interioare ANL

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Buna,
Eu locuiesc la bloc ANL, cu o camera. Bucataria este lunga si ingusta, camera f. mare, baie normala,cu cada mare, hol patrat marisor. Dimensiunile sunt variabile in functie de proiect, la 2 camere bucataria e la fel.Scara de bloc e f. larga, cu gresie pe jos. Cand era blocul in lucru, am fost intr-o sambata dimineata, am vorbit cu paznicul si ne-a lasat sa intram sa vedem (o bere:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

pentru rapsody.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

in orasul meu ap anl erau asa
mari spatioase un hol mare la intrare de unde intrai in toate camerele (baie bucatarie dormitor sufragerie) balcon mareee pe lungimea bucatariei si sufrageriei de unde aveai acces in cele doua

dar sa incep
aveau prioritate cei ce lucrau in primarie amicii mei lucrau
faianta la bucatarie a cazut la 4 lunni
termopanele nu erau termopane la balcon erau doar rame pvc si un singur rand de geam la camere din lemn
si au pus centrala proprie centrala de bloc era la subsol si era la fiecare ploaie inundat sa zicem ca era o piscina
capcaunul are dreptate nu ai de ce sa te superi e facut de mantuiala totul spatiul verde din contract era transeu de lupta
vecinul meu era paznic pe santier nu ti spun ce a inflorit din vanzarea de fier beton
esti sigura ca asta iti doresti ??? a am uitat trebuiesc izolate dupa ce te muti ca de nu te umplii de mucegai
si nu sunt rea deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

M-a deranjat stilul ironic si acid.Putea sa-mi spuna acelasi lucru si altfel.Tonul face muzica!Nu sa ma ia la misto! ( scuza-mi lbj)
Acum hai sa radem si sa-i luam la misto pe cei care intreaba ceva cu toata seriozitatea .E problema mea daca vreau sa stau acolo sau nu.Intrebarea mea a fost alta.N-am intrebat daca e bine sau nu sa stau acolo.Am intrebat doar lucruri legate de planul unui apart,atat.
Si nu sunt rea,ci doar putin dezamagita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

cumnatii mei stau intr-un ap ANL de 4 ani si ap arata f bine. Fara nimic picat sau cu igrasie.

Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Deci se poate..Ma bucur ca mai sunt si oameni care ma incurajeaza...Adevarul e ca fiecare bloc e construit de alti muncitori.Deci ...e logic ca si calitatea sa fie diferita de la un bloc la altul.Adica...nu e corect,totusi,sa generalizam!Unele sunt facute bine,altele mai putin,altele deloc.Poate eu o sa am noroc! ( in cazul in care dosarul va fi aprobat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui A.C

Deci se poate..Ma bucur ca mai sunt si oameni care ma incurajeaza...


Adevarul e ca si noi speram la un apt ANL. ...bineinteles nu ca cele din reportaj

Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

A.C uite aici niste poze cu o garsoniera ANL din Buc. Brancusi :

http://www.pixme.org/social/casa-mea-prin-anl/2651

Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Din care vad si din cate imi pot da seama, mi se pare ca bucataria este ca cea din ap cu 2 camere din Dimbovita (ap cumnatilor mei). si parca si baia mi se pare tot asa. Atat ca ei nu au parchet ci o mocheta... si nici usa metalica la intrare.

Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...

Mergi la inceput