Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 59

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claucia

si pacat ca daca va iesi Basescu nu prea va avea cu cine sa conduca avand televiziunile conduse asa cum sunt.




De unde ideea ca o tara se conduce cu televizorul? Astea sunt asteptarile romanilor de la presedinte? Sper ca esti un caz izolat, desi daca stau sa ma gandesc bine sper degeaba.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui claucia

si pacat ca daca va iesi Basescu nu prea va avea cu cine sa conduca avand televiziunile conduse asa cum sunt.




De unde ideea ca o tara se conduce cu televizorul? Astea sunt asteptarile romanilor de la presedinte? Sper ca esti un caz izolat, desi daca stau sa ma gandesc bine sper degeaba.








Electoratul este influentat prin mass-media, mass-media are o mare pondere in optiunea elctorului, si uite asa de la o alegere la alta cum facem de inclinam catre o parte sau alta.

Ultima parte a mesajului tau chiar nu isi avea locul, doar daca vrei sa ai parte de un pic de adrenalina si sa te contrezi cu participantii la discutiile virtuale in loc sa iti spui parerea.

O seara frumoasa.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui claucia

si pacat ca daca va iesi Basescu nu prea va avea cu cine sa conduca avand televiziunile conduse asa cum sunt.




De unde ideea ca o tara se conduce cu televizorul? Astea sunt asteptarile romanilor de la presedinte? Sper ca esti un caz izolat, desi daca stau sa ma gandesc bine sper degeaba.








Poate e un rationament mai complicat. Televiziunile inghit bani multi, deci cineva (mai multi cineva) investeste incredibil de multi bani pt daramarea lui TB. Investitia presupune profit, nu? Deeeci, cineva (ma multi cineva) va avea un profit enorm cu alt presedinte.

Io ma intrebam de ce atata agitatie pt o functie care, constitutional, are atribute destul de limitate. Se vede ca presedintele nu poate face chiar ce vrea in tara, parlamentul are putere legislativa si adunat putere mai mare. Cred ca presedintia este vizata inainte de toate pt puterea simbolica - vot direct, persoana unica intr-o functie - care este continuu sporita de expunerea mediatica. Deci, din pacate, cu televizorul&ziarele&netul se conduce poporul.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

basescu aleg cu siguranta....desi, dupa cum s-a vazut din turul 1 nu cred ca va reusi....imi pare rau sa zic dar prea multa prostime din moldova si oltenia l-au votat pe geoana.
Base va castiga, ca in turul 1, doar in Transilvania si Bucuresti.... presedinte va fi din pacate MARIONETA Geoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui buggy

Intreba cineva aici pe forum "ce fel de persoane sunt cei care il vor vota pe Geoana"

Eu il voi vota pe Geoana, nu pentru ca am simpatii de stanga-din contra, sunt o persoana cu convingeri liberale 100%.
Il voi vota pe Geoana pentru ca imi doresc sa traiesc si sa cresc intr-o tara libera, in care DEMOCRATIA este tot ceea ce conteaza mai mult, nu ma intereseaza un presedinte "jucator" care emana "barbatie si siguranta" si care doreste sa isi faca dreptatea lui si a celor pe care ii reprezinta ( NU SI A MEA) calcand in picioare orice principii de democratie (valoarea absoluta, repet pentru mine).


Cred ca glumesti!Vei trai intr-o tara libera?????O aberatie atat de mare nu am auzit pana acum!!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claucia

Electoratul este influentat prin mass-media, mass-media are o mare pondere in optiunea elctorului, si uite asa de la o alegere la alta cum facem de inclinam catre o parte sau alta.




Campania electorala tine cateva saptamani odata la cativa ani. A conduce o tara este cu totul altceva. Din pacate asta nu inteleg electorii lui Basescu. Ca daca vrei divertisment te duci la teatru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui claucia

Electoratul este influentat prin mass-media, mass-media are o mare pondere in optiunea elctorului, si uite asa de la o alegere la alta cum facem de inclinam catre o parte sau alta.




Campania electorala tine cateva saptamani odata la cativa ani. A conduce o tara este cu totul altceva. Din pacate asta nu inteleg electorii lui Basescu. Ca daca vrei divertisment te duci la teatru.




Asa este! Ai mare dreptate! A conduce o tara inseamna a uni romanii in tacere pentru ca sleahta de hoti sa fure fara sa fie deranjati!
Doamneeeee!!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui claucia

Electoratul este influentat prin mass-media, mass-media are o mare pondere in optiunea elctorului, si uite asa de la o alegere la alta cum facem de inclinam catre o parte sau alta.




Campania electorala tine cateva saptamani odata la cativa ani. A conduce o tara este cu totul altceva. Din pacate asta nu inteleg electorii lui Basescu. Ca daca vrei divertisment te duci la teatru.




Iar pui tu etichete? Apropos de alegatorii lui Basescu? Ma refeream la electorat si electori adica la populatia care este perpetuu influentata si ”educata” de televizor. Hai vino cu argumente si cu ceva de spus nu mai da quote la mesajele mele ca sa explici tu ce stiu si ce nu alegatorii lui Basescu.
Spor la treaba si la vot.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Off topic: Accept92, vad ca ti-ai facut cont in plina campanie electorala! Tatucul te plateste suficient de bine pentru a-i sustine principiile rosii pe acest forum???

Ce bine ca suntem multi, dar prosti! (in opinia voastra! )

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

nu conteaza cand si-a facut cont....

Propun sa faceti pace, sa va salvati mesajele si peste un an sa ne intalnim sa discutam pasnic sa vedem cine a avut mai multa dreptate.


daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund!
http://oscarfriends.wordpress.com/

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput