Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 57

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Cum va mesteca altii mancarica!!!
Sezi Bubico 'mumos.

Adica Obama cheltuie 300 de milioane in 12 luni si Basescu 170 intr'una singura!??
Invingem impreuna Romania bunului simt


... acum daca fac o raportare la moderator pentru jargonul tau ... stiu.. te doare'n ..cot , ca nu ti se intampla nimic . . Stiu si te inteleg , stai bine !
In fine , asta nu este o problema si ,asa cum am mai spus ... talente , argouri si agresivitate `a la Basescu , chiar nu ma impresioneaza . Asa ca Bubicule , iti reamintesc ca alegerile sant in Romania , nu in America daca cumva prins de evenimente ai uitat . Iar Obama nu-i -rasul ( ex-fsnist)incorupt & democrat , "vara nu-i ca iarna" , samd
O zi cat se poate de buna la tot forumul .


***********************
~~ din folclorul basescian ~~

http://www.youtube.com/watch?v=qqxXn5hd-0o
http://www.youtube.com/watch?v=uyp-0qWqiCQ
**********************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

BASESCU clar!!!!!!!!!!

Cei care veti vota cu Geoana veti fi raspunzatori de intoarcerea la comunism,veti pune Romania pe tava pt Patriciu,Voiculescu,Vantu,Nastase....si lista poate continua!

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Citat:
citat din mesajul lui maminuta

Interesante reactii dragii mei.
Din pacate,fazele astea de mistocareala de aici nu ajuta la nimic constuctiv.
De ce nu incercam o abordare cu atitudini pro si contra motivate,discutate serios,care sa aiba un rol constructiv, nu doar asa..sa se mai scrie citeva pagini ale forumului?
Din pacate,marea greseala a tuturor romanilor,oriunde ar fi ei,este ca stau pe margine si nu se implica.De exemplu,la cit de puternica este aceasta comunitate ar fi putut ca dupa dezbateri serioase sa formuleze o scrisoare deschisa si sa ceara socoteala punctual,unuia sau altuia dintre candidati,cu tot ce aveam de obiectat.Asta da,era ceva care ne putea aduce satisfactia ca am contribuit la ceva pozitiv.Si poate aveam apoi dreptul,peste ceva vreme,sa iesim public si sa multumim sau sa criticam ca ceva s-a schimbat( in bine sau in rau).Astea sunt chestiuni care arata ca vrem sa facem ceva de dragul viitorului copiilor nostri.
Asa,aratam intr-adevar ca merita acest timp petrecut aici,impreuna.

Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt

Ai mare dreptate maminuta si ar fi fost foarte bine sa fie asa !


***********************
~~ din folclorul basescian ~~

http://www.youtube.com/watch?v=qqxXn5hd-0o
http://www.youtube.com/watch?v=uyp-0qWqiCQ
**********************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Vezi ca Barroso tocmai i-a raspuns:l-a nominalizat pe Ciolos la functia de comisar pe agricultura.La propunerea presedintelui si guvernului,avand sprijinul celorlate partide parlamentare.
Nici nu trecura doua saptamani de cand Adrian Nastase macanea despre izolare si despre faptul ca AS nu a beneficiat de sprijin pentru o functie la care era evident ca nu putea avea acces.. In alta ordine de idei,ieri credeam ca va fi toata ziua o fericire pe teve.De unde,Iohannis doreste modificarea unei legi,aceea care stabileste perioada in care poti alege intre doua functii publice,pentru a mari intervalul de la 15 zile la 4-6 luni.Atata incredere are in catindatulcareofiala ca eu inca nu am priceput cine candideaza impotriva lui TB.


... de cand dl. Dacian Ciolos este implicat in campania electorala a lui BT ?
Aaa , ca se foloseste de imaginea lui publica si de reala valoare a acestuia , asta este cu totul altceva ! Dl. Ciolos a fost Ministrul Agriculturii in Guvernul Tariceanu ( pana in Decembrie 2008 ) conform Wikipedia.ro http://ro.wikipedia.org/wiki/Dacian_Ciolo%C5%9F . Care este meritul lui Basescu ca dl. Ciolos va ocupa o importanta functie in Parlamentul European ? Poate cauti si vii cu o explicatie plauzibila .

***********************
~~ din folclorul basescian ~~

http://www.youtube.com/watch?v=qqxXn5hd-0o
http://www.youtube.com/watch?v=uyp-0qWqiCQ
**********************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Intreba cineva aici pe forum "ce fel de persoane sunt cei care il vor vota pe Geoana" Eu il voi vota pe Geoana, nu pentru ca am simpatii de stanga-din contra, sunt o persoana cu convingeri liberale 100%.
Il voi vota pe Geoana pentru ca imi doresc sa traiesc si sa cresc intr-o tara libera, in care DEMOCRATIA este tot ceea ce conteaza mai mult, nu ma intereseaza un presedinte "jucator" care emana "barbatie si siguranta" si care doreste sa isi faca dreptatea lui si a celor pe care ii reprezinta ( NU SI A MEA) calcand in picioare orice principii de democratie (valoarea absoluta, repet pentru mine). Imi doresc un presedinte diplomat care sa-si faca treaba lui NU a altora si anume sa ne reprezinte tara si sa medieze interesele firesti conflictuale ale reprezentantilor diferitelor categorii de oameni din societatea in care traim. Nu votez cu pasiune ci tehnic. L-am votat pe Basescu acum 5 ani tot din considerente tehnice. Cum spuneam, patosul nu mi se pare potrivit intr-un stat capitalist ci din contra, vine dintr-o zona intunecoasa rau in care sper din suflet ca nu ne vom mai intoarce vreodata. Cam atat deocamdata in ceea ce privesc interventiile mele politice,
va salut pe toti si va astept cu drag sa organizam impreuna sosirea lui Mos Craciun in viata unor copii nevoiasi la subiectul de la generale si va doresc (iertati-mi repetitia) sa votati fara pasiune ci asa cum va dicteaza interesele obiective si rationale tinand evident cont de valorile si standardele morale pe care le aveti fata de viata."Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confuciuswww.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mai, ce mai vorbesc toti in numele lui Geoana! Chiar acum, Sarbu la Timisoara si-a cerut scuze pentru mineriade. Da' dece nu Geoana, presedintele partidului ce inca il tine pe criminalul de Iliescu presedinte de onoare? Iar Ciuvica numa' ce-i facu pe Patriciu, Vantu Voiculescu mosieri si pe Base' dictator comunist, ca Iliescu, asta fiindca "nu vinde tara"! Fabrica de impachetat fum duduie...

Dormi linistit, Johannis vegheaza pentru tine!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Buggy, mi-e teama ca Geoana este antonimul perfect al DEMOCRATIEI. N-o fi Basescu extraordinar, dar se apropie mai mult de conceptul asta. Tehnic vorbind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Citat:
citat din mesajul lui buggy

Intreba cineva aici pe forum "ce fel de persoane sunt cei care il vor vota pe Geoana"

Eu il voi vota pe Geoana, nu pentru ca am simpatii de stanga-din contra, sunt o persoana cu convingeri liberale 100%.
Il voi vota pe Geoana pentru ca imi doresc sa traiesc si sa cresc intr-o tara libera, in care DEMOCRATIA este tot ceea ce conteaza mai mult, nu ma intereseaza un presedinte "jucator" care emana "barbatie si siguranta" si care doreste sa isi faca dreptatea lui si a celor pe care ii reprezinta ( NU SI A MEA) calcand in picioare orice principii de democratie (valoarea absoluta, repet pentru mine).

Imi doresc un presedinte diplomat care sa-si faca treaba lui NU a altora si anume sa ne reprezinte tara si sa medieze interesele firesti conflictuale ale reprezentantilor diferitelor categorii de oameni din societatea in care traim.

Nu votez cu pasiune ci tehnic. L-am votat pe Basescu acum 5 ani tot din considerente tehnice. Cum spuneam, patosul nu mi se pare potrivit intr-un stat capitalist ci din contra, vine dintr-o zona intunecoasa rau in care sper din suflet ca nu ne vom mai intoarce vreodata.

Cam atat deocamdata in ceea ce privesc interventiile mele politice,
va salut pe toti si va astept cu drag sa organizam impreuna sosirea lui Mos Craciun in viata unor copii nevoiasi la subiectul de la generale si va doresc (iertati-mi repetitia) sa votati fara pasiune ci asa cum va dicteaza interesele obiective si rationale tinand evident cont de valorile si standardele morale pe care le aveti fata de viata.



"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius

www.funscience.ro


Buggy
Le-am povestit la ai mei ca santem catalogati comunisti ..hehe .. ca deh , nu votam pe BT .. Tata este membru PNL , partidul ala demodat si traditional , pentru ca nu s-a dus in L-ul liberal de la coada pd-ului ( citeste ex aripioara fsnista samd ) . Bunicii mei au fost taranisti si simpatizanti ai monarhiei distruse de comunisti , asa ca ... Nu vad de ce sa mai dau explicatii , este inutil pentru ca basaneii sant prea ocupati sa vada paiul din ochii celor care nu vor vota pe BT si nu Barna din ochiul lor .punct.

O zi buna cu adevarat , semnez out pentru toata dupa-amiaza , nu mai am timp de pierdut inutil la pusul punctului pe i.. . Pana atunci propun curativ : ascultarea catorva Manele electorale ..hoppa ..

***********************
~~ din folclorul basescian ~~

http://www.youtube.com/watch?v=qqxXn5hd-0o
http://www.youtube.com/watch?v=uyp-0qWqiCQ
**********************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

BASESCU!!!! de ce l-as vota pe "iliescu"??? a fost destui ani la conducere si a "facut" mult prea multe......

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Citat:
citat din mesajul lui buggy

Intreba cineva aici pe forum "ce fel de persoane sunt cei care il vor vota pe Geoana"

Eu il voi vota pe Geoana, nu pentru ca am simpatii de stanga-din contra, sunt o persoana cu convingeri liberale 100%.
Il voi vota pe Geoana pentru ca imi doresc sa traiesc si sa cresc intr-o tara libera, in care DEMOCRATIA este tot ceea ce conteaza mai mult, nu ma intereseaza un presedinte "jucator" care emana "barbatie si siguranta" si care doreste sa isi faca dreptatea lui si a celor pe care ii reprezinta ( NU SI A MEA) calcand in picioare orice principii de democratie (valoarea absoluta, repet pentru mine).

Imi doresc un presedinte diplomat care sa-si faca treaba lui NU a altora si anume sa ne reprezinte tara si sa medieze interesele firesti conflictuale ale reprezentantilor diferitelor categorii de oameni din societatea in care traim.

Nu votez cu pasiune ci tehnic. L-am votat pe Basescu acum 5 ani tot din considerente tehnice. Cum spuneam, patosul nu mi se pare potrivit intr-un stat capitalist ci din contra, vine dintr-o zona intunecoasa rau in care sper din suflet ca nu ne vom mai intoarce vreodata.

Cam atat deocamdata in ceea ce privesc interventiile mele politice,
va salut pe toti si va astept cu drag sa organizam impreuna sosirea lui Mos Craciun in viata unor copii nevoiasi la subiectul de la generale si va doresc (iertati-mi repetitia) sa votati fara pasiune ci asa cum va dicteaza interesele obiective si rationale tinand evident cont de valorile si standardele morale pe care le aveti fata de viata.



"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius

www.funscience.ro



Geoana=Democratie=Iliescu
Total gresit!!!!!!!!!Cat de orbi puteti fi ,sa spuneti asemenea bazaconii!
Stiti care e formula corecta?

GEOANA=COMUNISM=ILIESCU

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput