Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *103*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Asa...o sa scriu mesaje mai multe si marunte, ca parca e cam rushinos ca am numai 2 stelutze...
De intalnirea la Paltinis, cu special guest chatonel, nici nu zic nimic, ii destul ca-s roasa de suparare si neputintza ca eu noi nu putem veni...Sper numa sa faceti sute, mii de poze!! Si Chatonel, as vrea si io o Sophie pentru Sophia daca vreo fata se indura sa ti-o plateasca si sa mi-o trimita prin poshta iar eu ii trimit banii ei. Asta daca esti pusa pe trafic de girafe si-ti incap in bagaje!
Aia cu "batista pe fatza" e cu adevarat sinistra, dar si ce ati spus voi ulterior, cu sa nu-l vada nimeni 40 de zile, sa nu-l strigi pe nume pana la botez...plina lumea de prosti, superstitiosi, limitati sau ambele la un loc...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gige....bine ai revenit si pe la noi. Super Pitonasul.

Fetelor nu mai imi laud de acu copchilu veci cu somnul lui lin si adormitul singur. Azi mi-a dat o lectie despre personalitate. Am iesit civilizat la plimnbare, a adormit pe drum, intram in casa si ce zic eu...sa il iau din carut sa nu transpire copchilu acolo (el dormea). Si gresita idee am avut. Evident ca s-a trezit...si ce a urmat, deduceti fiecare. A urlat, cum nu l-am auzit pana acum, l-am leganat, iar dadea semne ca ar dormi, il lasam jos, vai ce reamete, iar se juca, iar dadea sa adoarma...si a sa mai departe. Jocul a durat vreo 2 ore jumate.
Ma duc ca iar s-a trezit

Poze Raru
Poze noi

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Aris-tu dai startul la noutati pt bebei si ne lasi asa...fara detalii: zi-ne acum de girafa asta, in afara de faptul ca ii scapa din maini vitaminei si ca il face sa planga mai face ceva? Ca eu pe you tube am vazut ca doar scartaie cand o strangi intre degete si ca e foarte moale.Drept sa iti spun aici, italienii astia "...." ziceti-le voi cum vreti au niste preturi DE TE DOARE CAPUL. Aici cota 18 euro plus 6 euro comisionul de transport, nu stiu daca se merita sa o cumpar, in conditiile in care aici se gasesc fel de fel de animalute asa moi de cauciuc care costa mai ieftin: mielusei, caiutimoi si dragalasi si care tipa toate la fel ca Sophie girafa.Eu cred ca nu o mai vreau.


Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Despre girafa
Girafa Sophie poate fi utilizata de la 0 luni
Prima jucarie a bebelusului care-i stimuleaza toate simturile!
* Vederea : datorita petelor sale de culoare inchisa, contrastante care se gasesc pe tot corpul girafei atrag privirea bebelusului si devin un obiect familiar si linistitor.
* Auzul: dotata cu un fluier, este amuzanta si totodata stimuleaza auzul bebelusului si il ajuta sa inteleaga relatia dintre cauza si efect.
* Gustul: girafa Sophie este foarte flexibila si bebelusul o poate mesteca, este ideala pentru calmarea gingiilor copilului in perioada eruptiilor dentare. Fabricata din cauciuc 100% natural si pictata cu coloranti alimentari , nu este deloc periculoasa pentru micutul dumneavoastra.
* Simtul tactil: foarte usoara, girafa Sophie este perfect adaptata manutelor mici ale bebelusului, iar picioarele sale lungi si gatul o fac usor de apucat. Fina la atingere, ca si pielea mamei, girafa are efecte linistitoare asupra bebelusului.
* Mirosul: mirosul aparte al cauciucului extras din arborele de Hevea o face pe Sophie sa fie usor de recunoscut de catre bebelus dintre toate jucariile sale.

Pret 45,00 RON
Imaginea eiAici



Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Gigelica-un bun revenit calduros.Pitonasul e superb si cati dinti areeeeeee, mamma mia!

Ilinca-zi-mi ce i-ai dat sa manance seara sau ce poveste i-ai citit de a dormit atat ca sa fac si eu cu Nicho,poate pote se schimba ceva.Eu totusi raman la parerea mea dintai ca fetele sunt mai usor de educat in orice privinta, chiar si cea a somnului fata de baieti. Am fost si eu la supermarket azi ce coincidenta tot pt iaurturi de fructe ca Nicho le mananca in 2 minute 125 g. Tot ma chinuia cu iaurturile mele de la Activia,vroia mereu cand mancam eu si cand i-am spus pediatrei daca e timpul sa ii dau iaurt a zis ca da, numai Activia nu, ca ala merge la fix si isi face treaba lui pt cine are probleme.Asa ca azi, am cumparat o sacosa de iaurturi pt bebelusi plasmon mio si teddi biologic.I-am facut o rezerva serioasa pana la sfarsitul lunii cand expira.
Sper ca micuta ta tepoasa sa realizeze cat de bune sunt si sa le manance.

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui novus

eu o astept pe Pogo cu sophie in dinti !! mersi mult !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




nu !!

ok, deci o sophie pt Novus. DEnisamada, te inscrii si tu?
Novus, daca ti-o dezambalez are ceva?

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Asa...o sa scriu mesaje mai multe si marunte, ca parca e cam rushinos ca am numai 2 stelutze...
De intalnirea la Paltinis, cu special guest chatonel, nici nu zic nimic, ii destul ca-s roasa de suparare si neputintza ca eu noi nu putem veni...Sper numa sa faceti sute, mii de poze!! Si Chatonel, as vrea si io o Sophie pentru Sophia daca vreo fata se indura sa ti-o plateasca si sa mi-o trimita prin poshta iar eu ii trimit banii ei. Asta daca esti pusa pe trafic de girafe si-ti incap in bagaje!
Aia cu "batista pe fatza" e cu adevarat sinistra, dar si ce ati spus voi ulterior, cu sa nu-l vada nimeni 40 de zile, sa nu-l strigi pe nume pana la botez...plina lumea de prosti, superstitiosi, limitati sau ambele la un loc...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni


ti-o livrez eu !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gigelico, sper ca nu dispari iar de la noi ziceam , ca in rest te-am mai vazut prin zona
Pitonashul e un scump
Ai vazut sper ca se planuieste iar o intalnire, sper ca nu o ratezi !!
Astept confimarea

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Olishka,unde ai disparut ?? sunteti bine dupa vaccin ?

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Pana citesc din urma, am o intrebare pt Dyana. Te descurci bine la engleza? As dori sa-ti dau sa citesti cate ceva din invataturile unei sotii, care a trecut prin drame mult mai grele (chiar decat a mea), care era pe punctul sa-si destrame casnicia, si care in final a ajuns la lumina. Crezi ca te ajuta? Daca vrei si intelegi, fiind in engleza.
Sunt multe lucruri care as dori sa ti le spun, dar nu imi permit sa le expun pe forum, as prefera ori sa te sun, ori cand intri pe mess, si ai timp sa dai bip pe nr meu de orange sa intru si eu daca pot.
Revin, sa citesc din urma, si sa adoarma piticii mei. Am fost la mami, si Luana a dormit pe drum pe masina, abia scapata din jumuleala unchiului ei (fratele meu o adora), si cand am ajuns acasa, era fresh.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput