Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Cu scarba si statul pe margine nu ni se va imbunatati nivelul de trai.
Oricate alegeri gresite am face, nimic nu este zadarnic, fiindca astfel, capatam experienta in a face alegeri de oameni politici dupa criterii sanatoase, nu dupa cat ne place zambetul respectivului.


Si daca merg la vot acum, in turul 2, cum mi se va imbunatati nivelul de trai????? Si care ar fi criteriile sanatoase dupa care sa ma ghidez acum in turul al doilea????????? Ca de altfel, in oricare tur????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ipearina, atunci, sa stam acasa.

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Mai degraba, alege fiecare ce considera. Tu, daca vrei, mergi la vot, eu, daca vreau, stau acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ipearina

Mai degraba, alege fiecare ce considera. Tu, daca vrei, mergi la vot, eu, daca vreau, stau acasa.


Adanc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Sa nu uitati nici o secunda pe cine reprezinta Geoana! Chiar daca il urati pe Basescu si nu vreti sa il mai vedeti presedinte pentru urmatorii cinci ani, ganditi-va cine ar veni in locul lui...VANGHELIE, Nastase, Iliescu, Hrebengiuc!!!!!
Deci votul meu va fi clar pentru BASESCU in turul 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Nu uit. Dar priviti putin si la echipa de cinste a lui Basescu: Pogea, Udrea, Cocos, Casuneanu, Paunestii, Videanu, mai gasiti voi, daca sunteti interesati. Uite, v-am reamintit sa nu-i uitati. Sa-i aveti proaspeti in memorie.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mai mi-e greu dar o sa il votez pe Geoana. Nu vor guverna singuri nici PDL nici PSD, singura diferenta e ca cei din PDL nu se inteleg cu nimeni si vor toata plapuma, inca 5 ani de scandal mi se par foarte nefericiti pentru planurile mele. Eu vreau sa o duc mai bine nu sa ne intoarcem in anii '95, si eu asta cred ca ne asteapta cu Basescu tot acolo.

Statistic, Basescu a provocat numai scandaluri de cind a devenit politician. La guvernare in CDR s-au certat, cu PNL la guvernare s-au certat, cu PSD s-au certat. Eu cind l-am votat in 2004 a fost cu marea speranta ca nu va mai provoca scandaluri, si speranta asta nu s-a concretizat. Sint absolut sigura ca la fel va face si in continuare, si pentru asta eu consider ca el NU trebuie sa fie reales.

Ca sa nu mai zic ca vad rosu cind ma gindesc ca daca iese Basescu doamna Udrea va ramine ministru, si altele

Cit despre alternativa: Cred ca Geoana va fi un bun reprezentant al Romaniei ca presedinte. Este si mediator (ca dovada ca a ramas presedinte al PSD).

Si mai am un argument sper eu: guvernul PSD + PNL nu poate fi mai rau decit guvernul PDL care e acum in functie din simplul motiv ca guvernul asta PDL e foarte foarte rau..

Sper sa cistige Geoana. Dupa mine asta e raul cel mai mic.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui deliak
chiar nu inteleg....cei care ati votat in primul tur cu dreapta (in speta, Antonescu)....cum puteti acum sa votati cu stanga?????Eu chiar nu inteleg...Nu are logica!!!

tu chiar crezi ca mai exista vreo ideologie politica in mintea omului de rand? ei atata stiu, ca il urasc pe Basescu si atat. mai bine voteaza cu comunistii decat cu "marinarul"... de ce? nici eu nu stiu de ce.
te pomenesti ca acum, in ultimii 5 ani de cand e Base la putere a dus tara mult mai jos decat a dus-o Iliescu in atata ani cat a fost la conducere...



Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Mie mi-e greu dar o sa il votez pe Geoana. Nu vor guverna singuri nici PDL nici PSD, singura diferenta e ca cei din PDL nu se inteleg cu nimeni si vor toata plapuma, inca 5 ani de scandal mi se par foarte nefericiti pentru planurile mele. Eu vreau sa o duc mai bine nu sa ne intoarcem in anii '95, si eu asta cred ca ne asteapta cu Basescu tot acolo.


Exact.
Iata explicatia pt care cei care nu inteleg de ce voi vota cu Geoana in turul 2, cand in turul 1 am votat cu Antonescu.

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Cei care sunt de dreapta nu pot ,dupa parerea mea,sa voteze un candidat de stanga care nu are ca program electoral decat lozinci populiste.Suna bine sa promiti ca vei face..,vei da,vei mari pensii,vei construi case etc dar suna rau sa nu spui sursele de finantare.Geoana nu are un plan de redresare,stanga ,si mai ales asa-zis stanga romaneasca,nu are cum sa scoata ro din criza dand si tot dand.
Dupa cum am mai spus,prefer un pres si un guvern de dreapta care se cearta,decat un pres si un guvern de stanga care,sub aparenta consensului national pentru redresarea Ro,vor rezolva cum stiu ei bine din trecut problemele Ro.Prefer scandal si limitarea furturilor decat liniste si consens general pe aceasta tema.

Mergi la inceput