Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877298/Baronii-PSD-despre-Johannis-in-patru-luni-il-terminam


In discutiile de luni seara, baronii PSD Marian Vanghelie si Radu Mazare au reluat o discutie mai veche, purtata la varful PSD, despre mandatul lui Johannis, unul scurt, de sacrificiu: “Il lasam pana face restructurarea bugetarilor. In patru luni Il terminam”. Liderii PSD sunt convinsi ca “neamtul” va fi un “tampon” pentru “vremurile grele” ce vor veni.

“Masurile dure impuse de FMI, dar mai ales concedierea a 200.000 de bugetari se vor sparge în capul primarului de la Sibiu si in cateva luni va deveni extrem de nepopular”, a explicat unul dintre liderii PSD. Zvonul ca mandatul lui Johannis ar putea fi scurtat a ajuns si la liberali, unii dintre lideri sfatuindu-l pe Antonescu sa nu închida de tot usa PDL. “Daca nu ne intelegem cu PSD, e posibil ca peste doua- trei luni sa discutam mentinerea lui Johannis cu PDL”, sintetiza un lider PNL solutia.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Liberalul, reprezentantul romanilor cu facultate.

Cu facultatea de la Spiru Haret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Da sint si yo curios citi isi schimba optiunea in ultimele zile inaintea votului...in baza a uite ce spun membrii pnl si uite ce spun membrii pdsr si etc. Cred ca rezultatul e 0..e doar timpul pierdut al membrilor de partid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui virgi

electoratul lui Basescu, care din ce-am observat, reprezinta categoria intelectuala si activa

"activa" da, "intelectuala" nu neaparat

Structura votului ptr turul 1:

Basescu, ales de cei mai multi români care au doar liceul
Pensionarii, votantii lui Geoana
Liberalul, reprezentantul romanilor cu facultate.[/i]
Conf. sondaj CURS http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877112/Basescu-si-Geoana-se-bat-pe-acelasi-electorat--GRAFIC

si

Basescu. Oras. Transilvania. Sub 50 de ani. Studii medii.
Geoana. Sat. Muntenia, Moldova. Peste 50 de ani. Cel mult zece clase.
Antonescu. Bucuresti. Studii superioare.
Conf. sondaj Insomar http://www.riscograma.ro/1236/cele-trei-romanii-structura-votului-pe-studii-varsta-regiuni/





Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Dupa mine, liberalii isi asuma cu graba pe cei cu facultate. Nu e chiar asa. Eu sunt un exemplu. Sunt adepta principiilor liberale insa in nici un caz nu al acestei gasti care se numente PNL. Asta e opinia mea. Principii liberale are si PDL-ul iar oamenii din acel partid se bucura de increderea mea. Tu vrei sa sa generalizezi spunand ca electoratul lui Basescu sunt doar niste oameni cu scoala profesionala facuta la seral. Mai usor cu generalizarile. Senzatia mea este ca si Xeno si Guestus si viviana sunt intelectuali cu facultati facute la zi si la stat.

Fac un apel intelectualilor de pe DC: iesiti la lumina - altfel sunteti trecuti din oficiu in gasca lui Fenechiu.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Alina,corect!Ai punctat foarte bine!Marea majoritate a firmelor nu platesc impozite corecte la stat!Angajatii au salariu mic pe cartea de munca si triplu net.


uite -i aici cum nu platesc impozite pe aia care sint pusi sa respecte legea...ce vrei mai mult de atit ?
si apoi era rascoala cind basescu dadea cu ei de pamint si ii facea in toate felurile.

"Camera de Conturi Tulcea a descoperit ca magistratii refuza sa plateasca impozitele pentru sporurile salariale pe care le-au obtinut prin intermediul instantelor. Sefii instantelor si parchetelor sustin ca instatele le-au atribuit "drepturi civile" si nu sporuri salariale, scrie Romania libera.

In ultimii patru ani, magistratii din acest judet au obtinut hotarari judecatoresti privind plata unor sporuri salariale care insumeaza 50 la suta din salariile pe care le au. Fiecare din cei aproximativ 100 de magistrati si angajati administrativi a castigat in instanta circa un miliard de lei vechi."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Hmmm, vreti sa vedeti niste poze de la mitingurile lui Basescu? Sa vedeti acolo intelectuali


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui virgi

electoratul lui Basescu, care din ce-am observat, reprezinta categoria intelectuala si activa

"activa" da, "intelectuala" nu neaparat

Structura votului ptr turul 1:

Basescu, ales de cei mai multi români care au doar liceul
Pensionarii, votantii lui Geoana
Liberalul, reprezentantul romanilor cu facultate.[/i]
Conf. sondaj CURS http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877112/Basescu-si-Geoana-se-bat-pe-acelasi-electorat--GRAFIC

si

Basescu. Oras. Transilvania. Sub 50 de ani. Studii medii.
Geoana. Sat. Muntenia, Moldova. Peste 50 de ani. Cel mult zece clase.
Antonescu. Bucuresti. Studii superioare.
Conf. sondaj Insomar http://www.riscograma.ro/1236/cele-trei-romanii-structura-votului-pe-studii-varsta-regiuni/





Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Dupa mine, liberalii isi asuma cu graba pe cei cu facultate. Nu e chiar asa. Eu sunt un exemplu. Sunt adepta principiilor liberale insa in nici un caz nu al acestei gasti care se numente PNL. Asta e opinia mea. Principii liberale are si PDL-ul iar oamenii din acel partid se bucura de increderea mea. Tu vrei sa sa generalizezi spunand ca electoratul lui Basescu sunt doar niste oameni cu scoala profesionala facuta la seral. Mai usor cu generalizarile. Senzatia mea este ca si Xeno si Guestus si viviana sunt intelectuali cu facultati facute la zi si la stat.

Fac un apel intelectualilor de pe DC: iesiti la lumina - altfel sunteti trecuti din oficiu in gasca lui Fenechiu.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |



Facem un panou de onoare cu diplome?




Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Dupa mine, liberalii isi asuma cu graba pe cei cu facultate.

Liberalii nu-si asuma nimic, eu v-am dat, cu copy-paste :)), concluziile a doua dintre agentiile de sondare care au facut exit-poll, Insomar si CURS. Adica proportia reala, nu cea inventata, nu cea dorita. Puteti deschide link-urile.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Guestus, vezi ca ai uitat sa prezinti dovada plagiatului meu, aia in numele careia ma hartuiesti de-atita vreme.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui virgi

electoratul lui Basescu, care din ce-am observat, reprezinta categoria intelectuala si activa

"activa" da, "intelectuala" nu neaparat

Structura votului ptr turul 1:

Basescu, ales de cei mai multi români care au doar liceul
Pensionarii, votantii lui Geoana
Liberalul, reprezentantul romanilor cu facultate.[/i]
Conf. sondaj CURS http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877112/Basescu-si-Geoana-se-bat-pe-acelasi-electorat--GRAFIC

si

Basescu. Oras. Transilvania. Sub 50 de ani. Studii medii.
Geoana. Sat. Muntenia, Moldova. Peste 50 de ani. Cel mult zece clase.
Antonescu. Bucuresti. Studii superioare.
Conf. sondaj Insomar http://www.riscograma.ro/1236/cele-trei-romanii-structura-votului-pe-studii-varsta-regiuni/





Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Dupa mine, liberalii isi asuma cu graba pe cei cu facultate. Nu e chiar asa. Eu sunt un exemplu. Sunt adepta principiilor liberale insa in nici un caz nu al acestei gasti care se numente PNL. Asta e opinia mea. Principii liberale are si PDL-ul iar oamenii din acel partid se bucura de increderea mea. Tu vrei sa sa generalizezi spunand ca electoratul lui Basescu sunt doar niste oameni cu scoala profesionala facuta la seral. Mai usor cu generalizarile. Senzatia mea este ca si Xeno si Guestus si viviana sunt intelectuali cu facultati facute la zi si la stat.

Fac un apel intelectualilor de pe DC: iesiti la lumina - altfel sunteti trecuti din oficiu in gasca lui Fenechiu.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |



Facem un panou de onoare cu diplome?




Pene colorate... cate putin din toate!


Treceti-ma si pe mine la catastif cu studii post universitare la stat (si la zi) daca tot suntem la capitolul "nivelul de studii ale electoratului pro-basescian"

Mergi la inceput