Fulgusori (163) - Hai Roxyaly, Ionela, Andrutza!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Pupici la fete, ma car sa ma intind la orizontal, caci la noapte nu stiu ce imi rezerva rechinasa

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

pozici noi cu rechinas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

andrutza, de ce spui tu ca iti iei doar 123 pt ca celelalte nu sunt lucratoare?! cele 126 zile sunt calendaristice, nu conteaza ce cum pica.

ramonika, legea spune ca tb sa efectuezi 42 zile concediu lauzie, per a contrario .... dar am si eu o nelamurire, indemnizatia de maternitate e mai mare decat cea de ingrijire si crestere copil, nu iesi un pic in dezavantaj daca renunti? zic si eu...ca o baba curioasa
in alta ordine de idei si pt o parere de la fata locului, voi discuta maine cu o prietena care se ocupa de dosarele ingrijire copil si o sa o intreb ce verificari fac ei si cum iau deciziile (oricat as interpreta legea, in mod sigur institutiile o interpreteaza cum vor ele).

36+
POZE + JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Roxyaly




ai si PM (nu cred ca ai apucat sa-l vezi)

Ramonika - aveti un super homeopat la Iasi - Adrian Receanu - incerc sa-ti fac rost de nr de tel. Eu zic sa incerci la el intoarcerea bebelusei, la cat de tare iti doresti sa nasti natural (si eu tare te inteleg si te sustin). Postnatal tb sa ai min 42 de zile. Poti renunta la restul.

Miany - si cine mai este interesat de capsule pentru cresterea lactiei - naturale

Krelia - ce frumos ai scris

Fetelor, eu am fost asa aeriana si fericita cand am plecat acasa ca am uitat sa cer la maternitate (desi era cazul sa-mi dea ele fara sa cer) restul de scutece, servetelele umede, bepanthenul cel nou si tridermul cel nou...
M-am consolat acasa, mi-am zis ca le-or folosi la alti copilasi, dar pot sa spun ca pana azi n-am mai cumparat cele 2 creme "miraculoase". Sper sa nici nu fie cazul.

Fetele cu Filantropia, daca ati mai intrebat ceva, va rog repetati, ca am frunzarit azi si poate am ratat ceva.

Pupici pe burtici si la pitici.

Pus poze de la prima baie ca sa ma laud si eu putin

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov 2009) poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Monisu' cand ne mai dai si noua pozici proaspete cu bb frumu??? Ca tu ne-ai invatat cu poze noi mereu

mami de Luca Anthony si de Yannis-Cristian si in
35+ cu Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

AMR 4+!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

Monis, te intrebasem si eu ceva daca nu te supi ...ca si asa am morcovul cat casa de ce mi-a zis dr meu de epi... la epi simti cand trebuie sa impingi?mi-e sa nu cer ca turbata epi pe acolo si apoi sa constat ca nu mai simt nimic si imi chinui si copilul ....

36+
POZE + JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_inaVoi ce stiti de Nazomer? Am folosi la Iarina si a fost ok, dar acum sotul zice ca a fost retras pt. niste efecte secundare... o sa vad daca gasesc pe net; voi stiti cauza si cu ce se inlocuieste?
S-a retras un lot pentru ca avea clor si au fost copii cu narile arse. Din cate am inteles, este vorba de un singur lot. 36+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

fetelor, stiu ca s-a mai discutat, insa parca nu am vazut un raspuns clar. asa ca intreb HR-ul. daca dupa nastere imi raman sa zicem 70 zile de concediu de sarcina (din cele 126), e musai sa mi le iau pe toate? sau pot sa imi iau doar 42, iar la restul sa renunt si sa intru in CIC?



Ramonika si Vladutz

Trebuie sa ai 42 zile , la cele ramase poti renunta.
Si mie mi-au ramas "fara numar'

fericita poze Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Nazomer, sau apa de mare sub alta denumire am folosit si eu la putzulici si e tare buna! Sper sa fie vb doar de acel lot caci face pisu pe toate picaturile din farmacie

mami de Luca Anthony si de Yannis-Cristian si in
35+ cu Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

AMR 4+!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

simina_kin, monis si care mai sunteti, imi puteti spun cate tampoane "home made" v-a trebuit in spital, nu de alta dar inca mesteresc la ele si am terminat 2 pachete mari, mai trebuie????


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +38 Maya Paula
AMR ???? DE ACUM ORICAND

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

In 5 minute plec acasa la putzulicili meliiiiii!!!! asta e cel mai frumos moment din zi....cand intru pe usa si Luca alearga inaintea mea, iar Iannis se invarteste dee bucurie si scoate chiote de fericire

mami de Luca Anthony si de Yannis-Cristian si in
35+ cu Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

AMR 4+!!!!!

Mergi la inceput