Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Patriciu va trebui sa returneze statului roman 600.000.000 milioane de dolari pana in 2011,oare ii va mai da daca ies "baietii" lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Si vom avea si linistea pe care o doreau Iliescu si poporul roman dupa revolutie. Am senzatie de "deja vu". Manipulare cu mijloace moderne. Sper totusi din toata inima sa castige Base alegerile, nu o sa aiba sprijin parlamentar probabil dar le mai9 pune bete in roate la hotii astia noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Eu nu pricep de va agitati atita cind cu ambii va fi la fel de rau. Ce mi-e Scaraotchi ce mi-e tac-su!
Uite ce zice aici strainezia: presedintele are puteri limitate. Si pe deasupra oricum econimia va intra la apa cu 8% anul viitor. personal daca as vota l-as vota pe geoana, nu pt ca mi-e drag (bleah!) dar ca sa invete musiu base ca nu e nimeni inradacinat in jiltul de la cotroceni. in plus am citit in Financial Times azi ca Antonescu il sprijina pe geoana numai daca promite ca-l aduce PM pe neamtul de la Sibiu, fata de care am toata simpatia. Atunci de ce sa nu-l vreau pe Geoana?

http://www.nytimes.com/aponline/2009/11/23/world/AP-EU-Romania-Presidential-Elections.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Iata cine se afla in spatele Aliantei PSD-PC-PNL-UDMR,cu Geoana pe post de banner si cu Crin Antonescu(GRANTAT VANGHELIE!),iata cine-i mana pe ei intr-o lupta cot la cot:
http://www.revista22.ro/via355a-grea-a-oligarhilor-7093.html

P.S.Costurile acestei lupte in care nu suntem si nu vom fi luati in calcul, noi astia prostii cu stampila,le vom suporta noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Categoric Base.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk

Rufus,Antonescu nu mai e,a iesit din cursa.Nu pricep de ce atata inversunare impotriva lui.In primul tur,am inteles,dar acum...care e problema? din cauza lui si a pnl-ului nu castiga Basescu? Daca era tare si mare o facea din primul tur,sau castiga in turul 2 si fara ajutorul liberalilor



Pai cica si el e in competitie:vrea la mitinguri,vrea pe afise,vrea sa-si continue lupta,revolutia bunului simt care se transforma in altceva chiar sub ochii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05
Am vrut sa spun ca pana atunci vor avea grija PNLul si PSDul sa fure si ce mai e de furat: Posta Romana, CECul, Minele de sare, ROMGAZul si TRANSGAZul.
Scuze pentru greseala de editare

N-a fost greseala. Ai zis bine, PSD-ul si PSD-ul. Patriciul Social-Democrat si Partidul Social-Democrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Eu sunt socata de situatia actuala. Nu-mi vine sa cred ca suntem la un pas sa readucem in fruntea tarii un reprezentant al partidului social. Eu eram sigura ca la finalul mandatului, acest partid social sa dipsara din scena politica, si acum vorbim deja de o majoritate sustinatoare a PSD-ului.
Daca Geoana ( Iliescu), va ajunge in fruntea tarii acum, avem sanse sa-i vedem cel putin 10 ani de acum incolo, pana cand vom reusi sa-i inlocuim cu un altul care o va lua de la "0", insa pentru mine va fi prea tarziu, cand vom scapa iarasi de ei voi fi deja la pensie.
"Social" - sustinatori ai paturei sarace, incurajatori ai nemuncii, ai celor care stau cu mana intinsa sa le dea. Oare asta este romania de astazi????, atat de jos am ajuns???? Nu pot sa cred asta, eu stiu ca romania are si oameni capabili, care vor sa munceasca cinstit.
Eu perosnal daca vor ajunge comunistii la putere, daca-i voi vedea iarasi pe Iliescu si Nastase conducand romania, voi incerca sa-mi caut o tara ca sa ma adopte, si-mi voi incheia toate socotelile cu romania, si probabil voi spune ca sunt din bulgaria, ca statutul de roman imi va aduce dispret. Acum cateva luni ne faceam planuri sa ne intoarcem in tara. Am plecat pe vremea lui Nastase cand ne era imposibil sa mai traim acolo, si ar fi o ironie sa ne reaintoarcem tot cu Nastase si Iliescu.
Inca mai sper, bazandu-ma pe electoratul lui Basescu, care din ce-am observat, reprezinta categoria intelectuala si activa ca vom reusi sa NU readucem comunistii la putere. Pe Iliescu, am senzatia ca daca-l duci la detectorul de minciuni, va trece testul, pentru ca el este convins ca facut bine, el nu mai poate fi schimbat, e un comunist convins, asta-i ideologia lui, iar cei din jurul lui l-au copiat. Astazi, am deschis un ziar si era pe prima pagina, nu mi-a venit sa cred.
Sunt de acord, cu cei care-l urasc pe Basescu, poate au si motive, insa cine e vinovat ca n-am avut sansa sa scoatem un om, pe care sa-l votam si de care sa fim mandri??
Eu sper ca toata lumea sa gandesca de 2 ori inainte de a merge la vot, nu e de gluma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eu am zis ca Oprescu este cel mai bun dintre toti... Dar, saracu', a strans mai putin de 10% din voturi. Ramane in continuare la primaria capitalei. Sper sa si faca ceva in calitate de primar general.

Degeaba ne tocim noi nervii certandu-ne pe net. Ei isi fac jocurile, veseli de reusita, iar noi speram sa iesim din criza asta politico-economica. De aici i s-a si "tras" lu' Basescu... Este atat de preocupat de razboaie personale, ca nu mai vede dezastrul din tara pe care cu mandrie si demnitate o conduce.

Nici eu nu sunt incantata de Geoana, dar de ceea ce a demonstrat base ca e capabil sa faca, mi-e groaza... Si sa continue in stilul asta in urmatorii ani...
Vorba unui politician : alte tari incep sa iasa din criza, noi ne afundam din ce in ce...


Edit later : si daca nu base este factorul destabilizator, atunci cine ?! Precis toti politicienii neadepti ai planurilor lui marete de putere... Toti e nebuni, numa' el e sanatos...

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

oare de ce nimeni nu sta sa se gandeasca si sa faca o comparatie a mandatului lui Basescu cu celelalte mandate?
ce ne-au oferit ultimii 5 ani , in afara de scandaluri, intrigi si o viata din ce in ce mai grea?
comunisti sau necomunisti, pe vremea psd din ultimele mandate nu am fost atat de infometati, nu am fost atat de batjocoriti, nu traiai cu securea deasupra capului.cand ai copii de crescut, cand ai rate de platit, cand te uiti in vitrine si iti dai seama ca nu poti cumpara mai nimic, cand sute de mii de oameni stau cu frica ca vor ramane fara servici, mai poti face alegerea intre comunism si capitalism?
isi permit sa spuna ca " Nu ne-am propus s#259; scoatem #355;ara din criz#259;", pai cum sa imi dau votul unui asemenea om?
ar inseamna ca imi semnez singura sentinta. Nu fac parte din nici un partid, nu tin partea nimanui, dar totusi nu imi pot permite sa fac o astfel de greseala.

stoian


De aceea s-au inmultit supermarket-urile, si cozile au ramas la fel de lungi, ca traim mai prost, nu-i asa?
Ieri fiind in trafic, si uitandu-ma la afisele alea electorale, cu "traiti bine?", vazand numai masini de peste 6-10 mii de euro, ma gandeam uite ce de "saracie" se plimba prin oras!
Eu si familia mea am trait mult mai bine in ultimii 5 ani, pentru ca am lucrat zi de zi, si nu am asteptat pomana din partea statului!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput