Fulgusori de nov-dec 2009 (167)-Hai Zuza zuzi!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Nu mai pot! Oare ea cum de mai poate? Ma mir ca nu raguseste....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Nu mai pot! Oare ea cum de mai poate? Ma mir ca nu raguseste....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#


E greu, dar o sa treaca si perioada asta... A adormit intre timp?

Laura


"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jay spune:

Heya fetelor!

Lumi , imi pare rau ca te chinui asa , tot ceea ce pot sa iti urez este sa treaca mai repede perioada asta , sa va linistiti!

Eu am fost astazi la control, mi ll-au facut pe masa(lucru rar aici ) dar trebuia ptr ca am depasit termenul. Asadar m-a ajutat cu degetele sa se desprinda membrana cervixului. A durut, dar suportabil...n-aveam ce face. Deja eram dilatata 1 cm dupa ce a facut asta.

Am sangerat imediat si mi-a atras atentia sa nu ma panichez ptr ca voi sangera de acum inainte. Si este adevaray, dupa 10 ore de la control, inca sangerez. Maron, cu firisoare prin ele. Folosesc insa absorbant din acela zilnic, deci nu curge mult, dar e destul oricum.

Ma doare spatele jos si burta, am contractii din cand in cand, durerea e surda, cateodata ma sageteaza. Mi-au recomandat sa merg pe jos, sa urc scari, sa fac sex, sa beau ceai de zmeur ..toate astea ajuta la dilatare si la aparitia contractiilor.

Daca nu nasc pana vineri,( 20.11) , vineri primesc iar un control intern ca cel de astazi...iar marti ( 23.11) cel tarziu voi merge sa nasc.
Totul pare bine, Isabella se misca, bataile inimii sunt okay , capul e jos, apa e jos ( a zis ca putea sa -mi rupa apa atat de bine era pozitionata dar a preferat sa se rupa singura), Isabella e pozitionata sa iasa. Astept contractiile insa.
Nici macar nu stiu daca le am, probabil ma astept la dureri mari, insuportabile ..si eu deja am contractii. Am dureri dar le suport. Mai astept, sa vedem.

Va dau de stire daca se va intampla ceva.
Pupici.

PS: Laura G, cum mai esti?
De Katie stiu ca e tare ocupata, a real busy mommy.


Credendo vides!
40+ cu Isabella Karina

S-a dus AMR-ul...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

ei Jay...nu mai ajungi tu pana maine....



HAI JAY!!!!!!!!!!



saptamana 38
A.M.R. MAXIM 3 SAPTAMANI
www.drepturile-gravidelor.ro/Pagini/links.html" target="_blank">drepturi gravide
www.dreptonline.ro/legislatie/hg_norme_sustinerea_familiei_cresterea_copilului_1016_2009.php" target="_blank">HG 1016/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna fetelor

nu am crezut vreodata, dar am ajuns intr-un stadiu de oboseala ca mi-e frica sa ma pun in pat ca daca adorm si nu-l aud pe Flavius cum tipa????????

Vad ca mai are cineva asa program de noapte ca al nostru (Simina)...al meu face baita la8...pe la 9, 9 si ceva adoarme, se trezeste la 11:30..papa si maraie pana la 00:30...chiar 1:00... se trezeste la 2:30 si papa si maraie pana la 3:30..si la 5:30 - 6 este air in picioare ...iar eu si Pustache suntem ca 2 gaste bete

Am pus patutul lui in camera noastra si va ramane acolo o perioada...apoi il mutam pe el in camera lui.
Nu vreau sa ma mut nici eu singura cu Flavius in camera pt ca vreau ca tatal lui sa fie implicat, si-si doreste si el lucrul asta, desi cateodata noaptea abia daca mai paote sta in picioare

Ne-am cantarit aseara...arata undeva la 3400gr...dar nu sunt convinsa ca este asa..ca am un cantar de la cineva, care nu merge f bine...trebuie sa merg zilele astea sa cumpar neaparat unul...cel ami probabil sambata sau duminica cand mergem in formula noua 3


Nu mai apuc sa mai citesc mai nimic, ma gandesc la Andrecluj, sa nu-ti mai faci probleme pt placenta caklcifiata, cand o sa vada ca nu se mai poate hrani pri ea o sa scoata mica printesa. E f bine ca esti monitorizata.


in rest, pup fetele care au ajuns acasa, Ionelamaria si Roxyaly , felicit fetele care au nascut...si urez mult noroc celor care stau la rand la nascut


Va pup...merg sa stau putin in pat ca sunt rupta de somn....

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius




POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

hai la cafea somnoroaselor...


saptamana 38
A.M.R. MAXIM 3 SAPTAMANI
www.drepturile-gravidelor.ro/Pagini/links.html" target="_blank">drepturi gravide
www.dreptonline.ro/legislatie/hg_norme_sustinerea_familiei_cresterea_copilului_1016_2009.php" target="_blank">HG 1016/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

camy ma bucur ca ne mai vizitezi...
somnic pufos mamico


saptamana 38
A.M.R. MAXIM 3 SAPTAMANI
www.drepturile-gravidelor.ro/Pagini/links.html" target="_blank">drepturi gravide
www.dreptonline.ro/legislatie/hg_norme_sustinerea_familiei_cresterea_copilului_1016_2009.php" target="_blank">HG 1016/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata si mii de multumiri fetelor care au avut un gand bun. Ajuta, desi nu avem de unde sa stim cum vor evolua lucrurile. Nu imi pot imagina sa imi pierd copilul acum, as sta continuu la monitorizare. Am intrebat ieri daca e cazul sa ma internez, ca o fac, si mi-a spus ca nici vorba, asa ca ramane speranta. Sunt tare tare multumita, in schimb, de medicul pe care il am, nu credeam ca pe final de sarcina poate fi atat de dulce. Sa ne auzim cu bine, cred ca voi da si eu mai rar pe aici, dar va citesc stephy Pupici speciali Camy , ma intreb cum mai stati pe picioare, dar ai vazut si tu ca pe la 6 saptamani bebeii isi fac un program si dorm mai mult, rezistati pana atunci. 37+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna dimineata.Am avut o noapte super, cu mici exceptii, pana la 7 dim am dormit ff bine.Acum maraim la mami in brate ca nu iese kk asta
Asta-i partea dureroasa la noi. Innainte facea la fiecare biberon si fara efort, acum, ca ne-au schimbat laptele suntem cam da trece durerea ca prin minune la mami in brate + multi pupici pe falcute si gatutz

Revin dupa ce citesc din urma

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Buna dimineata.Am avut o noapte super, cu mici exceptii, pana la 7 dim am dormit ff bine.Acum maraim la mami in brate ca nu iese kk asta
Asta-i partea dureroasa la noi. Innainte facea la fiecare biberon si fara efort, acum, ca ne-au schimbat laptele suntem cam da trece durerea ca prin minune la mami in brate + multi pupici pe falcute si gatutz

Revin dupa ce citesc din urma



pup si eu pe falcutze las ca iese el si kk asta



mamica implinita de Remus Andrei
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
primele poze
poze iar

Mergi la inceput