Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Citat:
citat din mesajul lui b.nica


Ma intreb cu ce te va ajuta votul tau negativ in cei 5 ani care urmeaza?
Este frustant pt. jalea care urmeaza sa nu ai pe cine arata cu degetul!


Pai asta vad ca voi nu intelegeti.
Si anume ca noua (simpatizantilor PNL) ni se pare ca urmeaza o jale mult mai mare daca ramane Basescu.
Si nu vreau sa am pe constiinta ca validez inca 5 ani cum au fost precedentii.
)


Jalea care urmeaza nu se datoreaza actualului Presedinte.

Dar pt. ca te declari simpatizant PNL,poti sa-mi spui si mie cine a guvernat 4 din cei 5 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Citat:
citat din mesajul lui b.nica


Ma intreb cu ce te va ajuta votul tau negativ in cei 5 ani care urmeaza?
Este frustant pt. jalea care urmeaza sa nu ai pe cine arata cu degetul!


Pai asta vad ca voi nu intelegeti.
Si anume ca noua (simpatizantilor PNL) ni se pare ca urmeaza o jale mult mai mare daca ramane Basescu.
Si nu vreau sa am pe constiinta ca validez inca 5 ani cum au fost precedentii.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)



Exact

L-am votat pe Basescu de vreo 4 ori in 2004 si m-a dezamagit. Nu ma astept ca in urmatorii ani sa se schimbe. Si atunci votez contra lui Basescu.

Simplu, nu?

Daca avea de gind sa pastreze votul meu trebuia ca eu sa o duc mai bine acuma, sau cel putin sa sper ca o sa o duc mai bine peste 2 ani. Nu am ramas nici macar cu iluzia...


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Citat:
citat din mesajul lui b.nica


Ma intreb cu ce te va ajuta votul tau negativ in cei 5 ani care urmeaza?
Este frustant pt. jalea care urmeaza sa nu ai pe cine arata cu degetul!


Pai asta vad ca voi nu intelegeti.
Si anume ca noua (simpatizantilor PNL) ni se pare ca urmeaza o jale mult mai mare daca ramane Basescu.
Si nu vreau sa am pe constiinta ca validez inca 5 ani cum au fost precedentii.
)


Jalea care urmeaza nu se datoreaza actualului Presedinte.

Dar pt. ca te declari simpatizant PNL,poti sa-mi spui si mie cine a guvernat 4 din cei 5 ani?



Bnica aia erau alti liberali, nu cei ai lui Crin, alta bisericuta...

Dar stati sa-l vedeti ca Tov cu Sapca ce elan a prins iar:

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6554374-ion-iliescu-salutat-decizia-liberalilor-sprijini-geoana-trebuie-scapam-tara-traian-basescu-raul-cel-mare.htm

"Am salutat decizia liberalilor de a-l sprijini pe Mircea Geoana", a declarat presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, inainte de sedinta liderilor social-democrati de marti dupa-amiaza. "Trebuie sa scapam tara de raul cel mare, Traian Basescu", a spus Iliescu.

Cand ne vrea Ilici binele ...

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Hai ca pe Tv acum s-a zis ca in turul doi al campaniei, la mitinguri prin tara va fi si Crin langa Geoana, sa-l sustina!
V-am zis de ieri, de altfel!
Ei , incolonati votati un crin si trei trandafiri!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

asta cu crin la mitinguri e f tare, e cea mai tare, mai jos de atat nici ca se putea

in cazul in care sunt printre voi penelisti convinsi, va rog sa faceti o descriere a acestui tablou aducand argumente liberale, of course !
de-a dreptul grotesc, sincer imi pare rau pentru cei care sunt liberali pur sange ca trebuie ca cineva sa isi bata joc de ei in asa hal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Categoric ... anti-Basescu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AYSHA 2

asta cu crin la mitinguri e f tare, e cea mai tare, mai jos de atat nici ca se putea

in cazul in care sunt printre voi penelisti convinsi, va rog sa faceti o descriere a acestui tablou aducand argumente liberale, of course !
de-a dreptul grotesc, sincer imi pare rau pentru cei care sunt liberali pur sange ca trebuie ca cineva sa isi bata joc de ei in asa hal


presupun ca liberalii pur-sange (imi place sintagma asta) se simt exact asa cum s-au simtit atatea luni de zile simpatizantii pd-l traind guvernarea pd-l + psd

hai ca nu a trecut chiar atat de multa vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

A-l vota pe Geoana nu inseamna un vot negativ la Basescu.Nu va mai amagiti cu asta.A-l vota pe Geoana inseamna reintoarcerea lui Nastase et comp.



Nu cred ca PDL care sint pusi in toate functiile acuma (vezi scandaluri cu demiteri ilegale pe considerente politice) sint mai buni ca PSD. Sint absolut la fel de rai, 1-1

Nu se intoarce Nastase & comp. Oricum nu va guverna PSD singur - nu are sustinere parlamentara (nici PDL nu poate singur cu 30% in parlament). Si daca va fi Johannis e o speranta. Daca ramine Basescu cu PDL izolat, ce speranta e?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Geoana

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordul spune:

O sa-i vedem pe PNL-isi la urmatoarele alegeri parlamentare...cam ce se va alege de ei! Deci avem acum gasca perfecta!
Pacat, Crin Antonescu facuse o figura frumoasa la alegerile astea si pe viitor avea sanse la presedentie...asta e!

Iar daca tot il votam pe Klaus...eu zic sa apara omul asta sa spuna clar cine e, ce planuri are, etc...ca prea e perfect omul asta!

Iar daca Basescu se gandeste cumva la un compromis si il numeste pe Klaus prim ministru pana in alegeri...cu cine va mai vota electoratul liberal?

Mergi la inceput