te citesc am stiut ca esti aactivista pesede - temporar cu blana de liberala- insa acum, din nou in actiune. Deci sa fie unul fain si sa fie pace - eventual cat mai multe telenovele ... sa se fure in liniste si sa se faca si ultimele privatizari in taina...
Daca si asta e o motivatie ... nu am cuvinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Pai da...si daca basescu nu se lua la harta cu onorabilii parlamentari si era constantinescu"s style banuiesc erau toti fericiti si traiau pina la adinci batrineti intr-o comuniune deplina. este? si era sirimie happy...si toti membri pnl si aia de la pdsr si etc.
asa omul a zis clar ca se implica...si dupa cum vedeti se implica. ca voua nu place nu este problema lui. tot poporul nu poate fi satisfacut...e clar.

acum urmeaza niste discutii banuiesc intre capatenii...si apoi membrii pnl care pina acum scriau de zor or sa inceapa iar cu noi mailuri..pariu? 2 zile pauza pt refacere si apoi iar.. "lupta continua cu "cut and paste" ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Vad ca Sirimie are un fan Ma rog, ma roade invidia Ma scuzati

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Basescu si Geoana nu sint deloc diferiti.

Argumentatie:

- Basescu e fost comunist si securist, Geoana e sustinut de fosti comunisti si securisti
- populismul e egal, lipsa de "doctrina" identica, lozincile similare
- grupurile de interese si coruptia - identice
- doctrina - lipsa - PD s-a desprins din PSD, s-au mutat de la stinga la dreapta peste noapte
- planuri de scoatere din criza - la fel de gol si de-o parte si de alta
- nulitatile care acced la functii publice - comparabile

Simona, jos palaria pentru conciziune. Mie mi-ar fi luat juma' de pagina sa punctez ceea ce ai sintetizat tu atit de corect aici.

As mai adauga ca intre reprezentantul unui partid care mai are un rudiment de simt democratic si a dovedit ca e capabil sa accepte alternanta la putere fara a arunca tara in haos si cel al unui partid (vorba vine, ca ala numa' partid nu mai e) care se agata cu dintii de putere, il prefer pe primul.


Citat:
Cei care sunt de dreapta nu pot ,dupa parerea mea,sa voteze un candidat de stanga care nu are ca program electoral decat lozinci populiste.

Nu vad nici o deosebire de discurs intre geoana si basescu dpdv al populismului. sint la fel.

Citat:
chiar nu inteleg....cei care ati votat in primul tur cu dreapta (in speta, Antonescu)....cum puteti acum sa votati cu stanga?????Eu chiar nu inteleg...Nu are logica!!!

Electoratul PNL (cam 15-17% dintre votantii lui Crin) sint acei votanti de dreapta care sint constienti ca PD-L si Basescu nu au absolut nimic in comun cu dreapta. Cei care mai nutreau aceasta speranta au trecut in tabara PD-L inca de la vremea suspendarii.
Cei care cunosc istoricul relatiei dintre PNL si PD-L si a fiecaruia cu ideea de dreapta, vor vota Geoana.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput