Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Inteleg ca filmuletul ar fi fost facut in campania din 2004 pt alegerile locale, in Giurgiu parca. Ce cauta Dinu Patriciu acolo?
Bai, nene...barem aici pe forum, printre viitorii votanti ai lui Geoana macar mai gasesc opinii de bun simt, respectabile! Dar s-a ajuns la niste ordinarii si minciuni fara seaman, penibile si de prost gust.

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Deci voi... mame... aveti justificare si pentru un pumn dat unui copil???

Nu pot sa cred. Sunt socata si dezgustata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

?Oare Basescu va fi transformat si in bataus de copii???Ce s-a intamplat dupa acel moment?Sotul meu spune ca el crede ca l-a ciupit de mana.



Sa inteleg ca daca un copil il ciupeste pe sotul tau de mana el ii arde una in figura?

Si nu, Basescu nu este facut acum bataus... circulau de mult povesti despre violenta sa, atat fata de sotie cat si de colaboratori. Dar pana acum nu au aparut filmari, atata tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Nu, ca mama nu accept din partea nimanui sa dea pumn unui copil, niciunui copil si pt niciun motiv.
Dar come ooonn! Un asemenea gest facut in 2004, in CAMPANIE, la un MITING, FILMAT, apare fix, taman, exact acum inainte de turul 2 din 2009?? Intre timp Basescu mai trecuse prin niste alegeri...prin demiterea de catre Parlament si referendum...prin atatea si atatea atacuri din partea adversarilor! Unde a zacut domnule pana acum aceasta caseta??? Ca doar, daca era pusa in circulatie acum cateva luni, cu scopul de a-l face praf, poate ca nu-l mai vota nimeni, nici nu mai candida, nu?
Dar acu vine Patriciu la tv, povesteste cu mana pe inima faza asta si PAAAC, a doau zi apare filmul!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Eliza, nu cred ca vreuna din mamele de aici gaseste justificare pentru un astfel de gest.

Atata doar, mie personal, ceva imi suna extrem de fals in toata povestea asta...
Pana si filmuletul ala, de 10-20 de secunde, imi pare putin tras de par. Ma rog, exista si posibilitatea sa mi se para atat de incredibil, incat sa cred ca e trucaj .

Ce mi se pare, in schimb, deplorabil este reactia domnului Basescu: "poate acel copil m-a injurat, poate a spus ceva..."

For the record: Basescu/Geoana, imi este absolut egal. Imi este absolut la fel de greu sa pun stampila intr-un patratel sau in celalat

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

am inteles ca vor apare si niste casetute cu dl goana.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Nu, ca mama nu accept din partea nimanui sa dea pumn unui copil, niciunui copil si pt niciun motiv.
Dar come ooonn! Un asemenea gest facut in 2004, in CAMPANIE, la un MITING, FILMAT, apare fix, taman, exact acum inainte de turul 2 din 2009?? Intre timp Basescu mai trecuse prin niste alegeri...prin demiterea de catre Parlament si referendum...prin atatea si atatea atacuri din partea adversarilor! Unde a zacut domnule pana acum aceasta caseta??? Ca doar, daca era pusa in circulatie acum cateva luni, cu scopul de a-l face praf, poate ca nu-l mai vota nimeni, nici nu mai candida, nu?
Dar acu vine Patriciu la tv, povesteste cu mana pe inima faza asta si PAAAC, a doau zi apare filmul!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!



Pentru tine e mai important CAND a aparut filmul, nu continutul lui???

Jesus, banuiam eu ca gestul lui Basescu va fi oricum explicat si scuzat, dar NU din partea unor mame!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

am inteles ca vor apare si niste casetute cu dl goana.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


te rogi cumva ca si Geoana sa pocneasca un copil, eventual mai tare ca Basescu, ca sa poti sa iti pastrezi convingerile?
pe ce lume traim???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Nu cred ca asta este important, unde a stat caseta. E politica, in toata lumea asta se pastreaza dovezi incriminatorii si sunt scoase atunci cand "trebuie". Acu' ziceti si voi ca un anumit.. "e o magarie ca a aparut caseta tocmai acum" . Deci marea magarie nu este ca a lovit un copil, si asta demonstreaza ce fel de om este, ce fel de principii are... si "domnul" prsedinte mai si spune "m'o fi injurat". Deci nici macar nu a balbait niste scuze, ceva...

Sa ne amintim si de episodul "tiganca imputita"?

eu ies din discutie pt ca mi se pare de'a dreptul hipnotizant cum puteti sa gasiti scuze unui golan de teapa astuia. Votati, votati, in definitiv romanii au ce merita, nu'i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

am inteles ca vor apare si niste casetute cu dl goana.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


f bine, sa apara, sa se lamureasca oamenii pe cine au adus in fata, ca oamenii de rand i'au adus acolo.

Cat despre gandirea... "decat Geoana mai bine la loc Basescu" (numai asa, ca nu imi place mie ca x este in PSD), cum sa mergem mai departe? cum sa facem pasi inainte? Nu vom facem niciodata pana nu se schimba MENTALITATEA.

Vorba Elizei, in ce lume traim?!!

Mergi la inceput