Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Geoana.

Pentru ca instabilitatea politica trebuie sa se sfarseasca. Si pentru ca Basescu si guvernul lui au blocat economia cu masuri absolut nejustificate in conditiile crizei economice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Geoana.

Pentru ca instabilitatea politica trebuie sa se sfarseasca. Si pentru ca Basescu si guvernul lui au blocat economia cu masuri absolut nejustificate in conditiile crizei economice.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)




Exact asta e si rationamentul meu.
Un presedinte de tara trebuie sa fie diplomat in relatiile cu ceilalti oameni politici si nu numai...Pe cand Basescu, a dovedit doar grobianism. Ne-a bulversat tara dpdv politic, iar credibilitatea noastra este subminata de tacticile lui de "lupta".
Geoana este un pacalici, dar cel putin nu ne va mai implica in certuri fara sfarsit, total neproductive.

allinta

http://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

din pacate o sa-l votez pe Geoana speram la un turul 2 Antonescu, Geoana, dar n-a fost sa fie
............................................. mami de Ilinca(26. apr.04), Teodora (26 aug. 07) , Otilia (9 oct. 09 )am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Nu mai votez in turul 2. Mi-e foarte greu sa ma decid daca vreau sa ma fure Udrea sau Vanghelie si mi-e si mai greu sa ma decid daca ma reprezinta Nastase sau Pogea.
Mi-a revenit scarba aia pe care o tot am de vreo 10 ani incoace.


Sorana si Monica (7 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorana

Nu mai votez in turul 2. Mi-e foarte greu sa ma decid daca vreau sa ma fure Udrea sau Vanghelie si mi-e si mai greu sa ma decid daca ma reprezinta Nastase sau Pogea.
Mi-a revenit scarba aia pe care o tot am de vreo 10 ani incoace.


Sorana si Monica (7 ani)




Cu scarba si statul pe margine nu ni se va imbunatati nivelul de trai.
Oricate alegeri gresite am face, nimic nu este zadarnic, fiindca astfel, capatam experienta in a face alegeri de oameni politici dupa criterii sanatoase, nu dupa cat ne place zambetul respectivului.
Eu voi vota si in turul 2. O fac pt mine si familia mea. Nu imi mai permit luxul de a ma ascunde in spatele dezgustului pt a sta linistita acasa sau in oricare alta parte, decat la vot.
Noi, romanii, e cazul sa ne trezim din somnul dulce-amagitor ca lucrurile se vor imbunatati si fara contributia noastra.
Nimic in viata nu merge bine de la sine. In toate imprejurarile vietii e nevoie de aportul nostru pt a ne merge bine.

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Cu Basescu!!

mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Cu Basescu.Pentru ca nu poti scoate economia din criza dand tuturor fara sa spui de unde ai de dat in plina criza.Geoana doar da ,nu are importanta cui si ce.El da.
Si pentru ca mai bine scandal si dezvaluiri decat liniste adanca si consens national la furat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk

...........Macar nu o mai vad pe Udrea prea des la tv



Nuuuuu...o sa il vezi pe Iliescu, Nastase, Vanghelie.....vai de Romania noastra...in felul asta nu vom scapa NICIODATA de COMUNISM!!!!

Decat sa votam comunistii, mai bine nu mai mergem la vot...macar sa nu ne para rau dupa aia ca le-am dat votul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta
Geoana este un pacalici, dar cel putin nu ne va mai implica in certuri fara sfarsit, total neproductive.

allinta

http://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html





Intr-adevar, nu vor mai fi scandaluri...se va fura in liniste Doamne...imi vine atat de greu sa vad ca inca mai exista oameni care sunt dispusi sa se intoarca la comunism.....Oameni buni....treziti-va!!

P.S. Am votat cu Antonescu in primul tur, am sperat la o schimbare....insa...acum, daca am de ales intre Basescu si Geoana...NU AM CUM SA VOTEZ COMUNISTII....chiar nu inteleg....cei care ati votat in primul tur cu dreapta (in speta, Antonescu)....cum puteti acum sa votati cu stanga?????Eu chiar nu inteleg...Nu are logica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Si un comentariu ,dupa parerea mea,foarte bun care intr-un fel reprezinta si argumentul meu la intrebare ade ce nu l-am votat in primul tur pe Basescu:
http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/ce-ar-trebui-sa-inteleaga-basescu-si-ma-tem-ca-nu-16231.html


Sper sa priceapa si sa nu ma faca sa regret votul.Eu il voi vota,dar nu pentru ca am de ales intre "rele".Il votez pentru ca eu cred ca este singurul capabil sa miste lucrurile,sper,intr-o directie potrivita pentru Ro.Geoana este manipulabil si nu a facut deloc bine aseara cand s-a inconjurat de vajnicii aparatori ai democratiei,figuri sinistre care isi au locul in alta parte.

Mergi la inceput