FIV la Cluj 30

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

anamy, haide spune-ne cum a fost? cand scoatem agitatele? la tine mai intai sau la georgi?
Bruni draga, cu siguranta sunt ok analizele...asha ca ... succes mai departe
uratica ... tot racita? pune masca pe figura si hai la noi ... Fara masca nu e voie, sa nu imbolnavesti proaspetele gravidutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgetani

Bai gagici cat de concludent este testul de sange din z 10 ? ce spuneti sa fac sau sa astept pana in z 14 ? azi e deabia z 6 si pe miercuri in z10 as face- e bine?


eu nu am rezistat la nici un fiv mai mult de ziua 10 si am bagat un test de singe. Pipi test nu e relevant atit de devreme dar test de singe zic eu ca e concludent. Am emotii pentru tine si sper sa vii cu un beta maaaare
ennni
brunadria nu suntem suparate, doar nitel lenese la scris. Si eu am scuza, n-am fost pe coclauri da am avut program administrativ:gatit, spalat, mincare stiti voi . NU mai e mult pina la punctie, hai ca o sa fie bine, o sa ai producie buna, oute multe si embrioni grasuni. Sa vezi ce pereche de printese faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

cris nu stiu despre ce pregatire a colului e vorba, nu tin minte sa imi fi spus micu despre asta. Eu am facut stimulare cu gonal si cu menopur, cel mai bine am raspuns la gonal (si era si mai ieftin).Pai daca e totuna, alege-le si tu pe cele mai ieftine, faci economie si mai mergi la un shopping, ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Neataaaa la fete frumoase
O cafeluta, un ceai, o cana cu lapte? haideti ca azi e la oferta 2 in 1 : cafea cu lapte ,ceai cu lapte- cum va doreste inimioara
Acum, dupa cafea, astept si vestileee -BUNE MUSAI ca altfel nu mai pupati cafea si toate cele
Bruni cum stam? sa umplut cofragul de oute babane? endometru cat e?hai cu raspunsul ca ma ti in suspans si eu ca o graviduta ce sunt nu am voie sa am emotii prea mari -BAFTA!
Anamy tu iubita ce mai faci?cum a ramas pana la urma -o pereche sau doua de gemeni?[flo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

buna dimineata fetele
brunadrianu am mai facut o a doua IA ,nu a mai fost nevoie caci sambata dimineata cand am fost la eco ,cei 2 foliculi,unul de 20 si celalalt de 16 se sparsesera deja.acum stau cuminte si astept sa treaca cele 14 zile.tu cum mai stai cu injectare?scoatem in curand cofrajele de oua da ,vrem outza mari,grase si frumoase,ne-am inteles?

cris25ai PM.cred ca georgi va fii prima dintre noi,vom scoate agitatele pt ea cat de curand.
in legatura cu inj pt stimulare,eu am raspuns prost la gonal,dar la menopur a fost mai bine,din cate am citit pe net multe fete au raspuns super la puregon,dar fetele de la fiv iti pot spune mai multe.despre pregatirea colului chiar nu am auzit ,dar o fii o chestie noua?intreaba-l pe surcel,bombardeaza-l cu intrebari ca nu se supara.succes!!!
georgetanimie imi ajunge unul,dar daca e sa fie doi sant bineveniti,sincer prea mari sperante nu-mi fac,cred ca tot la FIV ajung.tu cum te mai simti,ceva simptome?stai cumintica in patut sa se prinda bine.

fetelor,dupa IA nu am stat pe masa decat vreo 10 minute(urma sa faca micu punctie)oare a fost de ajuns?am avut un weekend destul de agitat,am avut musafiri,deci cuminte in patut nu am stat deloc,acum incerc zilele astea sa ma linistesc putin,am racit ,ma dor amigdalele de 3 zile groaznic.ma doare si burta si ovarele ma inteapa,daca e de bine sau nu chiar nu stiu.




restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Crisule iubita eu cred ca ar fi bine ca tratamentul pentru stimulare sa il cumperi dupa ce mergi cu analizele hormonale la dr. caci in functie de acelea cred ca se alege medicatia.
Ca idee Dipherelin e pt inhibare deci aici nu ai ce sa alegi iar celelalte 3 contin: Gonal F si Puregon (sunt la fel)- FSH iar Menopur - FSH/LH in proportie de 1/1 deci in functie de cum au iesit analizele cred ca alegi.
Ca fapt divers eu la primul FIV am facut inhibarea cu Dipherelin si stimularea cu Menopur ( la mine menopurul nu a dat roade prea bune cu toate ca dr mi-a spus ca se astepta la mai bine de la el) iar la al doilea FIV am facut inhib cu Dipherelin dar stimularea cu Gonal F si a dat roade mai bune.
Oricum fiecare organism reactioneaza in alt fel chiar si la aceeasi persoana de la un tratament la altul deci tu fa cum iti spune medicul si insista la el cu toate nelamuririle, nu pleca din cabinet nadumirita- BAFTA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Dragele mele despre mine : ma dor sanii un pic, ma doare burta-ovarele dar nu foarte rau ca la inceput si ma cam doare in capul pieptului si parca am tot timpul un nod in gat sau ceva acolo cemi provoaca o senzatie naspa-parca greata sau nu stiu exact daca nu e doar in capul meu nici nu mai stiu ce simt
Inca o dilema am -ziua embriotransferului e z1? o numar si pe ea da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

neata buna si de la mine..
gagici am fost la eco ...mi s au inmultit oole
am 14!!!!la 16h00 stiu cand fac injectia de declansare ..azi oricum mai fac puregon , deci maine sau poimaine...
oole mele sunt intre 13 si 17mm ,am unul de 21 , iar endometrul de 10mm!!
sunt in grafic
dr zice ca totul merge ca pe roate !! iar eu i am spus asa sa mi zica la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

georgicule hai ca esti gravi , de acolo toate simptomele
anamy eu zic sa fi pozitiva ca nu se stie niciodata, il superi pe bebe altfel!!
comportati va ca gravidutele, eu deja ma comport!! in plus imi mangai si burtica care asa ar trebui sa fie in luna 3 a !!
tare bun lapticul multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Bruni nici nu sti ce ma bucur pt vestile buneee , sa dea Domnul asa sa mearga pana la final si sa ne putem tine de cuvant

Mergi la inceput