Bobocei de sept-oct 2008 (220)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neatza!
dau si eu o maaaaareeee ca am nevoie....mai fetelor dar ce e cu trezirile astea asa dese? vad ca toti mai multi bobocei au program din asta....or fi maselutele de vina? am avut si noi o noapte....nu mai stiu cate treziri si foieli si maraieli dar multe ca deja nu le mai stiu numarul....eu am decis ca mai bine nu ma mai culc deloc si asa am rezolvat problema ca numai dormit nu se cheama asta

cu privire la mersul la vot: am mers intotdeauna si mi-am exprimat parerea pentru ca nu imi place sa las pe altii sa hotarasca pentru mine, iar acum musai ca de voie buna trebuie sa votez pentru ca sunt presedinte de sectie de votare asa ca....votez! si stiu si cu cine votez! dar nu va spun...o sa va spun dupa

laureta sunteti mai bine?
claudina sper sa va iasa bine analizele
diana ia fa tu bine si nu mai baga in seama remarcile unor "destepti/destepte"....fiecare copil are alt ritm...ce ma intereseaza pe mine ca alt copil a facut aia sau aialalta la aceeasi varsta?.....eu nu suport sfaturile astea venite asa....gratis...adica fara sa le cer....si le zic: copilul meu este unic!!!!
ada sanatate multa
babytza, anca, nocom, cristina, oana, klemmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

aaaa....am si eu o rugaminte la voi, as vrea sa fac si eu azi spanac ptr. copil, dati-mi si mie o idee, cum sa-l fac, va rooooog..........sunt praf azi....

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Ada daca vrei sa te inspiri, uite eu as fi vrut sa iau de la babyexpo niste body-uri gen helanca pentru daria si pulovere pe gat pentru amandoi copiii, ca mereu sunt cu gatul gol si cum acum chiar vine iarna, ne-ar cam trebui!

La amandoi le trebuiesc bocanci de zapada, lui matei costum de sky, o caciula mai groasa pt Matei si niste pantaloni matlasati dariei. As cauta si niste bluze cu maneca lunga petru matei la gradi. Dariei i-as cauta alt sac de dormit ca in asta parca sta prea stransa si nu-i place ca nu se poate intoarce, as vrea din ala cu fermoar jos cum ai tu dar nu gasesc neam...

Si evident cadouri pentru Craciun atat pentru ai mei cat si pentru cei 8 verisori pe acre ii are plus fetitele nasilor, plus ceva prieteni apropiati... cam 14 copii!!!!

dar cum spuneam cand am vazut cati bani mai am pe card, am zis pas si oi vedea cum ma descurc, oricum la inceputul lui decembrie o sa fie si Kidex....



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

viitoare sirena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

nocom va asteptam pe la magazinul "nostru" din Berceni, cu hainutze si jucarii.Azi ma duc sa vad daca au corturi.Pe bune chiar au preturi super "simtite".Musette poate confirma.

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Vad ca si voi ati avut nopti albe ufffff....

nausica la noi e apa calda Hai sa faci o baie

Nushulica niciunul ? Nici macar unul mic de tot acolo ?
Acum lasand gluma, mai stiu o mamica in parc, avea piti mic ale ei 1 an si 4 luni si nema dinti soo , mai e timp

Nocom si eu as vrea body pe gat si pulover la fel
Edit :am dat send ca sarise piciul pe mine Dca mergi si gasesti , sa imi spui si mie

ingrijire : de pensat m-am pensat ieri ca am gasit penseta pe care o cautam de o luna
De epilat, ma epilez diseara , asta daca nu adorm cu aparatul in mana. Si trebuie sa scot si aparatul cu ceara sa o fac pe Tina la axila ...ne facem frumoase
Unghii : nu le-am avut in viata mea atat de varza ....vineri am programare, deja ma daduse fata disparuta ...m-a sunat chiar ea ca nu am fost demult

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata...dupa nush cate nopti nedormite,in noaptea asta am dormit beton,s-a culcat la 11 si s-a trezit la 6,30 sa-si bea lapticul..apoi somn pana la 10,30...noah asa mai zic si eu

Ieri am cumparat cadouri ptr Mos(deocamdata doar Alexiei):un ponei si o papusa din aceea bb Anna Gedes fairy....Alexia e inebunita dupa bebelusi si calutzi,sper sa-i placa.Acum urmeaza Andy

Vad ca iar sunt o gramada de bobocei care n-au dormit...imi pare rau ici si multe mamicilor:Andy_g,Kllemi,Dya,Babytza,Cristina

Adamulta sanatate.

Nocom eu mai am cam un sfert din banii de pe card.:(

LAureta,Claudinna va si sper sa fie totul k.

Nusha noi aveam o maselutza si acum sta sa sparga inca una.Chiar ieri am fost in Real si am vazut cortul,daca strigai mai repede ti-l luam.



Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

dyana multumim frumos si astept pozele oricand...eu nu stiu cortul hunilordar e ok si asta



draga mea, ti-am trimis pe PM o poza cu hunii in cort, precum si exemplificare, direct de unde l-am luat, acolo se vede mai bine, oricum. (am mai spus pe aici si nu vrea sa ma repet, de asta ti-am trimis PM)



Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Cand sari de bucurie, atentie ca nimeni sa nu-ti ia pamantul de sub picioare. (Stanislaw Jerzy Lec)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Am uitat sa va spun ca a venit nasu inapoi , ne-am impacat
Ma bucur mult de asta pentru ca ne stim de foarte multi ani si era pacat sa rupem relatiile de tot. SI ramaneam si fara nasi de botez . Si ne vor fi si nasi de cununie , ca asa am vorbit


Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza
nausica la noi e apa calda Hai sa faci o baie


Dai si caldura la punga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Am uitat sa va spun ca a venit nasu inapoi , ne-am impacat
Ma bucur mult de asta pentru ca ne stim de foarte multi ani si era pacat sa rupem relatiile de tot. SI ramaneam si fara nasi de botez . Si ne vor fi si nasi de cununie , ca asa am vorbit


Bravoooo! I knew it! Ti-am spus eu ca timpul le rezolva pe toate.

Mergi la inceput