Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej
Eu consider ca n-am voie sa uit, niciodata.



Nici eu nu uit. Poate pentru cei tineri e usor sa acorde o sansa si PSD-ului acum...mie astia mi-au naruit sperantele, stiu exact cine sunt.
Dar n-am ce face...fiecare trebuie sa-si traiasca dezamagirea pe propria-i piele. Cu vorbe elevate si logica "de fier", cei ce voteaza Geoana isi pun singuri piedica , asa cum fac, de 20 de ani, toti romanii...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Poate ar fi binevenit un subiect cu "amintiri din epoca de aur" a anilor 89-90-...

Dormi linistit, Johannis vegheaza pentru tine!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

eu cred ca de fapt ne meritam soarta.
ne plangem ca e rau, insa noi intretinem raul.
abia cand se va spala generatia de "comunisti" si o sa fim mai multi din noua generatie, poate atunci mai exista vreo speranta si pt. noi.
incep sa fiu pesimista pt. mine, doar pt. copiii nostri poate o fi mai bine. poate...



Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna, Am si eu o intrebare pe care o pun la modul cel mai pasnic celor care il vor vota pe Basescu- Cum priviti sincer gesturile sale din timpul mandatului sau de presendinte, de a se urca baut la volan- ostentativ in fata camerelor de filmat si de a cataloga o ziarista drept "tiganca imputita" si mai sunt si altele acestea fiind cele mai graitoare.
Cu ingrijorare va spun, dragi prieteni virtuali, ca observ intr-o oarecare masura (mai mica sau mai mare) o doza de orbire si de imaginar in modul in care il priviti pe acest Basescu si aceasta pasiune cu care cantariti lucrurile mi se pare daunatoare si periculoasa. Cred ca genul acesta de situatii trebuie judecate obiectiv, tehnic si la rece in avantajul societatii in care traim, nu cu patos si sentimente.

"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confuciuswww.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui buggy

Buna,

Am si eu o intrebare pe care o pun la modul cel mai pasnic celor care il vor vota pe Basescu- Cum priviti sincer gesturile sale din timpul mandatului sau de presendinte, de a se urca baut la volan- ostentativ in fata camerelor de filmat si de a cataloga o ziarista drept "tiganca imputita" si mai sunt si altele acestea fiind cele mai graitoare.
Cu ingrijorare va spun, dragi prieteni virtuali, ca observ intr-o oarecare masura (mai mica sau mai mare) o doza de orbire si de imaginar in modul in care il priviti pe acest Basescu si aceasta pasiune cu care cantariti lucrurile mi se pare daunatoare si periculoasa. Cred ca genul acesta de situatii trebuie judecate obiectiv, tehnic si la rece in avantajul societatii in care traim, nu cu patos si sentimente.





"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius

www.funscience.ro



Din punctul meu de vedere, oricat ar fi de rau Basescu, cloaca celorlalti mi se pare de 10 ori mai nemernica. Asa ca... e destul de simplu: votez cu cine consider eu ca este raul mai mic. RAUL CEL MARE este SC Iliescu&PseudoPNL SRL (Geoana e doar o marioneta, la fel ca si Crin).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gioto spune:

Citat:
citat din mesajul lui buggy

Buna,

Am si eu o intrebare pe care o pun la modul cel mai pasnic celor care il vor vota pe Basescu- Cum priviti sincer gesturile sale din timpul mandatului sau de presendinte, de a se urca baut la volan- ostentativ in fata camerelor de filmat si de a cataloga o ziarista drept "tiganca imputita" si mai sunt si altele acestea fiind cele mai graitoare.
Cu ingrijorare va spun, dragi prieteni virtuali, ca observ intr-o oarecare masura (mai mica sau mai mare) o doza de orbire si de imaginar in modul in care il priviti pe acest Basescu si aceasta pasiune cu care cantariti lucrurile mi se pare daunatoare si periculoasa. Cred ca genul acesta de situatii trebuie judecate obiectiv, tehnic si la rece in avantajul societatii in care traim, nu cu patos si sentimente.





"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius

www.funscience.ro


"Ziarista" numesti tu persoana care si-a bagat nasul si-n sacosele presedintelui cand era la casa( pana acolo a mers "insistenta ', sa nu-i zic altfel). Stii toata povestea sau ti-au ramas in cap doar cuvintele? Contextul nu mai conteaza si ce-a facut asa -zisa ziarista..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Buggy nu i-a zis ei in fata, vorbea despre ea cu nevasta-sa in masina. Pe mine ce vorbeste el in intimitate nu ma intereseaza.
Am cunoscut destui oameni valorosi care aveau un limbaj asemanator in particular, n-am o problema cu asta.


Dormi linistit, Johannis vegheaza pentru tine!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Imi explica si mei cineva de ce l-a plesnit Base pe copilul ala (ca tot sintem pe forum despre si pentru copii)? Exista vreun video pe youtube cu el? Inteleg ca a fost filmat si o cucoana pe scena zicea "daca filmeaza cinvea s-a terminat".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Scuze. N-am vazut topicul separat deschis pt asta. ma duc sa citesc acolo. va rog sa-mi ignorati postarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Draga mea XIO,cum se vede ca esti...cruda!
Hai sa-ti spuna mama cum este cu prestanta!

XIO, na! c-am aflat si cine este mama ta!

Mergi la inceput