BIOGENESIS FERTILITY CENTER(7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

ok, catalina, scuze de deranj

p.s. nu din comoditate, din lipsa de timp ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

hai mai Cata tu vorbesti serios? 135 de reusite? sau ai numarat si Grecia si Romanai la un loc?
esti un detectiv bun !
si cate nereusite? ca sa avem imaginea clara

nu ma bate!!! dar eu am invatat sa cred ce zici tu, e drept dupa ce m-am dat cu capul de zid bine de tot .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Dana - ti-a scapat tonul .

tanoo - nu ai deranjat pe nimeni, incercam sa iti explic ca pt un cuplu care trece prin tot chinul asta este extrem de important sa se bazeze pe concluziile trase personal.
Timp nu prea are nimeni....

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Acum vorbind serios - ca nu mai ne intelegem de atatea subintelesuri -Clinica Biogenesis are reusite cam in 60% din cazuri - nu s-au luat in calcul punctiile fara ovocite..., stimulari esuate din motive gen varsta, rezerva ovariana ...
e o statistica a fiv-urilor cu raspuns bun la stimulare si cu embrioni viabili!
Tanoo - inainte sa iei orice decizie stai un pic cu noi aici sau la FIV ca sa inveti, intelegi mai bine. Mie imi pare tare rau ca am facut primul fiv pe graba - apoi a trebuit sa continui cu Et la aceiasi clinica si uite asa s-au dus aproape un an si vreo 10.000 euro. Mai bine te gandesti de 10 ori si iei decizia buna. Si sa nu crezi ca nu m-am dus unde m-am dus cu recomandari si altele... acum dupa cate am invatat pe aici imi dau seama ca este un stagiu obligatoriu acest forum pentru oricine vrea sa face fiv - l-as recomanda chiar si unor doctori .
Oricum orice vei face noi suntem aici daca ai intrebari!
Catalina iti zicea doar ca nu este o decizie pentru care sa nu ai timp sau care sa o iei in graba.
Cata stie!!!
Cata - nu am putut sa ma abtin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Buna seara fetelor!!! Iaca si eu pe aici!
Pysyy, sa fii cuminte si iti doresc tot binele din lume! Mult norok, sa ai un BB sanatos si frumos!
Cataaa, te pup, ma bucur enorm pt tine, ai vazut ca ti-au disparut chistuletele? Ai vazut ca am presimtit ca o sa fii ok la eco?
Mirela, Sarrah, Valeria ce mai faceti? cum merge tratamentul? Va tin pumnii!!!
Eu maine ma duc la Medsana sa mai fac si eu un PAP si niste culturi clamidya, mico, urea , asta ca sa nu ma plictisesc!! Sper sa iasa totul bine si apoi sa merg la HSG.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Tanno,daca-mi permiti ,vreau sa-ti transmit o constatare proprie :
lupta cu infertilitatea presupune rabdare si timp , nu se rezolva intre doua trenuri.Este adevarat ca sunt cazuri fericite care au reusit din prima ,sper sa te numeri printre ele si sa nu ajungi "o baba" cum se exprima o colega de forum , nu mai stiu pe la ce subiect , ca m-a infuriat cumplit catalogarea ( de , ma cam incadram si eu in baremurile ei )

...si apropoo, masculin sau feminin...ca n-am inteles la sexul din profilul tau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

salutare dragutele,

pysy- astept testul tau pozitiv pe 30 !!! atunci incep si eu stimularea ! o sa ma intep cu mare drag cand o sa vad rezulatul tau !

cata- te rog un sfat...ti-am lasat PM sau un mail

mirela, valeria, ruxandra- - eu maine dimineata imi fac prima injectie cu diphereline...voi ? eu, am ceva emotii dar sper sa-mi treaca.

miki- eu cred ca fac bine, tu ?
tano - cred ca noi fetele avem mai putin timp decat voi barbatii si totusi citim "cand ne facem timp"
avand in vedere ca esti singurul barbat de la subiectul nostru care se interezeaza de FIV , eu una apreciez ! de aceea iti recomand sa mergeti cu incredere la dr D, macar pentru discutii si o sa te convingi ca e "altceva" ! eu cunosc povestea ta...citeam postarile tale la un alt subiect...cand probabil aveai mai mult timp pentru citit...
daca ai intrebari, eu iti voi raspunde prompt, daca am timp

ileana -te sun maine !

somnic usor, tuturor !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Sarrah - Spor si curaj la injectat!
eu la fiv dupa cele 14 zile de injectat simtem ca lipseste ceva cand am terminat - era ritualul de dimineata - chiara de somn ma injectam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stan.valeria spune:

Sarrah, eu am facut prima injectie ieri!
stimularea pe 30.
AC o sa le iau pana pe 22( mi-au mai prelungit cu 2 zile)
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Sarrah - primit, raspuns.
miky - sar'mana.

Pup fetele.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput