Albinutze de Mai-Iunie 2009(37)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Fetelor vroiam sa va intreb cum procedez ca sa imi adaug si eu poza cu mamaruta mea la contul comun de poze?please somebody help me!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

yioanna.....
el.....cum sa te uitam?felicitari pentru masuratori si o bebita asa cuminte
madalinuza....multam de informatiimacar acuma ati scapat de infectie?
ertina....multam de cafelutasi asa am nevoie de ea ca de aer,nu de alta dar cand sa m bucur si eu mai tare ca fi-mea doarme toata noaptea,na ca mi-a facut bucata si azi noapte mi s-a trezit din 2 in 2 ore
cuscra....iti dai seama ca combinatie mortala iese din terorista mea si pericolul tau public ?pazea fratilor ca se lasa cu scantei
raluca...
badriana....deja am "pipota"cat casa.. pitica zmeioasa si fratiorul sa fuga repede-repede muciuletii
voicu_bebi....parca s-a nascut direct in fund,asa de batoasa e,stai linistita ca in curand o sa ajungeti si voi la capitolul asta si atunci incepe distractiacand iti vine scaunul sa ni-l arati si noua
yuppi....nu stiu cu cine e facut scoala,dar cred ca a avut cei mai buni profesori la capitolul asta

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

La multi ani!si din patea noastra
bebe Sara de Bebe Beca

bebe Stefania Alexandra de yioanna_s

bebe Maya Teodora de Lauraa

bebe Maria Ioana de Flobaby

Philip,frumoase poze,frumoase locuri ati vizitat.M-ati dat gata!

Oana,mamica fericita de Robert Darius (27.10.2004) si Sofia Ioana(11.05.2009)
www.flickr.com/photos/38662738@N05/" target="_blank">
blog


"Un bebelus este opinia lui Dumnezeu ca lumea trebuie sa mearga mai departe."Carl Sandburg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

ANDATA,nici vorba sa ma supar,asa raspund eu,mai scurt,din lipsa de timp;e haioasa si fiica ta,ceilalti copii ai tai ce mai fac?

MADA,

CRIS,am vazut si eu pe umblareata mica,poate te scoti pe viitor cu smotrul la bucatarie.Vroiam sa te intreb,cum e scaunul de masina,ca ma bate si pe mine gandul,vad ca au preturi foarte bune.

ELY,,felicitari pentru fetita frumoasa si cuminte.

DANI,

YUPPI,,n-am apucat sa-ti spun,ce minunatie de fetita aveti voi acolo.

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

LA MULTI ANI Sara, Stefania Alexandra, Maya Teodora, Maria Ioana! Sa fiti sanatosi si voiosi!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Neata fetelor!

SARBATORITELOR DE AZI! Sara, Stefania Alexandra, Maya Teodora, Maria Ioana

Dici vroiam sa-ti zic ca tare m-am mai amuzat de perlutele voastre !

Yoanna legat de laptic... si al meu face la fel... cand nu vrea, nu vrea si gata, a dat de gustul mancarii si o sa bea lapte tot mai rar.

Ely, Voicu_bebi cred ca v-am adus cu gandul! Cum sa va uitam mey? Felicitari pentru fetitele cuminti si frumoase!

Cris e o scumpica Miruna! Ce nume frumos, ia mai spune-i si Miruna nu doar terorista mica! [:]

Magda Ce mai face Clara? Nu mai intrati pe aici? Vrem pozici cu dintisorii!!

PICKY MAI HAI SI PE LA NOI!

Mai mult nu mai stiu... imi mai aduc eu aminte pe parcurs!


Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!>>>>> bebe mic >>>>> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

gata,s-a trezit si domnisoara..
philip...super pozicilese vede ca o iesire in natura e benefica,iar peisajele superbe..si la noi sunt de vis multe locatii ,dar din pacate romanul nostru mai era foarte mult de lucrat la capitolul "sa pastram natura s pentru alte generatii"
nicuratze...asta e scaunul
http://img196.imageshack.us/img196/6971/fotografie0214f.jpg
si sunt foarte multumita de el
deea....pai Miruna e de "suprafata" ca daca ai vedea-o in momentul asta ce face,din "terorista" nu ai mai scoate-o

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

buna, fetele!

La multi ani sarbatoritilor de astazi!

philip, frumoase poze, ca de obicei! cine este fotograful sef, ca relizeaza niste pozici de arta fotografica...; felicitari pt kg in minus pe care le vad la tine!

cris, super activa Miruna!

ely, felicitari pt asa fetita cumintica si mancacioasa!

lauraa, dani3lla, felicitari pt finutzii crestinati!

Yioanna
, sa va aduca Mos Craciunul daruri pe masura!



fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

salut fetele!

La multi ani pentru printesele zilei de azi:
Sara de Bebe Beca
Stefania Alexandra de yioanna_s
Maya Teodora de Lauraa
Maria Ioana de Flobaby,
sa cresteti mari si sanatoase!

badriana, ai dreptate cu ameteala printre capitole...macar am o scuza ca iar nu stiu exact cine ce a scris, dar n-am pierdut nici un cuvintel...de ce trebuie anestezie generala?ca are riscurile ei,eu sunt de principiu ca daca nu-i musai mai bine pas(la Sebisor i-am facut interventia pe la 6 luni, adevaru e ca e cam ca o injectie, psihic e mai nasol pt mama cand vede acul apropiindu-se de ochisor, dar dureaza f putin)


Vazut poze cu bebei, ce mai PERFECTI!Chiar m gandeam intr-o zi ca suntem o odisee norocoasa ca avem toti bebeii sanatosi(acuma noi zicem ca o infectie mica, sau rara febra, astea nu-s boli);mamici frumoase si simpatice;nasici mandre...

Ieri imi venea sa cand am citit in ceva carte, nu nominalizez sa n-o cititi si voicam cate ar trebui sa stie fie-mea la ora asta:sa arate cu degetu obiecte pe care le enumar, sa stea nesprijinita in fund si sa se joace, sa ciocneasca voit 2 cuburi, sa bata din palme...apoi cred ca e ramasa rau in urma ca nu face de niciunele...
noroc ca e zambareata, doarme bine , e cuminte , imi cere jucariile cu manuta, le arunca de o mie de ori le asteapta inapoi, se joaca in babygym, ma prinde de nas si par, se cere sa o ridic in fundulet sa o sustin...
Chiar bebeii vostri frumosi cum se joaca,?tare as vrea idei ca -s cam in pana cand incerc sa-i dau o ocupatie?

Mai demult ma laudasem ce bine a primit-o sebi pe Ruxi, bine da dar a trecut la faza de indiferenta si tare nu-mi place sa-l vad asa. Parca nici nu o observa...ce sa fac?ca daca il chem sa se joace cu noi zice ca oricum nu-i raspunde fata.

Ati postat o imagine cu o jucarie cred ca de la quelle(of neuronu asta), asa ca un panou cu centru de activitati pe cand sede bebe in fundic, mai il puneti odata?nu l-am gasit pe site deci cred ca nu mi-am amintit bine(seamana cu jucaria castigata prin promotia pampers de una dintre mamici-si aici iar imi cer scuze...cred ca imbatranesc rau)
cred ca as comanda-o pentru sub brad

Nu stiu de ce simt ca nu-s prea coerenta azi, asa ca bag repede o cafea dubla...fug ca s-a trezit pitica
[

http://community.webshots.com/user/roxi2000_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

roxi...asa mi-a zis oftalmoloaga, ca ii face anestezie generala ca altfel ea se misca nu poate sa ii umble la ochi. Mai mult nici eu nu stiu, sper sa se rezolve din prima oricum.

Mergi la inceput