Proteine

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:

[quote]citat din mesajul lui Delidana


Emeralde, cum de maninci atit de putine proteine? Esti vegetariana? [quote]

nu sunt vegetariana insa trebuie sa fac schimbari in meniul zilnic caci se pare ca nici carbohidrati nu mananc suficient -se pare ca as avea nevoie cam de 250 g.zilnic iar eu abia ajung la 170.

in paranteza fie spus am 64 de kg.la 1.69 constitutie atletica
voi merge sa citesc siteul cu nuci caci carnea prea mult nu imi place /lapte nu beau deloc/unt - nu/oua rar -o cutie de iaurt pe zi /cam 50 g.de branza feta sau o felie de cascaval /un iaurt la doua zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:

Citat:
citat din mesajul lui melany72



La copii nu se aplica aceleasi reguli si e mai bine sa stai linistita deocamdata.Cati ani are copilul tau?

[/quote]

are cinci ani .
Initial eram ingrijorata pentru ea - insa ea trece cu mult peste cele 10 gr.recomandate - la un calcul sumar se apropie de 17 g/pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Multumesc Bedrosmart ca mi-ai confirmat afirmatiile.

Uite eu nu i-am calculat fiemii cam cate proteine mananca, ea merge la gradi pana la ora 16-17 si mananca acolo, dar o intreb in fiecare zi ce a mancat si daca nu a avut carne in meniu sau imi spune ca nu a mancat-o "ca a avut piele", acasa va avea o bucatica de carnita in farfurie.

Pt proteine poti mana si soia, ciuperci, chiar si fasole...proteine vegetale dar sunt si acolo.Dar tine minte ca proteina completa e numai in carne, zer, oua.

Si vorba aia, daca ai nevoie poti suplimenta cu proteina din shake-uri proteice...dar numai daca ai nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


eu neaparat o sa imi cumpar niste shakeuri proteice mai ales ca fac exercitii de 3-4 ori pe saptamana (alergat,antrenamente cu greutati) si desi fac sport de cam 15 ani regulat nu am musculatura binedefinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Din cate am inteles, daca suprimi carbohidratii ai nevoie de mai multe proteine...

http://verze.ro
simtul umorului inca nu a murit
femei cu simtul umorului

Mergi la inceput