Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Alternativa la Johannis este www.hotnews.ro/stiri-politic-6563384-video-traian-basescu-nu-imi-retrag-propunerea-negoita-fie-premier.htm" target="_blank">Negoita, Udrea sau Boc....

Johannis e mai bun si decat astia toti 3 la un loc

Intai de toate, un johannis prim ministru ar conferi credibilitate guvernului si ar conferi mai mult vad international.....

Nici nu vreau sa-mi imaginez ca la UE ne-ar reprezenta Basescu cu Negoita


Alina



Spuneam mai sus ca Johannis ar conferi mai mult vad international....

Deja a aparut un www.welt.de/die-welt/politik/article5282385/Als-ich-nominiert-wurde-hatten-wir-eine-Notsituation.html" target="_blank">interviu cu el in Die Welt, o publicatie importanta in Germania

Alina



L-ai citit??


Da! Inclusiv data interviului, cea de 21 noiembrie, deci inainte ca acordul intre PSd si PNL sa fie semnat!
Acord - salutat de Johannis!!!!!!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Ai dreptate ,l-am auzit strigand "Mircea Geoana presedinte".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Alternativa la Johannis este www.hotnews.ro/stiri-politic-6563384-video-traian-basescu-nu-imi-retrag-propunerea-negoita-fie-premier.htm" target="_blank">Negoita, Udrea sau Boc....

Johannis e mai bun si decat astia toti 3 la un loc

Intai de toate, un johannis prim ministru ar conferi credibilitate guvernului si ar conferi mai mult vad international.....

Nici nu vreau sa-mi imaginez ca la UE ne-ar reprezenta Basescu cu Negoita


Alina



Spuneam mai sus ca Johannis ar conferi mai mult vad international....

Deja a aparut un www.welt.de/die-welt/politik/article5282385/Als-ich-nominiert-wurde-hatten-wir-eine-Notsituation.html" target="_blank">interviu cu el in Die Welt, o publicatie importanta in Germania

Alina



L-ai citit??


Buna intrebare. Nu stiu germana, dar traducand-ul cu google in franceza / engleza inteleg ca omul era dispus sa guverneze o perioada limitata de timp un cabinet de tehnocrati, fara a-si lasa postul de primar al Sibiului, urmand ca dupa alegerile prezidentiale sa fie numit un prim-ministru politic, ceea ce el nu este.

Deci ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unix31 spune:

Buna fetelor..sunt relativ noua pe aici si abia azi am descoperit ca pot fii actva pe forum.
As vota cu oricine numai Basescu nu...oricum lupta e acerba..prima data nu am votat,acum o sa merg numai ca sa nu ii dau votul
...insa cu tot optimismul meu nu vad sa mearga tara asta catre bine in urmatorii 80-90 de ani...tre sa isi faca toti avere..au nepoti etc.,pana acum nu am observat sa faca vre-unul ceva pt tara...mda...noroc ca au inventat americanii criza...
Oricum...hai cu Base..ca si asa nu ne intereseaza unde dracu se duce tara...putem sa ii punem si pe unguri la putere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Eu il aleg pe Basescu

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Gata, eu m-am lamurit.
Au jucat baietii la mai multe miini, chiar daca EI stiau clar ca filmuletul e trucat si se va demonta foarte usor:

- a distras atentia de la stenograme. Nu vb nimeni de ele;
- i-a facut pe cei care inca erau in dubiu sa nu mai voteze cu Base, iar cei care erau anti-Base acum sint si mai inversunati;
- i-au prezentat lui filmuletul stiind clar ca vor obtine o reactie din partea lui Base, orice fel de reactie. Din pacate a fost una nefericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

si eu aleg tot Basescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Editorialul lui M. Cartarescu a propos Basescu, Geoana, PNL, etc.

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/877604/SENATUL-EVZ-Mai-grav-decat-o-crima-o-greseala/

A bon entendeur, salut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Apropo de coalitia Grivco: va rog sa gasiti asemanari si deosebiri dintre cele 2 filmulete de mai jos:





Al doilea filmulet:

http://www.videonews.ro/action/viewvideo/30786/Basescu-recunoaste-ca-a-fost-la-Grivco/





Alina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu pe basescu il aleg.
tot acest scandal mediatic mi-a demonstrat ca geoana nu si-a schimbat eticheta pusa de iliescu.
daca era un om politic adevarat, iesea in fata cu idei. dar el sta in spate. am impresia ca el e doar o marioneta.

Mergi la inceput