Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (340)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Teolinda eu dc as fiavut baiat mi-ar fi placut Luca , Mateo sau DaviD .E drept ca Davis si Luca sunt la mare moda si puse de multa lume insa mie imi placea mult Luca.Si Mateo e frumos.Marian zicea ca dc ii pun Luca el vrea si Matei. La fata eu as fi vrut Ariana insa nu prea pot da inapoi ca toti ii zic Carla si se pare ca asa va ramane.
Maraki hai sa vedem ce ne spui.

Irina 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Aoleu Bumbi ca m-am luat cu vb despre puradelul din burta cu Irina si am uitat sa zic... "vai de bubele tale".
Nasoala scena cu Sebi... si cum i s-a adresat lui tati. Si-al meu intr-o seara dupa ce i-a facut dush cand l-a luat robert din baie l-a scuipat pe fatza... l-a certat evident taica-su apoi l-am descusut eu si mi-a zis ca asa i-a facut lui un coleg.. Rares (acelasi de la care a invatat sa se strambe si sa-si faca scarba de la mirosul de caca). Si-mi spune ... "eu nu am facut asa mami dar mi-a dat Rares, am luat de la el"(parca luase o raceala... ce-o fi in capul lui). Cert e ca si-a cerut scuze si a zis ca nu a vrut sa faca asa dar ca "i-a dat Rares".Nicolas chiar nu e genul sa minta, sa abureasca , sa dea vina pe altcineva sau sa-si gaseasca scuze... deci el interpreteaza altfel lucrurile astea nasoale... e chiar naiv as spune si el le vede ca pe ceva interesant... ca de nou e clar ca-i nou caci acasa n-a vazut asa ceva.

MARAKI - deci edu iti facea morala iar tu ii zambeai in fatza. La noi... decand cu gripa asta noua chiar e pus afis sa le punem apa in sticluta bine inchisa la ei la dulap ... sa nu le mai dea din pahare ca si le mai schimbau intre ei probabil. Oricum eu ii fac ceai lui Nicolas ... cu miere si vit C si-l bea sau ii pun sirop de catina.

Merg sa ma hidratez cu o supa cu galusti si sper sa pot sa ciugulesc si niste carne ca si bb mic din burtik e vegetarian ca ma-sa si ca frate-su.

LILIANA 27+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Teolinda hai ca am tras un ras aici in birou ca mi-am siiamginat faza.E drept ca e nasoala faza la baza ei insa nici nu stii dc sa te superi pe un copil .Si mie imi e groaza ca si Mario face faze de astea insa la noi problema e ca asta are si o imaginatie foarte bogata.Dc ai vedea cum imi arata ce scheme de ninja ii face educatoarea si cum ii da cu picioarele in fata si cum tine mana ca o gheara si il zgaraie pe gat.Iti daiseama ce educatoare sora 13 are asta acolo dc m-as lua dupa el.

Irina 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Gio - pai stii ca suntem tovarase de suferinta... "identic si la fel" e si la noi. Nu stiu daca la Clau e chiar ca la Robert... care n-are nici macar un salariu cat de mic pe luna... iar din mai a paralizat totul. Naspa e ca nu ne asteptam si am facut niste cheltuieli destul de grase... concediul, botez, amenajare baie la mansarda (asa trebuia ca vine bebe), tras gaze si pus centrala(si-asta trebuia ca pe motorina ne costa 1.000 ron pe luna).. plus evenimentele cele tragice... alti bani gramada asa ca ...
Sincer... noi ne gandeam la un bebe dar sa-l concepem in toamna doar ca el a venit mai devreme... cred ca Doamne, Doamne ni l-a trimis ca atfel nu mai faceam noi niciun copil dupa toate cele intamplate.
Si eu ma oftic ca nu pot sa ma gandesc la prea multe cumparaturi pt bb2... si ca toate ii vor reveni de la frate-su... inclusiv camera... sper sa ne redresam pana apuca el sa-si dea seama ca n-am chef sa-mi reproseze cand va fi mai mare ca el a fost pe locul 2 si ca primului copil i-am facut toate poftele iar el a ramas cu resturile.
Asa si noi acum... ne agitam sa-i facem o noua camera lui Nicolas si pe-a lui sa i-o lasam celui mic.


IRINA - Luca, David, Matei... si-alte nume evreiesti nu ii plac lui Robert... i se trage antipatia tot din business-ul lui. Sper sa nu jignesc pe nimeni cu chestia asta..
Mie imi placea David sau pt fete Sara.
Imi place si Carla... las-o asa daca tot e toata lumea fericita. Ii mai pui inca unul?


LILIANA 27+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Irinoo deci al tau fabuleaza... totul e pe baza de ninja si sabii.
Oricum eu vreau sa o intreb totusi pe educatoare care-i faza cu acest baietel Rares sa vaz daca a dat-o si-al meu in fictziune sau nu.

LILIANA 27+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

vai Lili SARA...era numele gandit pt. fititza mea, dar a iesit un Eduard. mamica unui coleg de-a lui marco a nascut cu o luna inaintea mea, fetitza pe nume Sara. asa ca ma emotionez de fiecare data cand patric vorbeste de sara si ma gandesc cum isi dorea si marco o surioara. Dar asa a vrut DD sa randuiasca treburile, bine ca e sanatos.
pai la noi cum crezi ca e? doar Clkau e pe cont propriu de 3 ani....asa ca din ian. traim intr-o criza permanenta...ne rugam sa-i plateasca colaboratorii, macar leasingurile sa fie acoperite.
acum a incheiat niste contr. faine , dar e mult d emunca si banii vin in transe...si mai avem si ap. de platit ce a mai ramas din el, 10.000euro termen scadent in febr. asa ca...vai de noi cA SI de voi.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Irina.....m-am disctrat copios cu schemele ninja....super tare.
Teolina, musai sa vezi ce-i cu Rares....
Stati linistite....nici Matei nu-i departe; acum cateva zile, cand m-am dus sa-l trezec, pentru ca nu avea chef mi-a spus: ''pleaca de aici nesimtit-o''.
Va puteti imagina ca am vazut negru in fata ochilor........si si-a luat o plama la fund.
Intrebat de unde stie, mi-a spus ca de la gradi...
A...si lui Victor i-a spus: '' pleaca dracovenie mica''; pentru asta nu si-a luat nicio palma
Pastiloiu minune se numeste Polimod.
Acum, io nu zic ca e pastiloi minune, dar la noi a functionat super ok.

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

GIO - las ca-i reprofilam pana la urma... sau asteptam vremuri mai bune dupa alegeri. Eu sunt optimista... ca lucrurile se vor reaseza usor usor... poate nu asa curand cum ne-am dori noi dar poate de la toamna... "va iesi soarele".
Noi... slava Domnului n-avem rate si-alte datorii. Am fi vrut sa vindem una dintre masini... sa luam una mai ieftina...da nu merg vanzarile. Avem si-un apartament de vanzare... dar nici cu asta n-avem nici o sansa...se stie doar.
Cu bijuteriile n-am incercat... glumeam.
Lasa ca iau peste cateva luni alocatia lu bb2 si iesim din criza.

LILIANA 27+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Toanca asa deci...si voi cu vocabular "bogat".
Irina mama ce imaginatie are Mrio, auzi la el...am fost pe jos de ras cand zicea despre educatoare.
Lili cu masina mea si noi am incercat...nimc. a lui Clau nu avea rost ca nu se merita. daca ia trebuit masina mare si scumpa, acum suporta consecintele. chiar vrea sa achite leasingurile cand intra banii, asa macar sunt scapati de-o grija si el si asociatul lui.
Nici noi nu avem rate sau alte cele, sa vedem cum o scoatem la capat cu banii pt. ap.
Nu mai vorbi de aloc. si CIC...eu astept banii aia de 3 luni...si nu se stie daca vin nici in dec.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Vai Iuliana cem-ai facut sa rad... desi nu-i de ras.
Recunosc ca si-al meu i-a zis unui copil intr-o vizita "nesimtit" ca arunca cu jucariile. Si mai recunosc ca stie cuvantul de la noi. Cand face o tampenie si ne enerveaza asa ii spunem... nah oameni suntem trebuie sa ne adresam si noi cumva cand suntem scosi din minti decat sa-mi vina sa-l fac Doamne Fereste prost, idiot, tampit, mototol, ... "nesimtit" e chiar alint.Acu' puteti sa dati cu rosii... dar voua nu va scapa nici un cuvant "de-alint" cand sare calul?
Sunt mici... si nu cunosc sensul cuvintelor acum... chiar daca le mai "imprumuta" de la colegi trebuie sa le explicam cum sta treaba cu ele ca de-abia de-acum incepe adevaratul vocabular.
Eu de ex. aveam vreo 10 ani si taica-miu saracu' se urcase pe un scaun si eu i-am zis ca seamana cu Scaraoschi... ca vazusem eu o imagine din poveste intr-o carte de-a lui Creanga si personajul cu pricina era f inalt pe langa un mic gardulet... Defapt eu am vrut sa fac conversatie si sa-i zic ca e inalt si a iesit ca naiba.


LILIANA 27+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput