Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici18

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Heiii, ce faceti mamici de pui?
Jo, sa stii ca si noi am avut probleme cu Dennis pe drum , deoarece nu mai vroia sa stea in carseat, cand am mers l-am mai scos de acolo, dar m-am riscat, deoarece aici e foarte grav daca nu tii copilul in car seat.
Azi noapte s-a trezit continuuuuu, cred ca din juma in juma de ora
Habar n-am ce a avut, dar stiu ca eu sunt terminata.Si cand ma gandesc ca luna viitoare incep munca...daca o tine tot asa noptile nu e de bine
Ieri i-am dat pt prima data carne de vita, binenteles amestecata cu legume...i-a placut
De cand i-am facut program a inceput sa manance mai bine, sper sa mergem inspre mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

BunaFetelor,am si eu ointrebare,voi cum ati facut branzica de vacipentru bebeii vostri?pentru ca ieri a mancat si Ana-Maria pentruprima oara,i-am luat calciu lactic si i-am pus la o cana 2 pastilute si mi-a iesit cam faramicioasa,oare e mult?eu vroiam mai moale .Va intreb ca voi ati papat deja asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Salutare,salutare si La multi any mamici si pitici,ce mai faceti?ce-ati mai facut cu ce va mai laudati?cum ati petrecut de sarbatori,a venit mosul la voi...of cate intrebari...va era dor de noi ca-ci noua de voi da abia asteptam sa ajungem acasa,a fost frumos in concediu pacat ca nu a prea tinut vremea cu noi a plouata mai tot timpul,ma bag putin la recuperat si admirat poze,ca am vazut ceva noutati,apoi revin poate bag si eu cateva poze.

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Bine ai revenit Valy! Si noua ne-a fost dor de tine si de Luca.

Mirela, eu stiu ca la un litru de lapte pui opt pastile de calciu lactic. Ti-a iesit sfaramicioasa pentru ca probabil laptele nu a fost prea gras.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

am pus cateva poze,,in concediu,,daca doriti sa ne vedeti

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

La multi ani!!!Valy, ne-a fost dor de vooi
Am vazut pozele se vede ca v-a prins bine acest concediu, ce mama tanara ai!!
Cum a fost zborul pt Luca? Ma gandesc ca si noi vrem sa mergem in Ro anul acesta si avem de zburat vreo 12 ore...mi-e groaza.
Revin mai tarziu, acum merg sa-i dau cerealele lui Dennis
Am adaugat poze http://picasaweb.google.ro/mihaelamold/Dennis10?authkey=Gv1sRgCMHek--7gvT_ugE#
Iar aici sunt poze de la cabana http://picasaweb.google.ro/mihaelamold/Revelion2009?authkey=Gv1sRgCJilyoWXmKLHhwE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Valy bine ai venit,am vazut pozele tarefrumos a fost la voi acolo,Mikaela am vazut si pozele voastre foartefrumoasema bucur ca v-ati distrat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Mirela, eu am facut branza de 3 ori, dar nu mi-a placut, asa ca, acum ii cumpar ricota si eu zic ca e k.
Daca te uiti in paginile trecute fetele mi-au zis cum se face branzica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Mirela uite ca am gasit :"Jo:poti face branzica din lapte normal pasteorizat cu pastile de calciu lactic, la un litru de lapte opt pastile.
Si de la Valy:"reteta e aceeasi pe care a dato si Jo numai ca eu ii faceam din 125 lapte(recomadat e cel praf)eu ii dadeam din comert si o pastila de calciu,iese cam o lingura branzica,e cam incacioasa(asa mi se pare mie) asa ca o amestecam cu alceva"
Eu am cumparat lapte organic si am facut fara pastile ca deh, n-am gasit dar nu mi-a placut gustul asa ca am renuntat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mikaela vazut poze Denis ff frumoase si voi ff frumosi imi plac mult pozele la cabana,zapada,frumos ce mai,am vazut intr-o poza aici ceva frumos a primit si Luca unul asemanator are in fata un cap de pui dar nui place neam,nici sa-l vada dar sa mai stea si pe el am incercat cu frumosul,usor dar nu am reusit asa ca i l-am lasat lu mamaie...

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput